Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Mapovéní adres, jak zjistim port který povolit?

Mapovéní adres, jak zjistim port který povolit?

AlcApOn3 (11.9.2005 15:27:42)

Ahoj, nevíte někdo náhodou jak zjistím který port mám povolit, aby jsem mohl zakládat hry.( spíš jak zjistím na jakým portu je danná hra propustná) Díky moc

Nargon (11.9.2005 17:33:30)

No casto to bejva napsany v manualu nebo dokumentaci k ty hre. Dalsi moznost je www.portforward.com kde jsou navody jak porty forwardovat na urcitejch routerech, tak vyber jakejkoli router z nabidky a pak snad najdes tu hru co chces nastavit, tam to taky bude napsany. Pokud ani to nezabere tak programek TCP View (http://nargon.mysteria.cz/tcpview.zip) je jednoduchej, ale clovek musi vedet co v nem ma hledat. Krajni variantou je do prikazoveho radku dosu napsat "netstat -a" (bez uvozovek) ale u toho vubec nepoznate ktery program ty porty vyuziva, ale jen jejich seznam. Takze velmi neprehledne. U obou poslednich moznosti (TCP View, Netstat) je nutne nejprve hru spustit, zalozit server, pak se prepnout do windowsu (alt+tab, toto je vetsinou nejtezsi, nektere hry to nedovoluji) a pak se pres tyto programky podivat jake porty vyuziva. Jeste trochu popisu jak se v tom TCP View vyznat. Tak nejprve spuste hru a zalozte server. prepnete se do win a spustte TCP View. Podivejte se do menu do Options a mejte zaskrtnute "Show unconnected Endpoints" a odskrtnute "Resolve Adresses". (To jen aby vam to ukazovalo porty na ktere neni nic pripojene a neprekladalo nazvy adres a nechalo IPcka.) Pak ve sloupecku "Process" si najdete tu hru co hledate. Pak se u ni podivejte na sloupecek "State" a heledejte v nem "Listening" to jsou totiz prave ty porty na kterych ta hra "nasloucha" a ceka ze se na ne bude nekdo pripojovat. A ted se podivejte do sloupecku "Local Address" a tam hledejte neco jako: 0.0.0.0:xxxxx a prave to xxxxx je cislo portu a na stejnem radku ve sloupecku "Protocol" mate napsano jaky protocol to vyuziva. Pozn: U UDP protocolu neni stat "listening" tak u nej hledejte rovnou 0.0.0.0:xxxxx Pro priklad: http://nargon.mysteria.cz/TCP.jpg

AlcApOn3 (11.9.2005 18:23:43)

Takovejhle podrobnej popis jsem nečekal, hned to vyzkouším..... a tobě Dík moc