Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Nastaveni routeru

Nastaveni routeru

vampiere (5.11.2005 22:11:12)

Zdravim, mam takovy probem, uz nejakej ten cas pouzivam ADSL od Contactelu s modemem Zyxel 650R-33 a ted sem si poridil router jakysi Longshine ADSL-IR2114 a za boha to nemuzu rozchodil. vubec s tim nemam zkusennosti a nevim jestli DHCP, nebo PPPoE, ci co a hlavne co tam nastavit, nastavil sem to co sem si myslel ze je spravne a nejel net, u DHCP se mi i nacetly IP a napsalo mi to ze je pripojen, ale internet nebyl fungcni....a u PPPoE se nestalo vubec nic. A jeste by me zajimalo co zpusobuje obcasne vypadky, sice se to za chvili rozejde, ale je to buzerace a hlavne bych rad vedel jestli se tomu da zabranit? Tak kdyby nekdo mel nejake informace(hlavne o tom routeru)tak mi prosim dejte vedet(kdyztak i na mail). Diky

Anonym (6.11.2005 09:15:39)

Zavolej na Contactel a oni ti poradí,nejlepší je tam nastavit to samé co bylo v předchozím modemu.

vampiere (8.11.2005 21:46:15)

Diky za odpovedi, ale uz sem to vyresil jinym routerem, tamten byl nejak na shit....

Lovok (6.11.2005 12:39:13)

Napred si zjisti jestli mas ADSL po PPPoA nebo PPPoE ... pak teprve ti nekdo muze rict vic.

vampiere (6.11.2005 19:44:03)

nakonec router vracim, pze podporuje jenom PPPoE a ja mam PPPoA:-). Ale dik....

Anonym (6.11.2005 19:57:52)

Jestli jsem to pochopil spravne, tak ten Longshine je cistokrevny router. A modem je zvlast a az na nej je napojen ten router. Melo by stacit nastavit na WAN port toho Longshine vystupni IP z modemu, popripade ho nechat, at si vezme IP od DHCP (pokud ten zyxel dhcp server obsahuje) od zyxela. Pak uz by ti to melo chodit. Samozrejmosti je spravne zapojeni kabelaze. Z portu Zyxela do WAN portu toho Longshinu.

Lovok (7.11.2005 20:43:53)

Bohuzel, Zyxely neumi dostat ze sebe ven do LAN (resp. na WAN port routeru) verejnou IP z PPPoA spojeni, takze jsou pro tohle naprosto nepouzitelne. Ono podpora PPPoA u Zyxelu je vubec mizerna celkove. Je potreba pouzit jiny modem a to Alcatel ...

Anonym (7.11.2005 23:05:02)

no...paklize ma ten zyxel alespon jeden lan port, tak na tom lan musi dat pripojit a je jedno, jestli to pripojene je sitovka v pocitaci, nebo router. Takze bych mu poradil, aby si zjistil nastaveni sitovky, kdyz je napojen na modem. Tohle nastaveni vlozil do nastaveni wan portu routeru, zapojil. Nechal sitovku, at bere IP od DHCP routeru... A nemel by byt problem s funkcnosti... Teoreticky ;-)

Anonym (7.11.2005 23:07:36)

a pochybuji, ze ten zyxel neumi DHCP a ten router neumi nastavovat IP prave od DHCP zyxela. Takze se cela procedura zjednodusuje na pouhe zapojeni kabelu. To jestli je pripojeni PPPoA, nebo nejake jine (to je mozna dulezite jen pro rezime bridge) je vubec irelevantni resit - je to ciste problem modemu

Lovok (8.11.2005 19:41:31)

Maly hacek je v tom, ze to pak pojede s dvojitym NATem (pokud se nepletu, tak NAT vypnout v tech zarizenich proste nejde), coz sice principielne vadit nemusi, ale rozhodne to neni to co by clovek za kazdou cenu chtel, akorat to zesloziti konfiguraci, muze prinest nepredvidatelne problemy a uzitek z toho zadny. V takovych pripadech pak sakra zalezi jestli ma clovek PPPoE (a muze tedy pouzit brige + klienta v routeru) ci neco jineho ...

