Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Sdileni pripojeni

Sdileni pripojeni

Charlie (24.1.2006 21:38:06)

Zdvorily dotaz pro odborniky. V rodinnem domku jsem pripojen pres modem Vigor 2600Ge k internetu. Pres stejny modem jsou jeste pripojeny dalsi 3 PC. Je mozne, ze by nekdo poskytl pres svuj PC pripojeni na internet ze vzdaleneho mista? Jako duvod mne napada poskytnout neomezene stahovani dat, kdy onen vzdalene pripojeny ma treba nejake omezeni. Dekuji

Anonym (24.1.2006 23:19:08)

Ja asi presne nechapu co chces. Sdilet pripojeni z nejakyho pc ? Nechapu to s tim neomezenym stahovanim.

Charlie (25.1.2006 06:57:13)

No zkratka v RD mam propojeny 4 PC pres modem Vigor 2600Ge. Ten je napojen pres klasicke draty od CT a tak maji tyto 4 PC pristup na internet. Problem je v tom, ze byl zapnuty pouze jede PC u ktereho nikdo nebyl. Proste by zapnuty trvale a nikdo z nej nic neodesilal ani nestahoval. Napadlo mne, jestli treba obsluha tohoto PC nejak neumoznila nekomu jinemu, tedy vzdalenemu (treba v jinem meste ap.), pripojeni na internet prave pomoci sveho PC. Je to kostrbate a myslim, ze to mozne asi nebude, ale nevim. Zkratka nejelo zadne jine PC krome zminovaneho, nebyla na nem spustena zadana aplikace krome windows a presto tekla data tou nejvetsi rychlosti. Samemu mi to pripada nejake divne, ale data prokazatelne tekla. Ja mam tarif s moznosti neomezeneho poctu dat (nemam FPU jednoduse mesicni pausal, proste zadne omezeni a dostatecnou rychlost, nejak kolem 1024 na 512) a tak mne napadlo, jest-li to treba nejde nejak vyuzit ze vzdaleneho PC, ktery nejake omezeni (FUP) ma. Nebo treba se nekdo do me tzv. domaci site naboural. Vrta mi hlavou to prenesene mnozstvi dat. Zasadni otazka tedy je, zda mohl uzivatel ze zminovaneho PC umoznit nekomu, tedy vzdalenemu, pripojeni na internet.

Anonym (25.1.2006 09:31:36)

no takhle mohl ale pokud ten druhy pocitac by mel nejaky omezeni tak by se ty omezeni vztahovali i vuci tomu prvnimu pocitaci s jedinou vyjimkou ze by napr. byli ve stejny siti kde ISP neomezuje ve vlastni siti prenosy (treba CTc), no ale to ze ten pocitac neustale neco odesila a prijima nemusi bejt jenom timhle napr, tam treba muze byt i nejakej trojan nebo jina havet

Sergey (25.1.2006 11:23:43)

No můj osobní dojem z toho, co jsem si přečetl je spíše takový, že Charlie neznalý příliš problematiky nechal router (nebo alespoň jeho WiFi část) nastavenou tak jak byla z výroby a tím pádem poskytuje free bezdrátové připojení nějakému sousedovi. Je li to tak, doporučuji bezdrátovou síť zabezpečít (kontrola MAC, šifrování) nebo pokud ji vůbec nepotřebuje vypnout.

Charlie (25.1.2006 12:47:53)

To mne v prvni chvili take napadlo, tak jsem to tovarni nastaveni zmenil tak, ze jsem zakazal WiFi. Jelikoz se v tom skutecne nejak zvlast neorientuji, tak jsem zkousil pripojeni s notebookem pres WiFi a hura, nefungovalo to. Tim vuylucuji, ze by to teklo pres WiFi. Nicmene data tekla dal a HD na onom PC porad hrabal. Priklanim sae tedy k nazoru, ze tam budou nejake smejdy, ktere to zpusobuji. Dik za ucast :-)

Anonym (25.1.2006 13:50:58)

Urcite je to nejaka havet. Jinak pozor na zkratky, FPU taky existuje a je neco uplne jineho nez FUP.