Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Jedno PC, Thomson SpeedTouch 510 z Holandska a Český Telecom

Jedno PC, Thomson SpeedTouch 510 z Holandska a Český Telecom

Suchinnen (20.9.2005 08:24:18)

Zařídil jsem u ČT aDSL (mám od nich jméno a heslo) ale modem mám z Holandska (bez manuálu a CD). Stáhnul jsem si českou konfiguraci, uploadoval jsem ji, na 10.0.0.138. jsem nastavil co jsem uměl, ale tím to končí :) Nevím zda se má něco změnit ještě přímo v nastaveních sítě, zda se má založit nové vytáčené připojení nebo se připojovat klasicky přes LAN? Co se PC týče nejsem úplný laik ale o DSL modemech vím opravdu málo. Nemáte prosím někdo nějaký návod jak to zprovoznit?

Nargon (20.9.2005 09:35:14)

Asi problem vidim v tom ze mas 510 (bez i) takze je to Annex A, a vsechny pripojky co ted telecom zapojuje jsou Annex B. Tak proto ti to nejede. A muzes si leda tak koupit novej modem a tenhle pouzivat jako tezitko.

PeterPan (21.9.2005 14:33:24)

Ale nekupto za ty prachy. :)))))

Sokoban (9.11.2005 03:42:14)

Na 99% bude ta linka na annexu B - takže bych asi doporučil ST510i. Alcatel je spolehlivý kousek. Můžeš zkontaktovat technickou podporu ČTc a tam se přímo dovíš, na jakém annexu máš linku.

shapet (8.11.2005 07:56:54)

510i prodavana u nas se pozna jen podle specifik.stitku,na kterem je m.j. verze 510. Bezim na stejnem DSL ,ze stejne zeme puvodu - pobezi to. Nastavit v konfiguraci modemu (pres Http://10.0.0.138) konfiguraci stazenou ze stranek www.iol.cz - defaultni nastaveni). Pokud chcete pouzivat PPPoE,poslou Vam konfig.parametry sami,pri PPPoA,Firewall On NAT(On ,Off) staci parametry ze stranek Telecomu. Nova pripojeni jsou od 1.4.2005 zrizovana jako PPPoE,zmeny od pristiho roku. Az se modem pripoji - primo do tabulky v konfiguraci uvedete jmeno(cislo) a heslo , upravte dalsi hodnoty v sekci Advanced. Je naprosto nutne,abyste natahovat do modemu parametry platici pro CR , soubory na CT to obsahuji, stranky UK a NL prirozene nabizeni spojeni na sve domaci operatory.