Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Contactel a nefunkcni internet

Contactel a nefunkcni internet

Martin (2.1.2006 16:31:25)

Zdravim, mam problem - cas od casu mi vypadava internet, a to tim zpusobem ze prestane na nejakou dobu...(nekdy i 3 hodiny) fungovat internet, ovsem pouze webovy prohlizece (Opera, IE..), jak DC++ tak ICQ zustava pripojeny a funkcni. Kdyz to vylitne, nejde ani tracert na NIX, uz nevim co dal zkusit, ma s tim nekdo zkusenosti..? Mam Zyxel Prestige 600, WXP SP2, ADSL Od Contactelu...modem nekolikrat vymenovany, Windows kvuli tomu cerstve preinstalovane.

jolek (2.1.2006 19:15:56)

Dela mi to uplne to same, za posledni mesic sem to zpozoroval asi 3X a to vzhledem k tomu, ze jsem skoro nebyl doma povazuji za hodne casto. Taky jsem vubec neprisel an to, cim to je...testy linky v modemu vse OK.

Martin (2.1.2006 23:40:25)

Telefonat do Contactelu taky nic nevyresil, poslali technika kterej kdyz to vypadlo tam zapojil svuj notebook a prohlasil ze to jede...

Nargon (2.1.2006 19:16:15)

No ze nejde tracert na nix, se projevi jak? ze tracert www.nix.cz ani nezacne vypisovat trasu (tj chyba dns serveru) nebo se vypisuje a nekde se zastavi. Pokud je to chyba dns serveru, je to celkem normalni, protoze icq, dc... a dalsi vecicky zustanou pripojene, protoze dns preklad pouziji maximalne pri prihlaseni, ale pak uz komunikuji jen pres ip. takze jejich komunikace neni ovlivnena. Ale nove zadane jmena se na ip adresy neprelozi a nelze se pripojit. Tohle lze vyresit, tim ze rucne nastavite DNS server. V sitovem nastaveni, prave tlacitko na mistni sit, pak kliknout na protocol tcp/ip a vlastnosti. A jako primarni server nastavit 147.32.192.250 dns server cesnetu a urcite funguje, jako sekundarni muzete nastavit treba 195.70.130.1 je to server nextry, kterou pouzivam, nebo neco od contactelu, to snad poradi nekdo dalsi, protoze jejich dns servery neznam, ale kdyz net nejede, tak to vypada ze jim vypadli oba, takze se na ne spolehat neda.

Martin (2.1.2006 23:42:59)

Samozrejme nezacne vypisovat vubec ;-) . Diky za tip, vyzkousim.

Martin (8.1.2006 15:09:54)

Tak to vypada ze to pomohlo...uz tyden to bezi bez poruchy...ale nikdy nerikej nikdy ze... :)))