Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Zyxel 650R-33 a WoL na dalku

Zyxel 650R-33 a WoL na dalku

Wlk (19.9.2005 01:52:40)

Netusi nahodou nekdo, jestli tenhle modem neumi poslat magic packet pro Wake on Lan? Treba pres konzoli nebo tak neco, mam dojem ze ve webovem rozhrani to urcite neni. Rad bych si dokazal zapnout pocitac z venci kvuli remote accesu...

Anonym (19.9.2005 07:27:04)

Umi to kazda sitovka a tudiz i tenhle modem. Neumi to ale jeho vnitrni soft.

jindrich (5.12.2005 23:52:34)

co to kua bylo za odpoved...??

Anonym (6.12.2005 00:46:41)

Znelo to jako, ze jo, ale ze ne.

Anonym (7.12.2005 05:25:18)

To znělo tak, že HW modemu to podporuje, ale firmware modemu to nepodporuje. Já musím jenom dodat, že ten firmware je skutečně naprosto otřesný a tímhle modemem u mě zyxel klesnul.

Anonym (7.12.2005 10:01:17)

Firmware je průměrnej. Dobrý má i střeva. Jede na realtime operačním systému kde de hlavně o odezvy. A to je zajímavý že neni otřesnej firmware modemů který se sekají při přeplnění NAT tabulky(kór malý-250, zyxel má 1024). To je úplně školácká chyba. Ty modemy kolikrát padaj celý a člověk se na ně ani nepřihlásí. TOHLE ZYXEL NEDĚLÁ. Kvuli takovym lidem jako ty mrkev dělá jakoby stabilní systémy. Protože luma jako ty nepozná a rozdíl mezi stabilitou a nestavilitou. Mezi kooperativnim a preemtivnim multitaskingem.

Anonym (7.12.2005 19:10:24)

Hele, ty lumo, přijd si sem na moji linku a já ti ukážu, jak se chová "rockstable" zyxel. Právě že se nejde přihlásit ani telnetem a nezbývá nic jinýho než hw reboot, nebo když ti zůstává viset v idle a o připojení se nepokouší dokud nerebootuješ. Když nemáš problémy ty, tak neznamená že je nemá nikdo jinej, troubo. V tom modemu je prostě blbej firmware, s kterým už dva roky nikdo nic nedělal. A tenhle fakt nezměníš ani tím, když ti někdo někde na školení vnutí, jak sou zyxely dobrý.

Anonym (8.12.2005 09:29:36)

PPPoA už by se snad přestává používat. Zyxeláci nezapírali že s tim maj problém. Ale to je fakt normální že za určitý shody okolností PPPoA+nastavení telekrámu+lidskej faktor to nefachá. Zyxela mám taky a mám stejný problémy jako ty. Ale stojim si za tim že je rockstable. Možná máme na rockstable pojem jinej názor. Rockstable=nepadáto. Shrnu to. Ten zyxel je rockstable ale na pppoa obsahuje chybu stačí? Jinak spojení můžeš znovu navázat přes opšnu 4-ADSL Reset a nemusíš resetovat celej modem jenom linku. Po několika urgencích mi to najednou začalo fungovat a ta chyba s tim Idle se už neobjevuje. Kdyžtak si do routeru loadni defaultni konfiguraci kterou si stáhneš na ftpku zyxelu a začni nastavovat od píky.

Anonym (8.12.2005 14:27:03)

e-e, právě že adsl reset nepomáhá, musím to rebootnout celý, jinak se zaparkuje zase v idle.

Anonym (8.12.2005 11:48:04)

tak to bych okamzite reklamoval

Anonym (8.12.2005 12:25:07)

Kdyby ten můj byl v záruce tak ho taky reklamuju a když pod toule nudlí sem říkal že je rockstable. Ale neni v záruce a slušný modemy jsou vyprodaný(Speedtouche 510). On ten zyxel má ale výhodu že ho ani ta největší luma neodpraví flashem, protože se soft dá dohrát přes inteligentni štajgr bootloader kterej je v ROM - smažeš akorát pomocí kladiva. Luma si přečte návod, zapojí kabel do sériovýho portu,pustí hyperterminál a sleduje návod. Za pár minut má nahranej komplet firm. Speedtouch má bezva softwér ale člověk ho odpraví ani neví jak. Já bych si přál Zyxtouch 510 s Wifi a linuxem. Klidně přidám 1500 navíc nad cenu.

Tandy (8.12.2005 13:03:09)

co zkusit řešení DLINK G664T s WiFi . Osobně mám a sem velice spokojen. (dříve Speedtouch 510i + switch + WiFi AP a také spokojenost ale 3 zařízení se mi nelíbily.) ale předtím Microcom ADSL Deskporte USB a ten nebyl nic moc nic moc. :-(

Anonym (8.12.2005 14:25:11)

No šak taky reklamováno, modem vyměněný za jiný kus a dělá to samý :-(

Anonym (8.12.2005 18:36:57)

Takže h,h. Nechce se někdo angažovat v tom jak udělat kvalitní modem za 4tisíce? Normální krabička, dobrej hardware, aby se nedal dodělat flashem a linux v tom. Nějaký webový klikátko pro motáky a pro experty. Tohle prodávat tak to má úspěch.

Anonym (6.12.2005 15:46:39)

Na www.slunecnice.cz si stáhní program Wake-on-lan,na modemu do NAT zadáš pravidlo na jakém portu má být magic paket přeposlán do vnitřní sítě na konkrétní PC a na PC ze kterého budíš,tak spustíš ten program,zadáš tam tvojí veřejnou IP adresu,MAC adresu probouzeného PC a port na kterém má být magic paket poslán.Pak dojde k probuzení PC.

Nargon (7.12.2005 10:29:02)

Pak je tu jeste jedna otazka. Kdyz je PC vyplej a nema prirazenou IP adresu, tak jestli ten zyxel ten packet se pokusi poslat nebo si rekne ze ten pc je stejne vyplej, tak co bych se snazil a nic neposle.

Tandy (7.12.2005 10:54:14)

musí ýt v pc zapla funkce WOL a pc se budí pře MAC adresu. protože ip nema pridelenu pokud neni zaply.

Anonym (7.12.2005 11:28:03)

Mám to vyzkoušený na Speedtouch 510i.Jde o to nějak přeposlat magic paket do vnitřní LAN,probouzení je vždy na MAC adresu a je to broadcast.Pokud je v modemu nastavený NAT pravidlo,tak modem paket přijatý na konkrétním portu vezme a přepošle do LAN,je otázka jak zjistí,že daná ip adresa není přidělená nebo funkční.Pokud bude staticky přidělená,tak to prostě pošle do sítě a čeká odpověď,pokud bude přidělená dhcp,tak modem může vědět ,že není přidělená a komunikaci neposílat,ale opět si nejsem jistý,zda se tak děje (u Speedtouch 510i to funguje).Možná bude problém se zapnutým nějakým routovacím protokolem (RIP,BGP atd.) ,ale to má na modemu zapnuté asi málokdo.