Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Zyxel P660-63C a bridge na PPPoA

Zyxel P660-63C a bridge na PPPoA

Pavel (12.12.2005 13:05:56)

Zdravim vsechny, nevite pls nekdo, zda ma vyse uvedeny Zyxel bridge na PPPoA. Mam Nextru a Zyxel 650 (ktery mam ted) umi bridge jen na PPPoE a Nextra frci jen PPPoA. Potreboval bych verejnou adresu dostat na Router Asus WL500g. Ani vlastne nevim, co nastavit na Wan toho Asuse, kdyby se mi porarilo dostat tu adresu prave na Asus. Snad auto??.Doposud to bezi pres 2* NAT. Mezi Wan Asuse a Zyxela je jedna sit a ta druha je mezi PC's a Asusem.Zda se mi to prave docela dost slozity a radeji bych mel adresu na Asusu. Diky moc za rady. Pavel

Lovok (12.12.2005 21:39:50)

Zyxely neumi, jedine Alcatel 510i v DHCP spoof modu.

Pavel (13.12.2005 06:48:27)

Diky, myslel jsem, ze by to ten novy mohl mit, protoze v navodu je neco takoveho zmineno, ale z toho navodu jsem to jednoznacne nepochopil a nerad bych ho kupoval bez nejake kladne reference. Doposud nastavuji NAT pravidla 2* a to se mi moc nelibi...Nebo udelam nat 1:1 a na Asusu nastavim muj komp do DMZ (demilitarozovana zona) a budu pekne na rane:))))))))), ale nemusim es mazat s kazdym portem na kdejakou gamesu....

Nargon (13.12.2005 10:27:50)

Spis na jednom z nich nastav NAT 1:1 pak budes muset nastavovat jen jeden nat :)

Pavel (13.12.2005 13:26:16)

Nojo, vidis, mas recht. V jednoduchosti je krasa, ale vubec me to nenapadlo:))). Alespon jsem ale potrenovat NAT. Diky.

Anonym (14.12.2005 14:09:42)

Dvojity nat => dve ruzne velke nat tabulky, dvojite meneni ip. No, pri nenarocnym provozu zrejme problem nenastane, ale kdyby se to vic zatizilo a chtelo na tom provozovat nejaky nestandartni sluzby, to bude solidni paseka ... moznost je taky i-net neprivest do druhyho routeru na WAN port, ale proste na jeden z LAN portu (objede se tim druhy NAT, ale samozrejme pak nelze vyuzit ani SPI, ale ostatni veci ano), trochu tupy reseni, ale da se ... ad. Alcatel, ok, neni to bridge, je to neco jako half-bridge, to je jen otazka jak to budeme nazyvat, dulezity je ze to umi to co ma (ba co vic, proti PPPoE v bridge clovek dokonce nemusi mit PPP klienta az na cilovym zarizeni) a chodi to vyborne (vlastni zkusenost).

Anonym (13.12.2005 09:03:54)

Jo ale to neni bridge. To neni ATM - Ethernet mozny. Ted mnt. nevim esli Alcatel ma DHCP spoof. Ale PPtP ma urcite a tam to de.