Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Odpojování ADSL

Odpojování ADSL

Martt (21.1.2006 11:59:28)

Nazdarek, mám trochu problém s odpojováním adsl. Pokaždé, když zazvoní telefon na klasické lince (na které je ale i adsl modem), připojení k internetu spadne. Hovor může probíhat, adsl se připojí jakoby nic, ale když je hovor ukončen, opět se to odpojí. Nevíte, čím by to mohlo být? Modem mám well pti-800... Díky.

Tandy (21.1.2006 12:48:16)

může být vadný spliter. Případně si zkontroluj zda máš v pořádku zapojení spliteru.

Anonym (23.1.2006 13:55:41)

přesně tak, špatný nebo pravděpodobněji špatně zapojený splitter, řešilo se to tady snad už tisíckrát. Správně to má být tak, že první co se připojí na telefonní drát vedoucí do domu nebo bytu je splitter a do splitteru se pak do konektoru pro ADSL zapojí ADSL moedm a do konektoru telefon, případně se tam navěsí všechny telefony máte-li paralelku.

Nargon (23.1.2006 14:27:55)

http://nargon.mysteria.cz/split.jpg P.S. Omluvte prosim graficky vzhled obrazku, je to kreslene v malovani a nechtel jsem delat nejake zkraslujici upravy.

Anonym (23.1.2006 14:58:04)

skvelej obrazek :)

Nargon (23.1.2006 20:01:28)

Ja vedel ze to bude mit uspech :]

Anonym (23.1.2006 21:08:10)

uz sem ho tady jednou videl ale

Nargon (23.1.2006 23:45:14)

Jojo, ale lidi se tu stale ptaji na stejne veci, a nebudu to malovat znova, kdyz uz to mam hotovy.

Anonym (23.3.2006 13:47:01)

Mám opačný problém. Po několika týdnech bezproblémového provozu se nemohu připojit k ADSL. Spojení je možné jen tehdy, když telefonuji nebo když pouze vyvěsím telefon. Pak vše funguje OK. Po zavěšení telefonu se připojení ADSL přeruší. Stávalo se to nepravidelně, ale během posledních dnů je tato porucha již trvalá. Závadu splitteru mohu, myslím, vyloučít, protože se modem nepřipojí ani když splitter odpojím a s ním i telefon a modem pak připojím přímo na tel.linku přímo. Mám bezdrátový modem BELKIN F5D7633EE4B. kontrolka ADSL bliká, kontrolka připojení k internetu nesvítí. Po vyvěšení telefonu se trvale rozsvítí obě tyto kontrolky (obě zeleně). Domnívám se, že závada je na zařízení Telecomu, kde by měl být také nějaký dělič frekvencí. Máte někdo stejný problém ?

Anonym (23.3.2006 14:32:34)

Nahlaš to jako závadu,dokud to nenahlášíš,tak o tvém problému nikdo neví a tak také nic neřeší.