Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > D-Link DSL-G664T

D-Link DSL-G664T

ADSL USER (12.11.2005 13:45:50)

Chci se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s tímto ADSL modem/router/AP či jiným podobným. Mám jej teď nově a zajímá mě otázka bezpečnosti připojení. V produktových materiálech se píše o firewallu a já měl přestavu, že si tam nastavím pravidla jako např. v Keriu a bude mi fungovat firewall na HW úrovni pro všechna připojená zařízení v síti. Ale celkově nastavení tohoto modemu je velmi strohé. Možná jsem měl koupit toho Vigoura :( Dále bych se chtěl zeptat jak nejlépe zabezpečit Wifi síť. Tento AP umí WEP, WPA. V tomto se opravdu moc nevyznám. Co mám nastavit? :) Díky

Sokoban (13.11.2005 16:26:36)

Nejdřív si na Wifi nastav omezení přístupu podle MACu :) btw: ten vigor by vážně byl lepší

PeterPan (20.11.2005 19:11:22)

WEP to ma, ma to i WPA, omezeni dle MAC take. Tak nevim, jen je fakt, ze je to celkove dost easy modem. Firewall je tu jen slovo. Zadny pravidla se nekonaji. Jen suche on/off coz. ,) Ale jinak chodi bez problemu, tedy mam jej necely tyden. ,) Proti 510 se rychlost dsl nezmenila. Ale rodily jsou. Oproti 510 lze dlink softwarove upravit na adsl2+ coz neni do budoucna k zahozeni. Ale jinak co se tyce konfiguraci 510 vs dlink je toho na 510 daleko vice konfigurovatelne. Jak uz zminovany firewall tak spousta jinych parametru napr. pres telnet.

Tandy (20.11.2005 21:41:32)

Mám Dlink dsl g664t na jednom pc pripojen pres ethernet a na druhem pc pres wifi asus wl161b ale pres wifi se spojim internet funguje bez problemu ale pokud prenasim mezi obema pc soubory na jednom mam zapl ftpko a taham pres ftpko kdyz uploaduji na tom pc kde mam toho asuse wifi tak se mi to cca po 10 - 20 MB přenesených pc zasekne ale jenom ten prenos jinak pc na jine veci funguje ale nelze odpojit ani net nic.

Myšel (19.11.2005 22:33:45)

ADSL modemy od D-Linku jsou podle dlouhodobých zkušeností opravdu tragické. AP bez WEPu je k smíchu (ano, chápu námitky, ale většinu lam - ultrahaxxors to spolehlivě zastaví). Jak již Vám bylo doporučeno v předchozí odpovědi - omezte oprávněné MAC adresy, nastavte správně síť (tímhle přenášet MS síť je sebevražda atd).