Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Ztráta paketů na ZyXEL Prestige 650R-33

Ztráta paketů na ZyXEL Prestige 650R-33

Rumczeis (20.9.2005 21:57:23)

Zdravím, k internetu používám ADSL Nextra 512 FUN přes ČTc přes ADSL modem ZyXEL Prestige 650R-33 (zakoupený v samoinstalačním balíčku). Asi před týdnem, ale připojení k internetu přestalo fungovat. Při diagnostice xDSL linky se nepovedl ani ATM Loopback test (nepomohl ani reset zařízení ani uvedení do továrního nastavení a opětovné nastavení). Druhý den po restartu modemu již ATM test fungoval a internet také, jen poněkud pomalu. Po delším zkoumání jsem přišel na to, že se mi ztrácejí pakety při pingu na modem. Zkoušel jsem vyměnit LAN kabel k modemu - nepomohlo. Zkusil jsem připojit modem kříženým kabelem přímo k jednomu z PC. - fungovalo 100%, žádná ztráta paketů a internet šel také jako obvykle Ping i přenos souborů mezi ostatními počítači v síti funguje normálně, jen ping na modem ne. Podle výše uvedených kroků odhaduji že problém bude zřejmě v modemu. Jeho reset do továrního nastavení nepomohl. V LAN kabelu problém není. Ve switchi asi také ne, protože mezi všemi ostatními PC ping funguje naprosto bezeztrát. Zaráží mě jen to, že při přímém propojení krouceným kabelem spojení funguje. Netušíte někdo co s tim? Diky..

y2k (20.9.2005 22:55:20)

Netuším, zařízení by mělo aut. přepínat mezi kříženým a přímím propojení kabelu. Zkusil bych reklamovat, protože to není samo sebou.

Anonym (21.9.2005 08:50:26)

Nemas nejaky pocitac v siti se stejnou IP jako ten modem? Nebo dokonce se stejnou MAC?

Rumczeis (21.9.2005 11:09:39)

Ne, vsechny IP prideluje DHCP. MAC adresy stejne nejsou. Ona ta ztrata je tak do 50% ruzne se to meni, poslednich par dnu se to drzi do 10%.