Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Instaluji uz standardne Alcatel ST 510i R4.0 ????

Instaluji uz standardne Alcatel ST 510i R4.0 ????

miche (11.7.2003 16:07:21)

17. 7. mi maji pripojit DSL-ko od nextry, ale nejsou schopny mi rict, co mi tam telecomaci daji za modem. Me to prijde dost tragikomicky. Ja vlastne objednavam sluzbu, jsem zakaznik, ale dodavatel je panem situace. No nic, me de jenom o to, ze tady nekdo psal, ze tenhle modem uz funguje jako router a tudiz bych nepotreboval dalsi pecku nebo router (chci sdilet 2 pecka). Diky za odpovedi a zkusenosti

Anonym (11.7.2003 17:30:06)

Alcatel ST 510i je pro ISDN linku. Jaky modem se da zakaznikovi rozhoduje skladnik v Telecomu rano pri vydeji

Vráana (16.7.2003 10:11:30)

Měl jsem tu čest zůčastnit se v pondělí instalace profi (256/64) varianty ADSL. Modem byl ST510 1portový, instalace probíhá pomocí průvodce spuštěného z CD a přes WWW rozhraní není volba PPP přístupná. Technik tak ještě nahrával nějakou spešl verzi firmware, kterou měl na svém NB a není na tom CDčku. Home varianta má snad jinou spešl verzi firmware. Na počítači se nastavuje jen převzít parametry IP a DNS z DHCP. Žádné vytáčení VPN. Také by mne zajímalo jak to vypadá u té Home verze ADSL s ST510. Takže standardně 4 portový modem neinstalují, ale slyšel jsem, že Telekom teď dostal zásilku jen 4 portových modemů (1 portové se už údajně nevyrábějí). Ale třeba je to jen kec.

JOE (16.7.2003 11:41:25)

To je trochu jinak. 4 portový se dává jen k profi verzi za 500 Kč, ale je také možné si i k profi objednat jednoportový za 150 Kč. A nová verze Alcatel 510 podporuje routování, takže stačí tenhle levnější. Je to stejnej modem jako pro Home verzi. Nenahrává se do něj žádnej firmware, ale konfigurační soubor. Na originál CD je taky, ale technici CTc mívají svůj kde mají již všechny parametry přednastaveny a nemusí je ručně volit v tom originál ini souboru.

ja (17.7.2003 22:00:05)

po instalaci z orig cd a init souboru z cz cd modem dela to co tvuj ... tj sam dela vpn a prideluje IP ....

ICQ145833840 (15.7.2003 17:42:06)

dnes mi zridili nextru a mam pres isdn ten modem co pises a jedu pres dve PC a brzy hodlam pripojit nekolik dalsich pres 802.11b. S modemu do hubu a pak dale, ale co nejdrive tam dam radeji switch

Sonic (21.7.2003 19:51:29)

Ahoj hele nextra mi nejak neprideluje ip adresu pls poradfte co stim nebo jak muzu nastvit jinak treba jak ho mate vy a jede vam pls poradte!