Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Dlink DSL 362T - opravdu nejde pripojit dva pocitace na internet?

Dlink DSL 362T - opravdu nejde pripojit dva pocitace na internet?

Jardis (31.12.2005 05:28:49)

Dobry den, koupil jsem si ten DSL 362T modem od Dlinku. Na ADSL.cz me po telefonu ubezpecili ze pujde mit pripojene dva pocitace na internet najednou, jeden pres USB druhy pres Ethernet. Hlavne diky tomu jsem se rozhodl pro tento typ. Jeste nez budu reklamovat ze mi prodali neco jineho nez slibili, chtel bych se ujistit, ze to opravdu nefunguje. Jakysi Anonym v jinych diskusis psal, ze to neumi NAT, dokumentace zase uvadi ze NAT tam je. Na helpdesku telecomu mi byli schopni pouze rict, ze to nefunguje a ze je chyba v manualu, ale vysvetlit proc to nefunguje uz nebyli schopni. Kdybyste teda nekdo byl uspesny v tom rozchodit tenhle modem pro dva pocitace najednou, napiste prosim. Uprimne receno, pokud to opravdu nejde, nerozumim tomu, proc to vubec delaji se dvema porty? To jako abych si mohl vybrat kam to zapojim do pocitace? Proc je tam potom ten DHCP server?? Nejak tomu nerozumim. Predem diky Jardis

Anonym (31.12.2005 07:47:51)

Tenhle modem je modem a ne router,proto k němu jde připojit jen 1 PC.Má skutečně NAT i DHCP,ale ve skutečnosti fungují jen pro přístup k webovému rozhraní modemu.Ty dvě rozhraní (USB a ethernet) tam jsou skutečně jen proto,aby jsi se mohl rozhodnout přes co budeš připojený.Funguje to tak,že po zapnutí modemu dostane PC pomocí DHCP privátní ip adresu z rozsahu 10.0.0.x na 1 minutu.Po zalogování do internetu dostane pak PC přidělenu veřejnou ip adresu a to je právě ten důvod,proč nejde připojit více PC,protože veřejná ip adresa je jen 1 a provoz je vždy směrován jen na to PC,které má tu veřejnou ip adresu.

Jardis (4.1.2006 00:32:37)

Diky. No, pekny.... Skoda jen ze prodejce na ADSL.cz mi pri nakupu potvrdil, ze muzou bezet oba pocitace najednou... dokonce i ted maji na webu u tohoto modemu tento text: D-Link DSL 362T (router, 1x USB, 1x Eth) 199,- Kč Nezbyva nez to reklamovat... Diky Jardis

Nargon (6.1.2006 09:45:10)

Jen skoda, ze ten router dokaze routovat pouze na jeden pocitac :D

Anonym (8.1.2006 11:32:45)

Jeste jednou pro tebe, oficialne to neni router ale MODEM, takze NEROUTUJE

Sakalik (12.1.2006 15:06:08)

Zdravim, mam iny problem: ked pripojim k tomuto dsl modemu netgear wifi router, tak dostane na wan rozhrani verejnu ip posunutu modemom od ISP a pocitace nasledne dostanu privatne IP od routeru ktory robi DHCP. pakety ale von neprejdu a skoncia na dsl modeme......neviem uz co s tym zeby velkost MTU? ale ping by mal prejst dik za napad ako dalej (ako hlupy hub modem - wifi switch - 1xpc to ide)

pavel (3.2.2006 00:05:45)

no mam stejnz problem, router jsem nastavil na dznamic IP adress, pise, ye je pripojen k internetu, ale vec nepracuje. tedy neni pruchod na internet. asi je to kram

NOBODY (23.7.2006 01:08:21)

Po stálých problémech (odpojování a odmítání přidělit veřejnou ip stanici - pomohlo pouze vytažení napájení) jsem se nasral a pořešil v modemu režim bridge (přemostění). Za modemem mám pověšený Ovis-Link IP-3047 ve kterém jsem spustil PPPoE DSL- Dynamic mode, nastavil user name, password a vše je zatím na jedničku. Takovej šit jako je 362T jsem za svojí několikaletou praxi nepotkal. Divím se že existuje takovej 3,14čus³ který ho pustil do výroby.

Fireball (16.5.2007 17:45:43)

Neni to kram. Pokud povolis na modemu DHCP a na routeru nastavis an WAN ziskani adresy z DHCP, zapnes NAT, tak ti router v pohode na modem routuje... vyzkouseno Pokud modem prideluje jenom verejnou adresu, pak to znamena, ze mas DHCP vypnutej a na modemu nastavenou pevnou IP. Pak je to mod bridge. Tecka.

