Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Nastavení pevné veřejné IP adr na počítač za modemem Alcatel SpeeTouch510

Nastavení pevné veřejné IP adr na počítač za modemem Alcatel SpeeTouch510

David (7.9.2005 18:35:03)

Dobrý den, předem se omlouvám za dotaz, který tu už možná byl, ale bohužel se mi stále nedaří kýženého nastavení dosáhnout. Mohl by mi prosím někdo poradit jaké kroky je potřeba provést aby modem předal pevnou veřejnou IP adresu počítači, který je za ním? Co je potřeba nastavit na počítači? A co na modemu? Mám verzi s jedním eth portem a firmwarem 4.2.3.5.0. Uvítal bych kdyby vysvětlení bylo ceo nejvíce polopatické. Mnohokrát děkuji všem za odpověď

Anonym (7.9.2005 19:59:34)

Režim se jmeunuje DHCP spoofing nebo tak nějak, nahraješ konfigurák do modemu a první zařízení obdrží z DHCP veřejnou ip.

David (7.9.2005 20:57:45)

Kde ale ten konfigurák vzít - na www.inetrnetexpres.cz je konfigurák pro DHCP spoofing, ale pro PPPoA - takže nefunguje - já bych ho potřeboval pro PPPoE (zapomněl jsem uvést že se připojuji přes Český telekom). Nemáte ten konf. někde k dispozici, že byste mi ho poslal na mail. Děkuji

Pavel (7.9.2005 22:21:10)

To se mi nezdá, že by ČTc měl PPPoE. Podle mne má PPPoA !!!!! Alepoň to jsem včera nastavoval na modemu! Nerozumím, proč trváš na tomto řešení! Mám jedno jiné řešení, které mám otestované a funkční: - nastav vnitřní adresní prosto - tedy NAT - nastav defaultní server ve vnitřním IP prostoru ... a pak dostaneš vše, co ti přijde na vstup, přímo na to zařízení! Ještě malé upozornění ... doporučuji upgrade na firmware 4.2.7!!! Bacha na to, existuje už řada 4.3.xx, ale tam jsou problémy. Link je zde: http://web.iol.cz/techhelp/510/firmware/510_Upgrade_427.exe

David (8.9.2005 01:28:49)

no já jsem se připojil pomocí ADSL tento týden a žádná jiná konfigurace než s PPPoE nefunguje (mám Internet expres profi 512/128) s přidělenou pevnou veřejnou IP adr na tom řešení trvám proto že za tím modemem je Linux router s firewallem na kterém je síť složená z několika subnetů. A chtěl bych aby na eth0 (rozhraní směr modem speedtouch) byla ta přidělená pevná veřejná IP na jejíž adresu se budou natovat všechny subnety s privátními pevnými adresami. Zatím jediná varianta jak se mi to podařilo rozjet bylo to že modem sem ponechal v default konfiguraci tedy Routed PPPoE - DHCP - NAPT a na rozhraní eth0 kde je adresa 10.0.0.1 natuju ty subnety. V modemu pak ale probíhá další nat na veřejnou ip což mi připadá trochu divoké. ten ugrade ale určitě zkusím Děkuji

Myšel (9.9.2005 04:06:32)

Najděte si v manuálu, jak zapnout ten bridge. Všechno ostatní je zbytečný bastl!

Myšel (9.9.2005 03:55:26)

Od tuším 1.6. (ale možná se pletu) mají všechny nově zřizované přípojky na infrastruktuře ČTc PPPoE - konečně, to to trvalo! brzo bude migrace i těch původních PPPoA. Viz stránky ČTc.

Anonym (10.9.2005 00:51:12)

konecne to to trvalo konecne budes mit este nizsi rychlost protoze pppoe ma vetsi rezii

Anonym (9.9.2005 12:51:35)

Že máš problémy s řadou 4.3.x.x neznamená, že tam jsou problémy obecně.

Anonym (7.9.2005 22:54:38)

Další volba je bridge mod, taky funguje a možná lepší než spoofing.

David (8.9.2005 01:16:57)

ten bridge mod bych zkusil ale jak to nastavit? Mohl byste to prosím blíže popsat Děkuji

Anonym (8.9.2005 06:01:57)

No nastavíš mod bridge a ve windows uděláš širokopásmové připojení na NET.

David (9.9.2005 16:46:51)

Děkuji všem za pomoc - všechno už funguje jak má. Řešením bylo zapnutí toho bridge modu (na modemu), konfigurace pppoe pomocí nástroje pppoeconf (na Linux(Debian) routeru), zapnutí NATu na přidělenou veřejnou IP adresu (na Linux routeru), a nastavení defeault route na tuto adresu (na Linux routeru). Ještě jednou díky všem.