Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ADSL - modem XAVi X8122r

ADSL - modem XAVi X8122r

milankl (21.11.2005 18:53:02)

Dobrý den, prosím o radu. Mám ADSL - Telecom přes ethernet modem XAVi X8122r. Připojené mám dva PC. Na jednom původním PC mám ještě WiFi a D-Link Air Plus DWL520. Kabel od antény je stále připojený, D-Lik je pouze neaktivní. Na tomto PC je interní síťová karta Intel Pro(R) 1000CT. Připojení PC bez Wifi je bezvadné. Na PC s Wifi se neustále rozpojuje spojení mezi modemem a PC. Opakovaně hlásí "síťový kabel byl odpojen" a během chvilky se opět připojí a spojení funguje chvilku zase bez problémů, pak se zase odpojí a vše se nestále opakuje. Vyzkoušel jsem všechny porty, ale je to stále stejné. Nechci zatím odinstalovávat D-Link - mohlo by to být přítomností D-Linku, špatnou kartou v PC nebo modem? Děkuji za jakýkoli názor.

Roman (22.11.2005 13:22:55)

Zkus si nastavit ve vlastnostech sitove karty rezim "autoselect" nebo "auto" zalezi co tam mas za ovladac. Vypada to ze tam mas 1Gb LAN a ten ethernet Xavi je 10/100.No zkus to uvidis.

spq (22.11.2005 13:47:12)

milane uvazuju o koupi toho sameho modemu mohl by si sem prosim dat jake mas pingy a providera diky

Zajda (22.11.2005 14:36:58)

Asi na nekterem ze zarizeni je spatne implementovane autonegotiation-domluveni rychlosti ethernetu(stavalo se mi to casto u nekterych starsich switchu Cisco), nebo mate na jednom z tech zarizeni vypnuto autonegotiation. Bud muzete mit autonegotiation na obou zarizenich a pokud to zlobi tak na obou zkuste nastavit napevno 100-TX ethernet. Nikdy nekombinujte autonego a pevne nastaveni!