Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ASUS AAM6310EV - neustaly reset pripojeni

ASUS AAM6310EV - neustaly reset pripojeni

Storm (10.2.2006 14:17:37)

mam tenhle modem asi rok a pul, a porad jsou nejaky problemy. kdom toho ze se neustale zasekavalo vnitrni rozhrani modemu, tak pri pouzivani DC++ se mi kazdejch par vterin resetovalo pripojeni. pomohl update firmwaru na 21040407a2.3, jenze od ty doby skoro pri kazdym zapnuti PC musim vytahnout modem ze zasuvky a dat "opravit" na ikonce pripojeni ve woknech, abych byl online. mame doma 2pc pres hub a kdyz jeden vypne/zapne kompa, resetuje tim pripojeni i tomu druhymu a opet je nutny vytazeni modemu ze zasuvky na par vterin. pred par dny sem chtel stahnout par veci pres bittorrent, jenze kdyz ho spustim, nastane ten samej problem co kdysi u DC++, ze se po par vterinach resetuje pripojeni. nedejboze abych mel pusteny dc a torrent soucasne (coz jiny lidi bez problemu maj). krom toho mi obcas uplne vytuhne pripojeni kdyz hraju nejakou hru online, a nepovedlo se mi vytvorit si na svym pc FTP server, nikdo se ke me nedostane ani kdyz vypnu firewall v pc :( mam nextra xdsl fun 1m (takze telenor, ne telekomunisti), provider tvrdi ze u nich nic neblokujou, hubem to taky neni a wokna mam XP SP2, modem pripojenej pres LAN. tusi nekdo co se s tim da delat? jestli je to modemem, pochybuju ze mi ho telekomunisti vymenej...

pet007 (10.2.2006 21:25:31)

Určitě si zavolej na telecom, oni můžou za všechno :) Nebo se nauč nastavovat modem, myslim, že to by pomohlo spíš...

bv (10.2.2006 23:11:21)

Mě pomohl od stejných problémů návod z www.joyce.cz : Klikněte na Start - Spustit a do řádku zadejte příkaz "telnet 10.0.0.138". Vložte uživatelské jméno a heslo pro přihlášeni ke konfiguraci routeru. Zadejte následující příkazy: $modify ppp global maxauthtries infinite $modify nbsize maxipsess 500 $modify nat global udptimeout 20 $commit $reboot

dan (14.4.2006 15:29:41)

"$modify ppp global maxauthtries infinite" - Invalid command . mám pokračovat těmi dalšími kroky, které to přijímá jako správné?

Lovok (11.2.2006 03:19:16)

Vypada to na malou NAT tabulku v modemu, castecne se to snazi resit postup co tu uvadi bv (zvyseni na 500, rychle ruseni UDP spojeni), ale ani to problem nevyresi uplne. Jedina moznost je koupe kvalitnejsiho modemu, ono tam zrejme nebude jen tento problem, vzhledem k dalsim zvlastnostem, ktere popisujes ... osobne se velmi divim, ze jsi s timhle modemem dokazal vydrzet vubec tak dlouho ... Docela by me zajimalo, co za zazracna nastaveni si pet007 predstavuje k vyreseni tvych problemu (tedy mimo toho problemu s FTP, tam zajiste bude chyba na tve strane), zbytek je typicky problem levnych ADSL ethernet krapu, ktere tady presto na foru neustale vsichni do nebes vychvaluji. Ale realita je mnohdy bohuzel trochu jina.

Storm (11.2.2006 16:58:24)

pet007 - jo, rad bych se naucil nastavovat modem, ale jako laik v tyhle oblasti si predstavuju jiny reseni. bv - dik za hint, zkusim. Lovok - no zas tak levnej ten modem nebyl, stal me 3500 a este sem na doporuceni znamyho koupil ethernetovej, ze prej usb modemy dost blbnou... pokud bych se rozhod pro koupi novyho, co bys doporucil?

Storm (11.2.2006 19:37:05)

tak zmineny tri prikazy problem vyresily, parada.