Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ZyXEL 650R-33 a veřejná IP ?

ZyXEL 650R-33 a veřejná IP ?

Petr (8.9.2005 16:33:31)

Pořídil jsem si ADSL od Nextry, jako modem jsem si vybral ZyXEL 650R-33. Problém je ten, že mám mít pevnou veřejnou IP, ale nemůžu zakládat hry nebo ftp a absolutně nevím co s tím. Přidělena mi byla IP 195.40.8x.7, ale ve hře mi to například ukazuje 192.168.1.33. Jestli to chápu, tak se to musí nějak přesměrovat, ale absolutně nevím jak. Proto bych byl nesmírně vděčný, kdyby mi někdo popsal návod, jak docílit toho, aby veřejná ip byla skutečně veřejná, jak povolit různé porty apodobně. Potřeboval bych ale návod "pro blbce" krok po kroku, nejlépe od někoho, kdo tento router má, protože co se týká routerů, ip, NATu a podobných věcí, tak jsem naprostý začátečník :( Předem děkuji moc a moc za odpovědi. V historii jsem nikde nenašel, kde by to bylo popsáno podrobně...

Myšel (9.9.2005 03:49:24)

V jakém režimu Vám modem funguje (PPPoA, PPPoE, RFC13xx)? V prvním případě byste si musel na modemu nastavit forwardování všech portů, které hra používá. V ostatních případech můžete zapnout na modemu bridging a mít veřejnou IP přímo na PC. Doporučuji Vám konzultaci s Nextrou, pokud je přemluvíte, třeba Vám to pomohou nastavit. Jinak viz manuál.

Petr (9.9.2005 10:31:58)

podle všeho PPPoE