Anonym (9.11.2005 02:31:29)

Ne e. Vubec to nemusi tahat do WAN portu routeru. Staci kdyz krizenym kablikem pripoji jeho switch. A dvojitej NAT je fuc. Ale je fakt, ze to uz by tam mohl dat opravdu obyc svitch... Kdyz on uz se na nase povidani nediva - urcite trha panenkam nozicky a rucicky

Lovok (9.11.2005 22:29:02)

Anonym: Ah, tak to je skutecne dabelske reseni :-) Ale mas pravdu, takhle by to slo, akorat jaksi router degradovat na pouhy switch, tohle me nejak vubec nenapadlo ... vampiere: Ad active na DC, to je prave ta silenost dvojiteho NATu, musis nastavit namapovani portu jak v zyxelu (na druhy router) tak v tom 'novem' routeru (na cilove PC), preji prijemnou zabavu ... ale vazne, cely to fakt neni dobry napad, ten druhy router z toho vyhod a vsechno bude hned o mnoho snazsi ...

vampiere (10.11.2005 15:29:25)

a v tom zyxelu mam nastavit mapovani jako na vnitrni, nebo vnejsi ip routeru? a na tom routeru teda nastavit mapovani na pc, kde chci byt active jo? Nebo nebylo by teda lepsi reseni ho zapojit jako do toho switche co je v tom routeru do portu LAN?

Lovok (11.11.2005 11:22:38)

Zyxel samozrejme na vnejsi adresu routeru (WAN port routeru). Jo a mezi zyxelem a routerem musi byt jina sit (treba 192.168.1.0) nez mezi routerem a pc (treba 192.168.0.0). A uplne nejlip skutecne udelas kdyz ten druhej router vyradis ...

vampiere (9.11.2005 19:28:45)

Uz jsem problem se nastavenim fungncnosti routeru vyresil - teda nekdo mi pordadil nastaveni a hlavne jsem poridil jiny router(a pres switch to nemam ne proto ze bych byl hloupy a chtel utracet prachy, ale nevedel jsem ze to jde). Ted by me zajimalo jak je to teda s tim NATem? Ja se v tom vubec nevyznam a potreboval bych si pres ten NAT nastavit porty, abych zase mohl byt active na DC. Jinak diky za rady....

Zajda (9.11.2005 14:20:44)

Kdyz si PPPoE Zyxel vymyslel tak se bude asi drzet sveho kopyta;) Ona je tam ta podpora opravdu jenom mimochodem. Souvisi to s postupnym upadkem ATM. Ryp ryp do vosiho hnizda;)

Lovok (7.11.2005 20:38:18)

Sorry hochu, ale tim si nijak nepomuzes, ZADNY router s WAN portem NEUMI PPPoA. Proc, no je to patrne uz z nazvu PPP over ATM => to se neda prenaset po ethernetu narozdil od PPPoE, takze PPPoA spojeni je nutne ukocit jiz v modemu a z nej ho dostat na router prez ethernet. A jelikoz chci routovat az na routeru a ne tom "modemu", je potreba to spojeni dostat ven s co nejmensim zasahovanim modemu, idealne protlacit verejnou IP az na ten router. Bohuzel kdyz clovek nasledne zjisti, co za priserny vyrobky se na trhu naleza, odhali, ze to neni vubec jednoduche (durazne varuji hlavne pred D-Link DSL-360T, ktery je vydavan vyrobcem za cisty modem a mylne tak vzbuzuje v uzivateli dojem, ze by mu mel tento jeho problem vyresit, tedy po pravde receno, on ho jakoby i resi, bohuzel ale s tolika problemy, ze je to nepouzitelne).

soda (7.11.2005 20:56:47)

No jestli jsem to pochopil spravne, tak Longshine je modem/router zrovna tak jako ten Zyxel, akorat je chce vymenit (nikoliv zapojovat za sebe). A ten Longshine fakt neumi PPPoA, coz mu je na stary pripojce na nic.

Lovok (7.11.2005 22:16:46)

Aha, pak jsem to spatne pochopil kdyz psal o "modemu" a "routeru". Nejak me nenapadlo, ze kdyz uz tu oba zminuje, chce jen jeden vymenit za druhy a ne pouzit lepsi router s WAN portem.

Lovok (7.11.2005 22:28:10)

Tak ne, nemas pravdu, ten Longshine je skutecne jen router s WAN portem (http://www.longshine.cz/detail.do?id=5700115). Kazdopadne Zyxel 650R-33 jiz router obsahuje, tudiz nechapu o co tazateli jde. Pokud potrebuje pripojit vice PC, staci mu dokoupit switch ...

soda (7.11.2005 22:40:39)

Nojo koukam zmatlo me to ADSL v nazvu, tak to jsem dva kteri nevi o co mu jde :-) Stejne by ale nedostal verejnou IP skrz ten Zyxel, to tak leda s ST510.