Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Neustálé odesílání

Neustálé odesílání

tv (7.1.2006 14:09:58)

Mám adsl od telecomu (modem Sagem 840) a po nainstalování na nový comp se ihned po připojení začnou odesílat a přijímat hrozně velké data a nedají se prohlížet stránky... Přitom se nedá zjistit, co se vlastně odesílá a stahuje. Na tom počítači je akorát WinXP a ovladače... Na starým compu všechno funguje bez problému... Napadá vás, kde by mohla být chyba? Dík TV.

Anonym (7.1.2006 14:28:07)

mas tam nejaky vir

tv (7.1.2006 14:32:29)

To jsme mysleli taky, tak jsme komplet zformátovali disk a přeinstalovali Win a pořád to samý...

Nargon (7.1.2006 15:25:31)

Nainstalovat firewall, a vsemu zakazat pristup na internet (hlavne systemu a jeho souborum). Povolit jen to co ma mit pristup (icq, internetovy prohlizec, hry...)

mmm (7.1.2006 15:30:37)

Nejspíše tam není naistalovám holý systém, ale i něco dalšího, že jo?

PzVPanther (7.1.2006 17:14:47)

A nemas nahodou jeste druhy disk?Taky hned po instalaci win nejdriv nainstalovat firewall a antivir.Taky bych pred instalaci modemu a prvnim pripojenim doporucoval nainstalovat SP2.Take neni spatne nepouzivat IE. Proste je tam nekde vir....

Jira (7.1.2006 17:53:00)

Zkus kouknout sem, http://www.viry.cz/go.php, mě tam pomohli.

Anonym (8.1.2006 11:34:55)

Reinstal Win ti nepomohl protoze: Mas ciste Widle, tedy bez vsech bezpecnostnich zaplat a taky urcite nemas ani firewall. Po pripojeni behem NEKOLIKA vterin tuto skutecnost zjisti nejaky cerv, jako je Blaster a Sasser a pod, a stahne se do tveho nezabezpeceneho PC. Rozumis?

Nargon (9.1.2006 13:05:41)

A proc si pred pripojenim nenainstaluje alespon firewall?

mar23 (10.4.2006 22:01:53)

mam to same ale vse mi resi PC strazce od CT

Lovok (11.4.2006 22:15:07)

Win XP je potreba instalovat but primo s integrovanym SP2, ci PC instalovat odpojene od site a pripojit ho az po nainstalovani SP2 (je potreba ho mit pripraveny nekde stranou). Jistou moznosti i kdyz ne uplne 100% je pred pripojenim nainstalovat alespon avast! home, ktery obsahuje sitovy stit a mel by byt schopen zname viry typu Sasser, Blaster a jim podobne zablokovat stejne jako firewall.

Anonym (9.1.2006 16:53:02)

Měl jsem úplně stejný problém a pokud nemáš hned po nainstalování zapnutý firewall, tak po připojení k netu tam máš do 10 minut nějakého trojského koně a můžeš to instalovat všechno znova.

Nargon (9.1.2006 21:55:52)

No ja to resim softwerovym firewallem Kerio. Mam nastavene Blokovani prichozich i odchozich spojeni pro temer vse (hlavne pro systemove procesy, a vsechno co ma windows) Povolene jen icq, opera, hry...

Anonym (11.4.2006 13:30:15)

Konkretne s timto problemem si Kerio neporadi, kdyz ho pouzijes tak jak pises - to malware ktere ma na svedomi vysoky objem prenesenych dat se povysi na kriticky systemovy proces a tudiz bezi na hlubsi urovni, nez kam ma Kerio pristup - pojistka pred uzivateli, kteri by si byli schopni nastavit firewall tak, ze by si zablokovali beh systemu, ktery i bez sitoveho hardware komunikuje v modu klient / server . Kerio se tady da pouzit bud jen k uplnemu odpojeni site, nebo nastavenim blokovani TCP portu, na kterych data chodi - ovsem co se uploadu tyka, tak tady je cislo portu pridelovano dynamicky systemem.

Anonym (11.4.2006 13:47:01)

Firewall musí být zapnutý PŘED prvním připojením PC k netu, zvlášť důležité je to u USB modemů, kde dostane veřejnou IP adresu přímo PC.

blafo (10.4.2006 23:10:03)

musis nainstalovat Service Pack2 a mas po problemech!!!! Me to delalo taky, SP2 jsem nemel a jak uz tady bylo receno do deseti minut jsem mel vira a pocitac uz jsem nezapnul a musel vsechno formatovat. Takze nainstaluj SP2 + pro jistotu Kerio

Anonym (11.4.2006 13:15:01)

Tady mas postup pro nalezeni procesu, ktery ma na svedomi generovani dat -> http://testnet-8.net/modules.php?name=News&file=article&sid=67 Jakmile si ho podle PID najdes a mas NTFS, tak k nemu muzes zakazat pristup a prenos se ukonci. Proces muzes najit taky pomoci utility TCPView -> http://www.sysinternals.com/utilities/tcpview.html