Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > VPN klient mi zavira ostatni IP traffic

VPN klient mi zavira ostatni IP traffic

jedi (20.1.2004 17:42:52)

IPSec klient se mi zdarne provrta pres WinRoute zprostredkujici mistni sit, ale uzavre mi na pocitaci kde je instalovanej ostatni IP traffic, resp. jej posila pres VPN tunel. Takze na internet se z toho poce dostanu ale pres nasi firemni sit, a mistni sit se mi hlasi nedostupna. Mate nekdo reseni nebo radu? Diky!

Miroslav Šilhavý (20.1.2004 17:44:01)

Na tom PPTP se dá někde ve vlastnostech TCP/IP nastavit, zda používat vzdálenou bránu (za tím tunelem).

jedi (20.1.2004 18:27:42)

Diky. Snazil jsem se experimentovat... Ja ustavuji VPN na nasi firemni sit pomoci Nortel Extranet Access Client, a ten nastaveni brany vubec neumozni. Tim PPTP myslite moji korporatni VPN, anebo tu adslkovou?

Miroslav Šilhavý (20.1.2004 18:32:13)

Já jsem myslel, že používáte windows IPSec PPTP, ten to umožňuje...

Baracudda (20.1.2004 18:40:27)

To, co popisujete je normalni chovani VPN tunelu - vy se po pripojeni stavate soucasti firemni site a veskery traffic jde pres tunel, v podstate Vas to odpoji od LAN. Existuje moznost, jak po pripojeni pouzivat i prostredky z LANu. V Cisco klientu se to nastavuje pod polozkou "Local LAN access", kde to je v Nortelu nevim. Ovsem musi se zaroven nakonfigurovat VPN brana (= domluvit se se spravcem), ke ktere se vzdalene pripojujete, samotne "zaskrtnuti" toho checkboxu nestaci.

jedi (20.1.2004 19:07:30)

No, tak to vypada, ze se budu muset pokazde, kdyz pujdu lokalne na sit, odpojit z VPN, a pak potazmo znovu pripojit. Jsme globalni firma a nedovedu si predstavit, ze neco nastavi kvuli mne :(( Navic toho Nortel Clienta jsem prolezl, ale vic nastaveni nez udaje nezbytne pro prihlaseni na VPN jsem nenasel (nazev pripojeni, pripadne moznost vytocit nejake IP propojeni, pak autentifikace a ip switche VPN).

Miroslav Šilhavý (20.1.2004 19:08:40)

Jeví se mi to tak, že schválně z bezpečnostních důvodů to nepodporují... A konektivitu z tunelu nemáte?

jedi (20.1.2004 19:16:29)

Jo, to jo. Ale je to trochu skoda, ze vlastne musim na net pres nasi branu v Holandsku. Odezvy se tim zpomaluji...