Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Dva ADSL modemy, jedna linka

Dva ADSL modemy, jedna linka

Petr (4.10.2005 11:40:06)

Poradte prosim, na vstupu se mi rozdeluje tel. linka do dvou vetvi. Na konci kazde vetve mam pocitac, ktery se dosud pripojoval pres dial-up modem. Nyni chci toto reseni ponechat, ale misto dial-up modemu pouzit modemy ADSL. Teoreticky jsem myslel, ze to pujde vyresit nasledovne: hned za vstupem instaluji splitter, pote rozdvojim vystup DSL splitteru, ktery povedu do jednotlivych vetvi, ktere zakoncim ADSL modemy. Tak jsem i ucinil, ale toto zapojeni je nefunkcni :o(. Prochazel jsem tuto diskuzi a vetsinou se zde resil problem zapojeni paralelnich telefonu. Muj pripad je tedy opacny - potrebuju na jeden ADSL privod povesit paralelne dva ADSL modemy. Diky za kazdou radu. Petr

Anonym (4.10.2005 18:41:04)

Toto nebude fungovat,na jedné lince může být jen jeden adsl modem.Pokud potřebuješ připojit více PC,tak je třeba mít adsl router (třeba Speedtouch 510i 4x eth.) a ty počítače zapojit přes síťovou kartu do toho modemu.

Anonym (4.10.2005 21:31:01)

Znam pitomce co si kvuli tehda dialup pripojeni a dvoum pocitacum doma poridili dve telefoni linky. A tech pitomcu je vic.

Petr (4.10.2005 22:53:50)

Diky za rady. O DSL routerech vim, ale problem je v tom, ze v soucasnem stavu neni mozne tahat po dome dalsi kabely. A wi-fi varianta neprichazi do uvahy z financnich duvodu. Uz jsem to osetril vypinacem na DSL privodech k modemum. Je to sice nekomfortni reseni, ale pro soucasne potreby postacuje Petr

Anonym (5.10.2005 09:26:23)

Na wifi nemáš,ale na dva adsl modemy máš?Člověče,čím přemýšlíš?Jinak ty přepínače ti mohou dělat pěkný problémy a pokud nahlásíš závadu na ČTc,tak s tebou pěkně vyběhnou.

Anonym (5.10.2005 11:32:21)

Nebo k tobě vyjede technik a zaplatíš marnej výjezd

Anonym (5.10.2005 13:13:45)

A jak musi trpet chudak modulator v tech modemech, kdyz mu cvakas s linkou sem tam.

David (5.10.2005 09:48:12)

Sorry chlape, ale asi ti to fakt nemysli... Ted jsem koukal treba tady na DSL.cz... Jeden wifi stoji kolem 2500 Kc... Plus dve laciny karty pro home wifi, ktery to v pohode utahnou... No dostanes se tak na 3500, myslis, ze dva modemy poridis nejak vyrazne levnejc?

Anonym (4.10.2005 20:08:08)

Tohle ti nikdy fungovat nebude.