Anonym (22.2.2007 17:07:03)

Když je to MODEM, tak ať to O2 inzeruje jako modem ne jako ROUTER. D-Link DSL 362T (router, 1x USB, 1x Eth) 199,- Kč

Anonym (22.2.2007 21:23:25)

Není nad aktuální připomínku. Rok sem, rok tam...;-)))

HUBERT (12.1.2006 17:35:40)

Vzdy muzou, ale musi byt XP Profi, sitova katra ... instalovat jako sdilene pripojeni ... pres USB je pristup ven ... na LAN je nastaveno DHCP pro vice lokalnich pocitacu .... a pokud pocitac 1 bude bezet ostatni se muzou pripojovat .... vcelku pohoda za ty penize .... osobne bych spise volil modem-router a vse pripojovat pres sitove karty ... ale je to drazsi ... je vzdy treba si urcit jaka je pro Vas hodonota koruny ... a prodejce prece musi prodavat a potrebuje ty puntiky ... a odpoved ... muzete si objednat instalaci a oni to rozchodi ....

kodyijak (31.5.2007 14:57:34)

Ahoj Hubert můžeš mi prosimte přesněji popsat jak si myslel to zapojení...... dik

trasher (17.7.2007 14:19:51)

HUBERT to myslel takto, pripojis d-link do kompu s XP profi pres usb a na nich zapnes sdileni pripojeni k netu a eventuelne dhcp server. nA ostatnich kompech f siti nastavis bud pevne adresy nebo adresu dhcp serveru, a kazdopadne nastavis branu (privatni adresa kompu s d-linkem, treba 192.168.0.1). no a jede to. nevyhoda je ze server musi bejt pustenej a velkej traffic ho muze zatezovat (ale od toho je to server :-))

bobanek (4.1.2006 07:51:49)

Ty dva compy tam dokazete narvat, neni to sice router ale je to spis takova oklestena verze vyssi rady modemu s routerem, takze se da udelat to ze nechate pridelit z dhcp serveru, pripojite dsl, dostanete pevnou a nasledne ji zmenite na 10.0.0x a na druhej comp pak z dhcp serveru dostanete 10.0.0.x+1, a skutecne to pobezi. Ovsem do prvniho reconnectu :)) Jako provizorni reseni na kratkou dobu, navsteva atd.. :) se to tak pouzit da, ale jinak doporucuju normalni router.

Jardis (4.1.2006 11:21:23)

No,neco podobneho jsem udelal pri laborovani. Jednoduse jsem nastavil DHCP lease na 2 dny (uprimne tech 60s co tam je defaultne mi prijde prave jako workaround nejakeho problemu, to prece neni standardni DHCP lease period). Pak se to chova tak, ze pocitace dostanou 10.0.0.1 a 10.0.0.2 a nedojte k tomu, ze se na ne nastavi verejna IP adresa. Jenze pak se s tim nedostanu na internet. Ani na jednom stroji. Mozna by pomohla nejaka konfigurace toho modemu, ale ja nerozumim linuxu a ten modem ho pouziva jako OS. Vam to chodilo do internetu kdyz jste mel na tech pocitacich privatni adresy? Jesli jo, jak jste to udelal? Diky Jardis

pet007 (5.1.2006 11:06:56)

Tech 60s je tam proto, že ti to po připojení probridgeuje venkovní IP (do 1 minuty) :) Tak si 2 dny, počkej, když jsi teď ten problém úspěšně vyřešil :)

Jardis (5.1.2006 18:28:49)

Ahoj pet007, Asi jsi necetl poradne. Problem se nevyresil, pristup na internet stale nefunguje. Takze zatim neni treba resit, jakym zpusobem si nastavim na pocitac tu privatni adresu. Jestli si tu privatni adresu nastavim rucne, nebo nastavim ten lease na maximalni hodnotu...v kazdem pripade skoncim s 10.0.0.1 a ta se ven nedostane. Ahoj Jardis

Koty (8.1.2006 10:23:20)

