Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > FUP u tarifů s limitem 2GB

FUP u tarifů s limitem 2GB

Jirka (13.2.2006 15:15:58)

Musím, říci, že se už příliš nevyznám v tom, na jaké tarify se FUP uplatňuje a na jaké ne... Když si pořídím tarif s limitem 2GB (a platbou za nadlimitní data), tak na mojí lince bude FUP, nebo ne? Liší se to podle providerů?

Nargon (13.2.2006 15:55:29)

Jakou sluzbu budes mit se urcite dozvis od providera. Teda jakym zpusobem zajistuje "nadlimitni data". Jestli chce platit nebo aplikuje fup. Nebo treba oboje. Je to jen na nem.

tjuska (13.2.2006 16:48:57)

Pokud jsem zkoumal nabídky jednotlivých providerů, tak buď mají fup a sníží ti rychlost po vyčerpání limitu anebo ti rychlost ponechají a účtují extra nadlimitní data a to někdy pěkně mastně (např. Volný 237 Kč za každé 3 GB i započaté). Nenarazil jsem zatím na to, že by aplikovali obojí. Jediný, kdo tvrdí, že nemá vůbec žádná datová omezení, jsou Radiokomunikace s Bluetonem.

Anonym (13.2.2006 17:22:01)

Ma to nextra. Prekrocis limit -> shodi rychlost. Reknes, ze chces zaplatit dalsi data -> plna rychlost. + Si muzes zapnout FUP kdy chces, aby se ti data nepocitali.

Jirka (14.2.2006 11:35:59)

Děkuji za reakce, mne ale spíše zajímalo, zda provideři uplatňují nějaká pravidla (co, kdy, kolik a z jakych portu lze stahovat) v rámci toho 2GB limitu.

Nargon (14.2.2006 15:05:15)

Co jsem tak vysledoval. Tak asi zadny provider te u dat neomezuje kolik, odkud stahujes. Jemu je to jedno, proste mas 2GB a pocita se do toho veskerej datovej prenos. (nacitani stranek, stahovani a odesilani posty, P2P....)

Anonym (14.2.2006 21:03:27)

Radiokomunikace nemají omezení u tarifů Premium, u Classic ADSL je možné si vybrat buď FUP, nebo doplácet data nad limit: http://www.bluetone.cz/main.php?pageid=804 (ještě to nemají úplně aktualizované).