Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Doporucte ADSL router

Doporucte ADSL router

PSy (15.11.2005 14:02:30)

Mam Lucent Cellpipe FX22 4xETH, ale nejsem s nim vubec spokojen, DHCP nezvlada napr. staticke prideleni ip, tvari se jakoze ano a pak se zablokuje do stavu, kde ani tovarni reset nepomuze - uz mi menili dvakrat za novy - neuveritelny! Horsi ale v mem pripade je, ze mi torrenty/ed2k neustale padaji a blokuji net jak uz tu bylo receno v jine diskuzi. Udajne kvuli male NAT tabulce tohoto modemu, coz se mi zda celkem rozumne vysvetleni. Muzete nekdo doporucit ADSL router s protokolem IPOA(pro bluetone) a bez techto neduhu?

Anonym (16.11.2005 12:32:16)

Kacirska otazka. Zkousel jsi nahrat novy firmware?

PSy (16.11.2005 13:37:53)

Ptal jsem se technika na tu samou otazku, maji tam prej nejnovejsi fw.

Lovok (16.11.2005 21:08:56)

Na problemy s poddimenzovanym NATem driv nebo pozdeji narazis u vsech ethernet modemu, to je jedna z vyhod USB modemu, ktere necim takovym netrpi (pokud samozrejme naleznes USB modem, ktery na tvem PC nebude mit jine problemy), ale na nej nepripojis vice PC. Na druhou stranu pokud nepotrebujes pripojovat vice PC, lze to i u nekterych ethernet modemu vyresit deaktivaci NATu (pouziti bridge, half-bridge, ZIPB, DHCP spoof atd. modu), ale jak to je s temihle vecmi u IPoA skutecne netusim.

PSy (16.11.2005 22:38:01)

Doufal jsem, ze u kvalitnejsich modemu tohle nebude problem. Potrebuju vic pocitacu, mam sice PC IPCop server, kterej tyhle problemy nemel, ale chtel jsem router v krabicce kvuli mnoha zrejmym duvodum. Zas tak narocnej nejsem, ale chtel bych v azureovi nastavit aspon 1000max pripojeni a muj Lucent vypadava i pri 100!

soda (17.11.2005 21:49:10)

Speedtouch 510 zvlada 1024 zaznamu v NAT a blokovani IP na MAC adresu taky neni problem, mam to odzkousene. To same zvladaji myslim i Zyxely a nejspis i dalsi modemy. Co si pamatuju, tak problemy s tabulkou ma Cellpipe a Asusy, udajine pouzivaji stejny chip. Zkus nastavit nizsi timeout u natu (jestli to jde).

Anonym (20.11.2005 17:49:10)

Už mám 2. Lucenta , taky sem mněl SpeedTouch 510i .. S natem sem resil problem pul roku .. Mnel sem DC++ server ktery utahl s uploadem 256Kbps - agregace 1:50 skoro 400lidi .. Uz pri 270 modem zacal vyhazovat lidi .. Bylo to uplne k zes....roste to vyhodilo 50 lidi a zase to zacalo dal nabirat .. Prkonfiguroval jsem ho prez telnet a utahl 450spojeni nejvic .. Tolik to zvladne max. Takze tech 400lidi byl opravdu rekord :) Vsak zkuste nekomu posilat neustale napr na icq zpravy a uvidite ze vam spadne cele pripojeni :) Je to haluz ale je to tak ;)

soooc (19.11.2005 19:14:21)

Kup si modem co ma 1 port, vypni nat a nat udelej na bazi nejake linuxove disketove distribuce. Budes mit lepsi moznosti nastaveni, zvladne to i 486 se dvema sitovkama a nat tabulka bude velka jak si zamanes ;)

Myšel (19.11.2005 22:13:31)

Není moc na výběr. Buď ten SpeedTouch 510 nebo Zyxel z řady 650. Zbytek je vždy sázka do loterie (a většinou spousta broblémů kvůli ušetřeným pár stovkám).

ph (19.11.2005 23:01:07)

Na to zablokovani me pomohla rada od CellPipera http://cellpipe.wz.cz/blog/cellpipe.html Ale celkem pravidelne me tuhne pri SIPu. Tady ale pomuze vypnout/zapnout :(