Zdravim, celkem jsem mel krev v ocich kdyz mi tento super-modem neustale prideloval verejnou IP i kdyz jsem mel nastaveno DHCP. Samozrejme tim IP u 2 pc kolidovala a nesel ani jeden :) Nicmene kdyz jsem nastavil natvrdo na jednom compu 10.0.0.1 a DNS 194.228.2.1, tak ten druhej comp (kterej pripojuju jen obcas) dostal tu verejnou IP a bezi oba a oba muzou vpohode na net (budiz tomu dukazem tento prispevek, ktery odesilam z druheho z compu :)). Predpokladam, ze by to fungovalo stejne i kdybych na druhem compu nastavil 10.0.0.2 a DNS. Nicmene protoze ten druhy comp je ntb a casto ho prenasim mezi pracovisti, tak se takhle nemusim otravovat s prenastavovanim pevne IP. Jo a jak uz titulek napovida ... mam to pripojeno z modemu pres ETH do switch-hubu a z nej do jednotlivych compu ... nevim jestli by to nejak slo zaroven z USB do jednoho compu a ETH do druhyho :)

Dawid (23.2.2007 09:58:35)

Pokud Ti někdo řekl, že na to připojíš 2 kompy: jeden přes USB a jeden přes LAN, tak ten modem vem běž za tím typem a řekni ať Ti to ukáže. Ne nejde to. Taky ho mám a připojení více kompů jsem vyřešil switchem. Jak už tu bylo řečeno. Se dvěma porty to dělaj proto, aby si Lamy mohli vybrat, jestli to připojit přes USB nebo LAN. Připojit to přes USB, když to má LAN by moh jedině blb, ale jsou i tací. A taky jsou lidi, co nemaj síťovku. Ten DHCP server je tam proto, abys mohl mít na tom počítači, kterej na to píchneš nastaveno AUTO přidělení IP. Kdybys totiž v tom modemu vypnul ten DHCP, a síťovku měl na auto, tak se Ti to nepřipojí. To už jsem zkoušel. Musel bys jí nastavit na tvrdo.

Jhny (1.7.2007 21:07:11)

Hlavně teda nechápu proč reaguješ na 2 roky starej příspěvek no nic chápu lidi se teď o prázdninách nuděj :)

vanDivX (24.7.2007 11:10:19)

podivej, ja byl u me sestry v baraku a nasel jsem tam prave tento modem pripojeny pres USB... takze nejspis ten puvodni majitel uz je kdovi kde ale jsou tu jini ktere to zajima i ted ja nevedel ze je usb a ethernet exklusivni zalezitost, hledal jsem v tom modemu/routeru port forwarding ale nic tam nevidim, asi to ale je tim ze to ted funguje pres usb... priste sebou vemu sitovku a zkusim vykoumat jak se to prepojuje na pouzivani toho LAN portu a snad pak taky pujde ten port forward vanDivX

Jirin.sv (1.7.2007 19:28:15)

Zdravim majitele tohoto problematickeho zarizeni. Podarilo se do neho dostat firmware od OpenWRT, zatim ho testuji jeden den bezi bez problemu. Momentalne jede na primo tento modem pres 10 PC a bezi plne stabilne. Pokud se vam do chce si se zarizenim pohrat a tak instalaci OpenWRT urcite doporucuji. Zkusim casem napsat nejaky pruvodce, ve kterem instalaci OpenWRT popisi. Jirin.sv

Anonym (17.7.2007 16:34:42)

Výborně ! To mne zajímá co všechno ten OpenWRT umí ... (10PC je bez switche utopiií , ale spoustě lidí by pomohlo mít funkční USB i LAN současně jako na Zyxel 660RU ). On obecně Dlink je parodií na funkční zařízení . Nikomu to nevnucuji ale pokud bych měl na výběr mezi Dlinkem a čímkoli jiným ve stejné třídě po Dlinku nešáhnu .

Jirin.sv (22.7.2007 13:25:36)

Tim primo bylo mysleno bez routeru – switch byl bran jako samozrejmost. Jinak muzu posoudit bezi to opravdu stabilne. Jednou jsem spustil a jede. Openwrt je system s velkymi moznostmi – doporucuji prostudovat http://openwrt.org/ , 362 je bohuzel nemuze vsechny vyuzit kvuli male pameti (do 2 MB se toho opravdu moc nevleze). Sice disponuje USB portem, ale pro platformu AR7 zatim nejsou USB drivery napsane :-(. Na modemu provozuji jednoduchy ipaccounting, tj. pocitani kolik dat prenesl ktery PC. Samozrejmosti je DHCP server, nastaveni iptables dle vlastnich potreb, SSH server, cron... Jirin

Anonym (23.7.2007 22:22:11)

si vul ze sem pises on se ptal pred 2lety

dci (23.11.2007 03:39:31)

