Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ADSL přes digitální ústřednu v domě

ADSL přes digitální ústřednu v domě

Roberto (10.8.2005 09:38:21)

Nevíte někdo zda je možný se připojit přes ADSL v domě, kde je umístěna digitální ústředna pro cca. 50 bytů, které se v domě nacházejí? Dík za radu:-)

straha (10.8.2005 10:48:53)

1) Záleží na tom čí ta ústředna je. Pokud je nájemníků/družstva/vlastníků (ne ČTc) tak 2) záleží na tom CO je do té ústředny přivedeno od ČTc. Pokud jsou to HTSky nebo ISDN2 linky, tak to jde. Ale pokud je tam ISDN30 nebo něco jinýho, tak to nepůjde.

Anonym (10.8.2005 21:53:17)

Pokud by tam byla ISDN30, tak ještě přichází v úvahu překecat víc lidí na připojení k internetu a ohnout družstvo nebo vlastníky k pořízení malýho dslamu a odněkud přitáhnout konektivitu. Váš velkej bratr by to mohl zařídit se slevou.

Sergey (10.8.2005 22:32:17)

Přemýšlej trochu. Pokud už přitáhnu do paneláku konektivitu, nebudu přece stavět DSLAM, ale roztáhnu to rovnou ethernetem.

Anonym (10.8.2005 23:24:17)

Kterym ethernetem? UTP nebo optika? Ale stavět. Nic nemusej stavět. Říkám já že koupěj nějakej hi-end? Koupěj si tuhle malej DSLAM vod Zyxelu nebo tadyhle od Hujájá(IOLáku moc se mi to líbí). A je v tom vestavěnej i splitter. Novej šmejd stojí i 15 000Kč. Hochu přemejšlej trochu. Myslíš že takový združení který vyhodilo spoustu prachů za úplně zbytečnou ústřednu bude mít na zatahání nový kabeláže? Když už k nim vedou telefonní dráty tak proč tam nedat dslam ne? Navíc dráty pro 50 bytů nad tim bych se už zastavil. Do normálních panelákových šachet svazek 50ti drátů nenacpeš(v našem kralíkhousu už byl problém nacpat tam vedle STA těch 14. A malý switche po cestě ledatak napájený přes ethernet kabl. To už je ale celkem vo hubu.

Sergey (11.8.2005 00:30:15)

Ta kabeláž by snad mohla být důvodem pro stavbu DSLAMU, ale silně pochybuji, že existuje nějakej za 15k (jestli ano prosím o link, zajímá mě to). Pokud si pamatuju, tak Huawei se začal používat právě pro jeho nízkou cenu (pokud si to ještě dobře pamatuju, tak cca 170tis.). DSLAM s alespoň 16 porty jsem pod 50k neviděl. Jo a tvůj oblíbený Hujajá rozhodně vestavěné splittery nemá.

IOLák (12.8.2005 03:18:17)

Hujájá je i tak docela nákladná záležitost - mít vlastní DSLAM není zas tak špatná myšlenka - zkuste se s tím obrátit přímo na někoho z Comu kdo má tohle na starosti - možná, že by tam dohoda mohla být, ale jinak : přes ústřednu to neprocpeš - mám už na svědomí hodně "zlomených srdcí" lidí co si to taky myslelo, že to půjde (a ta zábava z toho jak mi pak popisovaly kudy vedly dráty - sto metrů drátem se zlatými vlákny atd.) jenom aby ten splitter byl před ústřednou :-) mimoto si myslím, že levnějc a efektivnějc (není nad SLA) by vyšla pevná linka a "rozumné" sdílení / agregace - jako družstvo si to můžete pořídit - najdi si cenu třebas 5Mbitu a rozděl to na řekněme 30 bytů

Anonym (4.10.2005 15:35:22)