Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > povolení portů u ASUS PTI-840

povolení portů u ASUS PTI-840

fuzzi (26.12.2005 18:32:39)

Mam takový problém. Snazím se rozjet Age of Empires 2 po internetu(presneji na GZ .)), ale lidi mi rikali, ze to pujde jedine kdyz mam povolene porty. Tak jsem si zjistil ze maji byt povoleny ... TCP - 2300 až 2400 a 47624 UDP - 2300 až 2400 a 6073 jak povolit port 47624 TCP nebo 6073 UDP to umim... ale jak mam povolit porty v rozsahu 2300-2400 ?? v router menu mam tabulku ... je tam "Public Port - Start" - kde se asi zada pocatecni cislo rozsahu a potom je tam "Public Port - End" - kde se zada koncove cislo rozsahu .. mno ale potom je tam jeste "Private Port" a tam nevim co mam zadat ... zkousel jsem tam treba zadt taky tech 2400 jako koncove cislo rozsahu ale nejede to ... nevite co se tam ma napsat pls ? dik za rady

Nargon (27.12.2005 01:11:11)

Holt to asi neumi smerovat rozsah portu 1:1 podle toho nastaveni to dokaze hodne portu nasmerovat na jeden N:1 (vubec netusim k cemu to nekdy muze byt dobre). No kazdopadne, muzes zkusit do private port zadat 2300 (tj dolni hranici (doufat ze to podle rozsahu v public, otevre stejny pocet portu, od tohoto cisla. Nebo se to holt bude chovat uplne hloupe a vsechny porty to presmeruje na ten jeden a pak doufat ze si s tim hra poradi, ze ji vsechny data chodi po jednom portu. Dalsi moznost je "Default server" proste nastavit modem, tak aby uplne vsechno posilal dal na zadany PC. Bude to nejake nastaveni, kde lze zadat jen IP ciloveho pocitace (takze tam nejsou kolonky na port a protocol). Snad to ma, stary asus AAM nejaky_cislo to mel a jmenovalo se to BIMAP, u alcatelu 510 se to jmenuje default server. Holt to chce hledat a proklikat nastaveni modemu, snad to tam nekde bude.

fuzzi (27.12.2005 14:09:29)

no tam kde se povolujou porty tak v te same slozce jsem nasel odkaz "Route table" a tam bylo neco "System Default Gateway Configuration" .... tohle by mohl byt ten default server mozna ne ?

fuzzi (27.12.2005 14:23:58)

akorat v tom menu nevim vubec o cem je rec :(

Fi (31.12.2005 15:29:07)

Jo, tak tohle bude asi problem, mam ten samej router, potreboval jsem nasmerovat porty 5000 - 5010 na jeden z pocitacu. Zkousel jsem to napsat do jednoho radku (start 5000 end 5010 private 5000) nefungovalo to. Musel jsem vsechny porty rozepsat zvlast po jednom (start 5000 end 5000 private 5000 atd.) Nevim proc tomu tak je, ale jinak mi to neslo. Pokud je v siti jen jeden pocitac, doporucil bych zapnout funkci half-bridge router bude uplne celou IP vcetne vsech portu smerovat na dany pocitac. Pokud je v siti vice pocitacu nastava problem...

fuzzi (2.1.2006 00:58:21)

No za routerem mam jen jeden PC, ale co se tak divam ve webovem rozhrani, tak zadny half-bridge tu nevidim. Mohl bys pls napsat nejak presneji kde to v tom menu je a pokud to je slozitejsi tak trochu rozepsat jak to nastavit ? jo jakou verzi firmwaru mas u toho routeru ? pac ja tam mam puvodni.

Fi (2.1.2006 01:25:59)

Firmware mám ten co mají na joyce.cz Jinak funkce se zapíná v specific feature->misc configuration->IGMP proxy->PPP half-bridge->enabled Zousel jsem tuto, ale mám více počítačů za routerem, moc jsem to ale nezkoušel, ale během tech 5 minut co mi to tak běželo mi firewall odchytl 2 útoky. Takže si myslím, že to bude směrovat úplně všechno na tvůj PC. Chce to ale vyzkoušet...

fuzzi (2.1.2006 19:05:31)

skoda ze jsem ted na koleji a nemam moznost se hned podivat, ale ve ctvrtek vecer dam vedet jestli to funguje. Kazdopadne dik za radu.

Fi (2.1.2006 19:58:00)

V té samé stránce si nastav u HTTP server acces - all, ale nadefinuj si wan specific ip, do poručuji změnit i port, pak budeš mít přístup i z venku. Pravda v tomto případě by to asi bylo k ničemu :)

fuzzi (5.1.2006 15:17:36)

tak jsem to zkousel a asi to jede .. akorat dotaz ... to mam nastavit enable i u toho IGMP proxy nebo jen u toho PPP half-bridge ?? z toho jak si to napsal sem to nepochopil ..

fuzzi (6.1.2006 21:31:27)

tak jsem to zkousel a asi to jede .. akorat dotaz ... to mam nastavit enable i u toho IGMP proxy nebo jen u toho PPP half-bridge ?? z toho jak si to napsal sem to nepochopil .. ???

Fi (7.1.2006 17:41:44)

Stačí jen u ppp half bridge

fuzzi (8.1.2006 11:15:01)

hej akorat mam takovy problem ... pokud to ppp half bridge dam na enable tak kdyz vecer bypnu PC a rano zapnu nebo staci i obyc restart tak mi to pise ze cilovy hostitel je nedostupny nebo nejakou takovou hlasku ... pak pomuze jedine ve webovem rozhranni to dát znova na disabled a restartovat PC.

Fi (8.1.2006 22:06:44)

Tak to jsem nezkoušel, s tím už ti asi neporadím.