...a ja jsem neskutecne rad, ze to sem napsal

vanDivX (24.7.2007 11:47:31)

no, pomohlo by kdyby jsi sem dal odkaz na download toho firmware kterym jsi to rozchodil... me hlavne zajima jestli pak funguje port forwarding jinak si ale myslim ze nejlepsi bude bud ten ADSL ucet zrusit a objednat znovu s lepsim modemem za korunu anebo proste neco lepsiho koupit co uz ma zabudovany switch, ten se me prave nikde nepovaluje a jeho porizeni by stalo prave tolik jako router/modem v prve rade vanDivX

Anonym (26.7.2007 20:54:57)

Port forwarding samozrejme funguje. Na modemu bezi klasicke iptables, takze si muzete nadefinovat pravidla dle svych pozadavku. Firmware co jsem si zkompiloval jsem hodil na svuj web: https://akela.mendelu.cz/~qqjasa/dsl362t/flash/ Ale podotykam ze se neda nahrat pres webove rozhrani. Dlinky vyuzivaji zavadec adam2 a openwrt se instaluje pres nej. Navod jak to tam dostat je tady: http://www.webalice.it/andrea.usenet/dsl-302t.htm (je popsano jak se lognout, dat SETENV atd.). Samotne nahrani pak provest takto: quote "MEDIA FLSH" binary debug hash put "DSL362T_bez_bc" "c mtd4" quote REBOOT quit Po nahrani by mel modem nabehnout a mel by pridelit adresu pocitaci v podsiti 192.168.1.x/24 (sam ma 192.168.1.1) Do zarizeni se lognete pres telnet. Passwd si zmenite heslo roota a telnet se vypne a nahodi SSH. Pak uz si modem nastavujete dle libosti. Jo a jeste aby modem fungoval jako modem je potreba si napsat skriptik pro pripojovoani. Zde je muj priklad podle meho ISP PPPoA / VC MUX 8.48: #!/bin/sh MODEMSTATUS=$(head -n 1 /proc/tiatm/avsar_modem_training) ADSLSTATUS=$(ps | grep pppd) ADSLSTATUSLEN=$(expr "$ADSLSTATUS" : '.*') DATE=$(date '+%y') if [ "$MODEMSTATUS" = "SHOWTIME" ]; then if [[ "$ADSLSTATUSLEN" -lt "48" ]]; then /usr/sbin/pppd plugin /usr/lib/pppd/2.4.3/pppoatm.so 8.48 user xyz password 123 nodetach defaultroute usepeerdns mtu 1500 vc-encaps & sleep 10 /usr/sbin/rdate -s time.mendelu.cz echo "ADSL nastartovano." fi fi (skript si upravte podle providera). Nejakou podrovnejsi kucharku napisu casem, ale ted bohuzel nestiham :-(. Na zaver dodavam ze instalaci by mel provadet clovek, ktery vi co dela a sitim a unixbased systemum aspon trochu rozumi. A samozrejme nenesu zadnou zodpovednost za poskozeni vasich zarizeni. Jirin.sv

Anonym (28.11.2007 11:41:15)

362T je jen bridge. Je to ciste ADSL modem, neni to router, switch, nic. Proto jde zapojit vzdy jen jedno PC

Lukáš (29.11.2007 08:09:39)

Pres tenhle modem 2pc najednou nepripojis.Mluvim z vlastni zkusenosti,mel sem ho nez mi ho v cervnu vypalila bourka

dread (7.3.2009 16:33:16)

I kdyz je tohle tema stary, nekomu by se to mohlo hodit (napr moje pritelkyne tenhle modem porad ma:).. a diky par postum tady jsem to rozchodil.. Na routeru sem nastavil DHCP a nastavil nejakej rozsah.. Oba pocitace PC (usb) i notebook (ethernet) jsou pripojeny k modemu a internet funguje na obou zaroven (dukazem necht je, ze ja pisu toto a pritelkyne surfuje pres notebook:).. Dosahl jsem toho tak, ze na obou jsem nastavil statickou ip adresu, PC 10.0.0.1 a NB 10.0.0.2, gateway 10.0.0.138 a dns podle vypisu z STATUS>SYSTEM LOGU v modemu (tj kdyz se prihlasite k administraci modemu).. Pozn: kdyz to hned nefunguje, zkuste v XP dat opravit pripojeni, pripadne restartovat jak pocitace, tak modem.. a taky nezapomente ulozit nastaveni modemu (tools>system commands>save all)

yarom (19.6.2009 15:37:16)

Tak nevím jede jak má routruje, připojuje se jako 2+ akorát nemá rozšiřující funkce NAT ale k domácímu použití na prohlížení Blesku ažaž dobrý