Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > DataCom XAVi 8122r + IP?

DataCom XAVi 8122r + IP?

BoBi (26.1.2006 10:20:05)

Jsem v sítích absolutní lama tak bych měl na vás dotaz. Mám objednaný od Telecomu modem DataCom XAVi 8122r . Potřebuji ještě něco abych mohl zapojit nezávisle 2 počítače a každý měl svou vlastní IP ?

Nargon (26.1.2006 17:41:02)

No sice nevim co je to za modem ale urcite kazdy pocitac nebude mit vlastni verejnou IP, protoze standartne ke kazde adsl pripojce je jen jedna verejna IP. (pokud tim vlastni myslis vlastni globalne) Pokud je to router, tak si ponecha tu jednu verejnou IP. A oboum pocitacum priradi neverejnou IP, a pak bude mit kazdy PC vlastni lokalni IP a oba budou sdilet tu jednu verejnou ip.

BoBi (27.1.2006 08:54:44)

jo je to router. jedná se mi o to aby se dalo z obou počítačů najednou hrát online .

Nargon (27.1.2006 10:14:05)

To pujde urcite. Jen nebudete moci zakladat servery, pokud nenastavite router, vase servery budou pristupne jen z vasi site.

Anonym (29.1.2006 15:40:45)

proc jen z jejich site?muze namapovat porty nebo rovnou celej jeden komp treba

Nargon (29.1.2006 17:56:22)

Ano to muze, ale kdyz se pta na to co se pta, tak pochybuju ze vubec vi co znamenaj slova namapovat porty. To co jsem popsal, je standartni nastaveni, tak jak to funguje, kdyz na to nebude sahat.

BoBi (31.1.2006 19:38:08)

Diky pánové za odpovědi - servery určitě zakládat nebudu a až mi to dojde dám vědět jak to fachčí (na první samoinstalační balíček od telecomu jsem čekal 3 měsíce tak jsem zvědav jak si dají na čas tentokrát)

martin.ol (21.12.2006 13:48:23)

Heh, mám taky tento routr. Našel by se tu někdo kdo by znal odkaz či bodově popsal postup, jak zařídit aby určitý PC v lokální síti byl viděn z venčí... klidně i na nějakém portu (prostě chci aby WMEncoder encodoval nejen do lokálu, ale i ven....)

Anonym (27.1.2006 10:45:32)

Normalne modem do tel. zasuvky, povolit DHCP na modemu, pripojit ethernetem 2 PC k modemu a je to. Myslim, ze nastaveni je popsano primo v navodu. Pak kdyz bude zapnuty modem, budou PC do netu pristupovat nezavisle na sobe.Bud jeden nebo druhy.

Anonym (27.1.2006 10:47:52)

anebo oba dva. Neznam sice tenhle modem do podrobnosti, ale melo by to jit.

Anonym (28.1.2006 16:35:56)

Dej potom vědět, jak tento modem chodí, mám na něj zálusk, ale nejsem tak bohatý, abych mohl kupovat levné věci. Díky.

Anonym (1.2.2006 10:10:13)

Ten modem mirne receno divnej, rozhrani je velmi jednoduche sluzbu firewallu a routeru jsou omezeny jenom na zakladni veci (kuprikladu firewall pouze zakazat icmp atd..) navic z meho modemu (nevim jestli to je vada kusu nebo pravidlo) nejde ani traceroutovat, pri scanovani portu (refresh serveru v gamebrowseru) to zahlti cely modem a spadne pripojeni atd..

Phoenix (28.9.2007 20:55:40)

Moje zkusenost s timto modemem je jen pozitivni,mam k nemu pripojene 3 pocitace, rychlost komunikace jak mezi nima tak do Internetu[2048kbps down] je slusna, ma funkci virtual server takze lze zakladat v LAN jak herni tak databazove a webove servery, ktere lze po nastaveni videt z netu. Jediny problem po vice jak 2 letech pouzivani byl ze jednou nefungovalo webove rozhrani, stacilo ale modem resetovat do tovoraniho nastaveni a vsechno slapalo jak ma. -------- Vzhledem ke stari tematu je toto spise pro nekoho kdo by si jej chtel poridit

Durannn (12.9.2006 08:59:05)

Jako Hry ti pojedou na 100% i ze 4PC, ja tento router vlastnim a nestěžuji si, jede dobře... Na každy z 4 portu přiděli svou IP adresu.. Myslim že Xavi to děla 10.0.0.1/2/3/4 takže to je v pohodě a pak to všechno směřuje na veřejnou IP kde maš vlatně signal s netem... jinač co nepotřebuje net, komunikuje jen mezi sebou v routeru.. (switch)