Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Stahování z webu - vadné soubory

Stahování z webu - vadné soubory

Kamil Zlatohlávek (23.11.2005 18:36:32)

Ahoj, mám celkem zvláštní problém. Mám ADSL od Nextry na ČTc (START 256) v lokalitě Louny, modem Zyxel Prestige 650R-33 a půl roku běželo vše perfektně. Asi dva měsíce mám zvláštní problém, jakýkoliv soubor, který stáhnu odkudkoliv z netu a je větší než cca 5 MB, je poškozený (.exe, .zip,...). Restartoval jsem modem, , projel antivirem,reinstaloval počítač, předělal kabeláž,... Už opravdu nevím, co s tím. Nesetkali jste se s tím někdo? Dík za každou radu.

D (23.11.2005 18:51:14)

Ztratovost paketů. Vyzkoušej si ping a hned uvidíš

Kamil Zlatohlávek (23.11.2005 21:25:33)

Ping je v pohodě:(

D (23.11.2005 21:45:48)

Ale v tom příkazu ping jde o tohle Pakety: Odeslané = 4, Přijaté = 4, Ztracené = 0 (ztráta 0%),

Kamil Zlatohlávek (23.11.2005 22:03:03)

No já vím, dokonce jsem zkoušel i více paketů a větších, ale ztráta je stále 0% a to na jakýkoliv server. Teď jsem právě stáhnul 13MB soubor a opět poškozený instalátor:((

y2k (23.11.2005 22:59:49)

Samozřejmě, že je hloupost si byť na minutku myslet, že ztrátovost paketů má vliv na chybně přenesená data. Vzhledem k přenosu pomocí protokolu TCP/IP není prakticky možno, úspěšně přenést chybný bajt, neb je neustále ověřováno CRC a chybné pakety se neustále opakují. K chybě určitě dochází až u tebe v PC. Problém bude patrně v přenosu dat skrze paměťi. Doporučuji nastavit v biosu PC veškeré hodnoty ohledně nastavení RAM na nejnižší hodnoty, které BIOS podporuje. Pak to vyzkoušej znovu. Převážně AMD v kombinaci s VIA SHIT chipsetem se tímto problémem vyznačuje. Nebo si na chviličku strč paměti do slotů tak, aby jely v single režimu. Vhodné by také bylo ověřit alespoň 48 hodinovým provozem stabilitu HW a RAM programem MEMTEST. Věřím, že zde najdeš chybu......

Anonym (24.11.2005 07:08:35)

No mám občas podobný problém FUN4M Ostrava a dělá to i když použiju nějaký akcelerátor. Viry ani nic podobného nemám, přetaktováno nemám, AMD64 3000, 2x512MB Kingmax CL2,5, NForce4.

Anonym (24.11.2005 08:18:05)

Problem bude asi Nforce4. Nemáš tu integrovanou síťovku od nvidie?

Kamil Zlatohlávek (24.11.2005 08:59:56)

A sakra, mám AMD64 3200, 2*256 OCZ CL2, MSI DIAMOND (nfORCE4) a samozřejmě používám tu integrovanou síťovku od Nvidie se zapnutým Active Armor. No jo, ale co s tím?

y2k (24.11.2005 09:15:35)

Vím, že se najde spoustu odlišných názorů (viď Zajdo :-)) ), ale čipsety nForce nejsou zase až tak špatné, když se správně nastaví v setupu PC a uživatel je vybíravý s instalací podpůrných softů od nVidie. Osobně bych rozkastoval čipsety dle funkčnosti asi takto : SiS = nepoužitelný shit VIA = velmi špatně použitelný shit nForce = bída s nouzí, ale pod platformu AMD asi jediný funkční čipset Intel = ucházející slušný čipset Ohledně platforem mám také jasno. Naprosto výrazně vyhrává předražený Intel, který má sice oproti AMD podstatně nižší výkon, ale jeho chod je stabilní a v kombinaci s čipsetem Intel se jedná o bezproblémové stroje. Bohužel, v dnešní sociální době většina "proGamerů" musí mít co nejlevnější a nejvýkonější stroj, takže se často setkávám s odpadem od AMD. Když už ale toto, tak jedině s čipsetem nForce, který alespoň částečně kompenzuje špatnou práci integrovaného řadiče pamětí, který obsahuje CPU. Takže, závěrem jenom opakuji, problém s chybovostí přenosů ze síťě internet je zcela jistě v PC. Je třeba nejprve vyzkoušet správnou funkci HW (nejlépe 24 hodinovým provozen programu MEMTEST), následně být rozvážný v instalaci podpůrného SW (bacha na IDE drivery od nForce > hodně špatný soft) a pak by neměl být problém. Ještě mám jeden poznatek ohledně čipsetu nForce, je vhodnější vypnout podporu řízení teploty setupem, protože dochází při ponechání této volby ke značným obtížím.

