Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Telecom a padání

Telecom a padání

AW (31.10.2005 19:44:56)

Mam internet express a vecer po 17 hodine mi vzdycky zacne padat net kazdou pul hodinu nebo tak. Rano a odpoledne je vsechno v pohode. Trva to uz takto asi 2 mesice. Nema nekdo podobny problem? Prosim poradte...

SlimJim (1.11.2005 19:54:25)

Zkus jiný modem, jiný počítač. Pokud bude chování stejné řeš s ISP.

Anonym (3.11.2005 10:51:16)

Jo to je problem telecomu - pretizeni jejich site. zkus se podivat do logu modemu - jestli to ma, co se rozpadne - jestli ATM, nebo PPP.

martin (3.11.2005 12:08:52)

A co zvuk v telefonnim sluchatku - je behem vypadku cisty ?

AW (3.11.2005 12:23:41)

Urcite to neni modemem ani pocitacem, protoze cely tok to bezelo v pohode a zlobi to pravidelne po 17 hodine. Nejsem se jisty, kde se muzu podivat na log modemu, ale proste se to odpoji uplne. Nevim, jak to presne vysvetlit, tak ikona v pravo dole se zmeni ze zeleny na zlutou a za par vterin se to vrati k zeleny a muzu se pripojit. Za 15 ci 30 minut se to opakuje, ale nekdy to vydrzi i hodinu. Ten zvuk v tel. sluchatku nevim, dneska se podivam.

Anonym (3.11.2005 17:27:42)

Budto si s tim hraji telecoumaci coz je spis pravdepodobny a nebo to rusi HDO. To je signal kerej se vysila v urcity hodiny kdy je levnej proud pro spinani vysokoodberovych spotrebicu. Myslim ze je v radu kilohertzu. Ty casy by tomu odpovidali. Pokud mas tazenej telefon(v baraku) vedle elektriky tak mas problem. Asi je to u tebe hodne silny. Nevim nakolik se to muze dostat pres zdroj do modemu a tam to delat burdel (pres spinanej asi jo, nesu v tom zas tak kovane).

Anonym (6.11.2005 09:01:58)

1. spinany zdroj je obvykle odolnejsi proti ruseni 2. vetsina starsich modemu ma klasicky zdroj

petr (6.11.2005 19:06:24)

"nocni proud" byl dany kdysi napevno kazde domacnosti ale nyni je to tak ze kdyz elektrarny produkuji vice elektiky nez se potrebuje tak ti to normalne na dalku daji levnou elektriku aby nemuseli zbytecne energii poustet kominem.

Anonym (6.11.2005 19:47:34)

Ja teda nevim co jsi tim chtel rict. Jestli to ma muj prispevek negovat ci co. Kazdopadne HDO normalne rusi v tyhle hodiny slusne treba hifinu a nebo se nam kvuli tomu spinaly UPSky v praci a museli jsme je vybavit filtrem. V praze ale HDO uz nebeha tak tam problemy nejsou. Prej to maji zaonaceny nak jinak.

PitraZ (3.11.2005 16:21:39)

Me se stavalo to samy a zjistil jsem, ze je to splitterem. Odpojil jsem ho a je to v poho...

John (6.11.2005 00:06:59)

Jo, já s tim měl dost problémů. Zkus tak 20x mluvit s techniky od telecomu a oni tě budou chtit mít z krku, tak ti to spravěj uplně.

Sokoban (9.11.2005 03:44:10)

KLidně to slpitterem být může (nebo špatným zapojením) - každopádně doporučuji kontaktovat helpdesk poskytovatele