Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Problém se síťovkou

Problém se síťovkou

Petr69 (26.10.2005 00:12:38)

Dobrý den, na desce ASUS K8N-E DELUXE mi nejde rozjet int. síťová karta (internet přes kabelovku), karta je v systému bez konfliktu zařízení ovladače OK, při připojení jí běží čas ale je tam jen odesláno (počet paketů) paketů přijato 0. Pokud tam dám na PCI sběrnici siťovku Realtek LFE8139HTX 10/100Mbps tak se chová naprosto stejně jako ta integrovaná. U obou používám stejné nastavení DNS a IP adres. Modem je Motorola. Lze propojit i přes USB. Přes USB jde vše OK. Pokud k modemu připojím druhé PC s integrovanou sítovkou, jde taky vše OK. V druhém PC je MB ASUS A7N8X. Firewall jsem vypínal a nic. Nevíte čím by to mohlo být, neměl případně někdo stejný problém. Děkuji za odpověď.

Nargon (26.10.2005 15:13:45)

Nemuze byt treba problem v kabelu? Primy X krizeny? Co treba zkusit propojit primo ty dva PC co tam mas, jestli ta sitovka funguje.

Petr69 (26.10.2005 21:15:45)

To asi ne, kabely jsem zkoušel dva! Na tom druhém compu jde vše bez problémů. Že by byla karta nefunkční, to asi také ne, šla by alespoň ta druhá v PCI. Tu jsem právě koupil fungl novou! Problém bude asi někde v biosu, nebo na základní desce!? Zkoušeli jsme XP profesional servis pack 2 i starší verzi se servis packem 1. Přeinstalovali wokna a stále nic! Prostě záhada. Nevím, nevím, nevím.....

Nargon (26.10.2005 22:55:12)

No pokud by jsi mel problem v biosu a byla zakazana integrovana sitovka, tak ta PCI by mela fungovat. Ale jak rikam, mas 2 PC, zkus je mezi sebou propojit primo, jestli to pojede. A Podivej se pro jistotu jestli u obou sitovek sviti informacni ledka, jestli je to dobre zastrceny.

PetrM (27.10.2005 14:28:54)

Měl jsem podobný problém a byla chyba na PCI potažmo v čipsetu desky, blbla jak integrovaná síťovka až odešla úplně a když jsem dal do PCI novou tak jednou fungovala podruhé ne, pomohlo několikrát vypnout a zapnout počítač a tak do 5 pokusů se většinou chytla, pokud se ti to tak taky bude chovat reklamuj desku.

Anonym (28.10.2005 09:13:30)

Od koho je to připojení? Nekontroluje náhodou poskytovatel MAC adresu síťovky?

Petr69 (28.10.2005 12:23:13)

Připojení je od Karnevalu. V jiném PC to jde bez problémů! Pouze v tomto to nefunguje. Přitom ten který má problémy je můj hlavní (exkluzivní) PC. Nej matheboard, cpu, ram, grafika atd. Prostě dělo a proto mne irituje, že tam nejde připojit přes síťovku internet! Lze jen přes usb. Prostě komunikuje pouze jedním směrem!? Zkusil jsem různé nastavení a nic.

Anonym (28.10.2005 21:42:04)

Takže zas vedle, Karneval MAC nekontroluje :-( Ještě můžeš zkusit WinSock XP Fix 1.2 http://www.majorgeeks.com/download4372.html , případně se podívej, jestli není pro tvou desku nový bios, nebo nové ovladače. Jinak asi zbývá jenom reklamace desky...(pokud je všechno aktuální a správně nastaveno a zapojeno) PS: je divné, že to nefunguje ani s PCI síťovkou, zkus zakázat integrovanou, a vyhodit ji ze správce zařízení. PS2: nebo mrkni na CD od MB, jestli tam není nějaký diagnostický program na integrovanou síťovku...

Petr69 (29.10.2005 15:06:52)

Problé je už vyřešený! Chtělo to resetovat kabelový modem!!! Ale né pouze reset tlačítkem, ale celý se musel odpojit od elektriky!!! Pak si to samo načetlo MAC adresu "pro něj neznámé síťovky" a už to frčí tak jak má! Díky za rady.

Daniel70 (29.12.2010 22:52:56)

Konečně jsem našel dobrou radu k této situaci. Mnohokrát díky.

Anonym (30.10.2005 22:13:08)

Nazdar. A neni náhodou integrovaná síťovka NVidia? Řešil jsem osm reklamací těhle desek nebo podobných a všechny na síťovku. Nová revize desky nepomáhá ani jakýkoliv nastavení. Řešili jsme to tak že buďto jsme zákazníkovi vrátili peníze za neopravitelnou vadu a nebo jsme mu zdarma poslali gigabitovou síťovou kartu s doporučením vypnutí té integrované. Projevuje se to tak že síťovka náhodně ztrácí komunikaci. Nvidia pěkně pohnojila síťovku jen co je pravdy. Před instalací nový síťovky kompletně doporučuju odebrat všechny ovladače od nvidie a vypnout síťovku v setupu biosu. Pak zandat síťovku do slotu a nainstalovat potřebný wjecy.