Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > CellPipe 22A-FX a EMule

CellPipe 22A-FX a EMule

Filip (2.12.2005 19:37:05)

Prosím o radu, jak nastavit tento modem, kterým sdílím připojení Bluetone mezi 2 počítače, tak, abych mohl používat program EMule. Zvláštní je, že mi to přes týden jelo, pak jsem měl vělké potíže s připojením od BT obecně, prohnal x techniků atd., teď vše běhá, jen ne EMula. Spolehlivě hodí modem do Alarmu během pár vteřin. Modem pak musím odpojit od elektřiny a počkat na obnovení IP adresy. Z diskusí jsem pochopil, že problém je s nastavením NAT adres, ale jak konkrétně upravit obrazovky modemu mi jako poměrně laickému uživateli není jasné. Pokud by mi někdo poradil, bych mu velmi zavázán!

Petr (3.12.2005 03:35:14)

Bohuzel tento modem ma spatny NAT, nesnese tolik spojeni!!! Zkus v Emule omezit pocet spojeni (session). Timto vyzyvam usery blutonu, mam jej objednany, jaky doporucuji profi adsl modem, nejlepe aby umel i bridge (aby nemusel byt vyse uvedeny prob. s NATem), podporoval Adsl2+, pripadne i VoIP (coz umi Draytek, ale ten zas neumi Adsl2 :_(((

BWs (3.12.2005 08:49:20)

Hele Peto ale stejne je tam upis na rok, takze modem na adsl2+ me prijde zatim jako zbytecny...

Filip (3.12.2005 12:21:59)

A jaký tedy modem byste k Bluetone Premium a zasdilenym pocitacum doporucili? Prekvapuje mne, ze Bluetone dodava ci doporucuje takovy smejd, kdyz financne je to asi modem srovnatelny; tim co umi uz asi ne... :( Diky.

dddmmm (3.12.2005 14:58:26)

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34036 za 1684 s dph. adsl2+, 4port, nat ... co vy na něj?

petrK (5.12.2005 03:22:46)

Pro počítač na kterém běží eMule nastavit na modemu v sekci Services, NAT, NAT Options, NAT Rule Entry přes volbu Add další tři řádky pro přesměrování portů: Rule ID: pořadové číslo řádku Rule Flavor: RDR IF Name: ALL Protocol: TCP Local Address From: vniřní adresa Local Address To: vnitřní adresa Global Address From: veřejná adresa Global Address To: veřejná adresa Destination Port From: 4662 Destination Port To: 4662 Local Port: 4662 To samé pro UDP 4672 a TCP 6881. Provést Submit, v sekci Admin volba Commit&Reboot, nastavit Reboot, Submit, počkat pár minut na přidělení adresy. Toť vše.

petrK (5.12.2005 03:28:08)

Ty samé porty pochopitelně povolit i v osobním firewallu na počítači.

Anonym (27.6.2006 12:10:27)

jupíííííí