y2k (24.11.2005 09:20:33)

Ještě doporučuji používat vždy stejné paměťové moduly pro Dual-Channel a nejlépe od firem Kingstone nebo OCZ.

Kamil Zlatohlávek (24.11.2005 09:48:20)

OK, OCZ paměti mám, tak zkusím ten MEMTEST, a pak reinstalaci systému:( Jen mě mate, že půl roku to chodilo perfektně a pak bez změny v nastavení počítače a čehokoliv jiného to najednou začne dělat takový bordel:(( Každopádně mnohokrát děkuji za rady.

Anonym (24.11.2005 14:28:15)

Ještě jedna věc, zajímavé je že tohle se děje pouze při stahovaní z netu, pokud stáhnu cokoliv na lokální LAN i třeba celé DVD s hrou tak problém není.

Kamil Zlatohlávek (25.11.2005 07:20:07)

Přesně tak, děje se to jen při stahování z netu, i z FTP stahuje v pohodě, jinak MEMTEST ukázal 2 chyby za 24 hodin, to není tak hrozné ne? Ještě by údajně mohl pomoci nový ovladač Nforce, ale tomu moc nevěřím. Dneska vyzkouším jiný počítač na mojí DSL lince a uvidíme:)

y2k (25.11.2005 08:41:01)

K MEMtestu : 2 chyby za 24 hodin je pro 99% uživatelských PC zcela OK. Osobně bych se s tím nesmířil, provádím testy minimálně 72 hodin a nesmí být jediná chyba (tedy na vlastních PC). Pravděpodobně je HW s ohledem na AMD stabilní. Proto tedy nejprve vyzkoušej tu druhou síťovku a jestli chyby opravdu zmizí, tak vypni ten "sajrajt". Jestliže používáš HW firewall v modemu, tak je stejně nadbytečný. Ale pak nechápu, jak to, že nejsou chyby při přenosu protokolem FTP a při přenosu po LAN. Chyby by měly být vždy!

Kamil Zlatohlávek (25.11.2005 13:07:19)

No já bych byl také raději, kdyby se neobjevila žádná chyba hlavně proto, že jsem kupoval záměrně paměti OCZ, aby byly bezchybné, ale nevím, zda by mi to jako reklamaci uznali. Zkusím ještě tu Marvell síťovku, i když se mi právě ten HW firewall na motherboardu líbil a byl to jeden z důvodů koupě tohoto motherboardu. Jinak opravdu FTP běhá normálně, jedná se vždy o soubory z webu. Po LAN nevím, mám jen jeden počítač. Dokonce i z P2P sítě to stahovalo v pohodě 200 MB soubor.

Kamil Zlatohlávek (25.11.2005 20:40:37)

Hmm. Tak jsem na svoji slavnou linku připojil notebook a opět to stáhlo soubor s chybou, takže bych řekl, že chybička bude někde jinde. Ještě mě napadlo, může to být v kaneláži, splitteru nebo spíš modemu:(((

PeterPan (1.12.2005 07:40:47)

A zkousel jsi nejaky soft na stahovani souboru neco jako fast download apod?

Anonym (1.12.2005 14:44:37)

To nepomuze. Kdyz si vyssi vrste rekne vrstva pod ni ze data jsou ok ale ono to tak ve skutecnosti neni tak je ti downloader na dve veci.

