Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Eurotel GPRS - požaduje ruční zadání čísla

Eurotel GPRS - požaduje ruční zadání čísla

Robert (20.10.2005 22:43:09)

Instaluji připojení přes GPRS modem telefonu 6230. Vše Ok, modem s PC komunikuje, ale jakmile dám tlf. připojení tak se po chvíli objeví Hlášení: operátorem obsluhované nebo ruční vytáčení : Zvedněte sluchátko a vytočte číslo, ihned po vytočení čísla klepněte na OK. Číslo mám zadané v pořádku, operátor mně tvrdí že je vše OK, ale připojit mi to nelze. jediné co mi poradili, změna incializačního příkazu modemu, nicméně chyba stále. připadá mi to jako hláška nějakého ověření, nebo zabezpečení, ale to jsem už vše prověřoval a vypadá to v pořádku. Nesetkali jste se s něčím podobným ?

Tomáš (27.11.2005 13:45:33)

Zkuste někde v nastavení modemu nastavit aby nečekal na oznamovací tón, pokud to tak není.

Zajda (28.11.2005 12:51:27)

Někde je vlastnostech připojení je zaškrtnuto Ruční vytáčení/vytáčení operátorem nebo něco na ten způsob. Nemám tu nikde widle tak z hlavy si těch 1000 položek ve windows nepamatuji. Tato položka slouží k ručnímu vytočení čísla na číselnici telefonu. Slouží v případě že je použitá nějaká nestandartní signalizace na lince a modem ji neovládá(exotická pulzní nebo tónová volba) ale častěji se toto používá v případě že potřebujete ručně spojit přes operátorku. Toto je pochopitelně na GPRS na nic neboť tam se buď datový profil nastaví AT příkazem předem a pak se volí výchozí datový profil servisní kód nebo jen servisní kód a datový profil se nastavuje v mobilu.