Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Jak zakázat nastavování routeru z netu

Jak zakázat nastavování routeru z netu

Gimli (7.1.2006 12:17:44)

Ahoj mám router WELL pti-845 a chtěl bych zakázat přístup na webové rozhraní modemu i telnet z intenetu (prostě aby se nezobrazilo webové rozhraní když zadám svou veřejnou IP). V manuálu je položka access control a já ji v menu nemám a přitom mám aktuální FW. Nevíte někdo jak na to? Napadá mě akorát přesměrovat porty těchto protokolů (80 pro www, pro telnet nevim) na svoje PC, ale nevím jestli by to pomohlo. Díky za odpovědi

Nargon (7.1.2006 15:28:52)

Urcite nesmerovat na svuj PC, ale na nejakou neexistujici IP ve vasi siti. A ten router by mel umoznovat zakazani pristupu z internetu, zkuste hledat nekde u firewallu (jestli ho ma) A testovat, jestli je to zakazane, pouze z PC, ktere je v internetu, pokud to budete testovat ze sveho pc, tak ikdyz zakazete pristup, a zadate svoji verejnou IP, tak se na modem dostanete, protoze to bude pristup ze site a ne z internetu.

Pepa (12.1.2006 15:52:12)

V nastaveni firewallu bys měl mít něco jako service filtering. Tam se dá zakázat/povolit telnet. Http přístup konfiguruješ v sekci Misc Configuration. Můžeš tam nastavit přístup všem nebo jen z vnítřní sítě, nebo to omezit na konkrétní IP.