PeterPan (2.12.2005 07:22:22)

Tak ale potom nechapu jakto, ze mu jde protokol ftp bez problemu a pres web stahuje i pres jine pc blbosti. No mozna stahuje jeden soubor kterej je spatnej. :))

Anonym (2.12.2005 14:34:44)

Ech. HW firewall. To je chujovina na Ntou. Jak to může mít implementovaný deska za pár šušňů v jednom čipu, když za opravdový HW firewaly s PLA se platí těžký pálky. Stejně jako ty levný desky nemají raid řadič i když to tam píšou.

Zajda (25.11.2005 08:59:06)

Pro mne by to hrozné bylo a hned bych reklamoval. Vyžaduji naprosto stabilní PC.

Zajda (25.11.2005 08:56:16)

NForce je fuj,fuj a na tom nikdo nic nezmění. Základní omyl je totiž ten že si uživatelé myslí, že když si koupí AMD tak ušetří. Chyba lávky. Vyjde to naprosto stejně né-li o fous dráž. Musí se koupit dražší deska a pochopitelně investovat více do prověřených značek pamětí. Nejlepší je podívat se na web AMD, které paměti doporučuje(s kterými má deal;). Skryté výdaje jsou pak ve formě nového zdroje a inteligentního chlazení(intely si hlídají teplotu přímo v čipu). AMD podporuje open-source narozdíl od intelu jehož přístup je přesně opačný. Stejně tak platforma A64 je už oběhaná a vyladěná mezi běžnými uživateli. Pro uživatele linuxové distribuce Gentoo je volba asi jasná. Takže i já budu muset při pořizování nové desky překousnout Nforce4 a její featurky pro blbé uživatele. A pořízuji si jí i přesto, že potřebuji především stabilitu a byl bych tedy potenciálním zákazníkem firmy Intel. Intelí řešení doporučuji a pořizuji do firem kde je důležité aby to běhalo a ne aby admin strávil měsíc laděním. Kvalitu a stabilitu základní desky v dnešní době ovlivňuje spousta věcí. Jako například aby si třeba inženýři výrobce přečetli dokumentaci k chipsetu a nehnali signál z jedné hrany přes celou desku na hranu druhou. U levných desek obvyklá stálá(asus jen jednou zašetřil a hořce litoval;) úspora na kondenzátorech,nevhodné či náhodné rozmístění konektorů,špatná výstupní kontrola(studené spoje,neproveden test v továrně) atd. a

Anonym (24.11.2005 08:16:58)

Seš hlupý a problematice nerozumíš. I kdyby byla ztrátovost tak myslíš že TCP paket neretransmitne?

PHiLiPZ (24.11.2005 18:22:08)

je to nForce 4 problem nie je v sietovke, ta je uplne ok, ale vo feature chipsetu - integrovany firewall staci ho odinstalovat, mozno pomozu nove ovladace, ale to som uz neskusal bez firewallu z dosky to bezi korektne

PHiLiPZ (24.11.2005 18:24:20)

ak vies po anglicky, pozri si www.nforcehq.com, napr. http://www.nforcershq.com/forum/nvidia-nforce-4-firewall-damages-file-downloads-vt61784.html a podla tohto to neriesia ani nove drivery http://www.nforcershq.com/forum/sat-nov-05-2005-1038-am-vp521832.html takze ActiveArmor prec...

Anonym (25.11.2005 07:06:00)

V tom případě by stačilo NForce síťovku vypnout a zapnout tu druhou s Marwel čipem a té se ActiveArmor netýká.

PHiLiPZ (25.11.2005 09:51:20)

Je trochu skoda vypinat sietovku, staci vypnut ActiveArmor. Sietovka je OK.

Anonym (25.11.2005 12:04:54)

No ten ActiveArmor mám vypnutý vůbec nepoužívám ten hardwarový firewall takže v jeho nastavení je OFF, takže podle mě leda síťovku vypnout a jít přez tu druhou.

Anonym (25.11.2005 07:08:01)

Takže by mělo stačit přehodit síťové kabel do té druhé síťovky so má čip Marwel a NForce zakázat, tím pádem se obejde ActiveArmor.

Kamil (28.11.2005 16:30:40)

Tak už jsem to vyřešil, pomohly nové oficiální ovladače z Nvidie (6.70) a nastavení Active Armor na Not Offloadable, pak vše běží, jak má na síťovce od Nvidie . Díky moc všem za pomoc.