Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.

Router

Fi (29.11.2005 21:21:55)

Zdravím, vím že tohle nepatří přímo k problematice DSL, ale mám takový dotaz. Od providera mám přivedenej kabel (patch) a přes něj jsem napojenej na net (veškeré údaje jsou přidělovány DHCP serverem(providera) Pokud bych si na tu přípojku dal svůj vlastní router, zvládl by přidělovat DHCP serverem IP dalším počítačům. Chtěl bych udělat malou domácí síť (4 počítače). Děkuji.

Mungo (29.11.2005 23:35:40)

Doporučuji přečíst článek o zjišťování nelegálního sdílení připojení v čísle 3/2005 časopisu hakin9. (viz http://www.haking.pl/cz/)

Anonym (30.11.2005 13:36:23)

1. Idiote. Malou domácí síť 2. Kreténe. Nikomu neprokážeš že tam nemáš domácnost. Já mám na tom doma 6 compů,voip telefon a ex box.

Myšel (1.12.2005 04:25:01)

"Nelegální sdílení připojení" je kravina. Maximálně to může být zakázané ve smlouvě. A proč si myslíte, že je to tento případ? V praxi to nikdo nikdy nezjišťuje. Tím si buďte jist.

Anonym (1.12.2005 11:31:20)

Když má pětičlenná domácnost každej comp a o víkendu se pořádají lanpárty tak to se to potom hezky dohledává;) ISP by to stálo víc peněz než by z customera vytáhnul. Za porušení smlouvy je jenom max. 10tis Kč.

petr (3.12.2005 11:38:32)

u kamose to maji tak ze kdyz te chytnou ze mas pripojeno vice kompu nez mas nahlaseno tak te proste odpoji a nema sanci se pripojit zpatky

y2k (4.12.2005 12:04:50)

Mno Tys jouda :-) Pleteš sem dvě věci : 1,- sdílení internetu mezi své domácí PC 2,- sdílení internetu třetí osobě (Tvůj soused, kamarád apod.) ad 1,- zcela v pořádku, běžná praxe, zákon nezakazuje. ad 2,- porušuješ u většiny ISP smlouvu a můžeš být trestán dle podmínek smlouvy. Z toho vyplývá, že nemůžeš poskytovat připojení k síti internet za úplatu ani bez úplaty třetím osobám, neb jednáš v přímém rozporu se smlouvou. Ale můžeš si nasdílet přípojku mezi veškeré své PC. Zapomeň na to, že jakýkoliv ISP dokáže zjistit, jestli máš nasdíleno legálně či nelegálně. Sic teoreticky může rozebrat odchozí pakety a z toho zjistí, že požadavky na data jsou směrovány z více počítačů, ale myslím, že to také není legální, takže s tím nemůže dále nakládat tak, aby to použil proti Tobě.

pet007 (30.11.2005 13:08:14)

Od toho routery přeci jsou, ne? Mám za to, že každý eth. router zvládne to, co popisuješ.