Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Modem D-Link DSL-G664T - generuje ultrazvuk

Modem D-Link DSL-G664T - generuje ultrazvuk

Bobo (21.2.2006 10:23:59)

Dobrý den. Dnes jsem zapojil ADSL modem D-Link DSL-G664T. Modem funguje bez problémů, ale poměrně intenzivně vyluzuje jakýsi velmi vysoký tón. Řekl bych, že k ultrazvuku to má docela blízko. Už po první hodině strávené u modemu mě docela dost bolí hlava, což ně neduh, kterým rozhodně běžně netrpívám. Jaké zkušenosti s tímto máte vy? Je to standardní fíčura tohoto (či obecně ADSL) modemu, nebo vada toho mého konrétního výrobku, nebo jen moje přecitlivělost? Předem díky za info.

Nargon (21.2.2006 10:28:21)

Ultrazvuk to urcite neni, ten bys neslysel. A co ti tak poradim, udelat trosku delsi ethernetovej kabel a kratsi telefoni kabel a dat ten modem ke spliteru a telefoni zasuvce, pak od tebe bude snad dale a nebude ti to vadit.

Bobo (21.2.2006 10:52:08)

Hmmmm, dobrá rada nad zlato! ;-)) Ale bohužel to nepůjde, protože mám hlavní zásuvku asi tak metr od komplu, takže absolutní zkrácení by v mém případě znamenalo asi tak 50cm oproti nynějšímu stavu. Naopak bych ale připojení mohl prodloužit a ADSL modem schovat třeba na záchod. ;-)) Ad ultrazvuk - řekl bych, že ten modem patrně nevyluzuje jen monochromní frekvenci, ale nejspíš celé spektrum a je jasné, že ultrazvukovou složku vědomně nezaznamenám. Takže dotaz znovu - je to běžný úkaz, že ADSL modem vyluzuje zvuk o vysoké intenzivně a vysokém tónu? Nebo je to fíčura jen toho mého modemu?

Petr (21.2.2006 14:33:31)

Jojo, nam taky zpiva, skoda jen, ze to nejde pouzit misto radia :) Ale zvyknes si a za par let uz to (a mozna vlastne uz vubec nic) neuslyslis :)

Bobo (21.2.2006 14:51:59)

Je docela pravděpodobné, že za pár let strávených ve společnosti toho ultrakvílidla bych zřejmě byl už tak vygumovanej, že by mi to opravdu nevadilo...a nejen to, ale nejspíš by mi už nevadilo vůbec nic...ani ty sliny co by mi tekly po bradě...... ;-)))) Ale já bych tomuto stavu přece jen chtěl předejít. Tak nějak si myslím, že by přece jen bylo lepší to kvílení zarazit než si na to zvykat.;-)) A proto mě zajímá, zda je to fíčura jen některých ADSL modemů, nebo úplně všech. Pokud je to problém jen některých kusů, tak to budu reklamovat, pokud je to všeobecná fíčura, tak to nějak odklidím z doslechu.

Anonym (21.2.2006 15:03:02)

Prosím tě, rozchodil jsi připojení přes tenhle modem? (jen podle návodu?) Já se na net nepřipojím

Bob (21.2.2006 20:56:31)

Při instalaci jsem se držel přiloženého návodu a všechno jelo hned na první zapojení. Až na to pronikavé pískání ten modem šlape jako švýcarské hodinky. ;-))))

Anonym (21.2.2006 22:31:26)

má zvuk

JNr (15.3.2006 13:09:31)

Pokud ti nejede net, tak najed do nastaveni Multicast (v Advanced) a zde zaskrtnout "Enable IGMP Multicast" a vybrat tve pripojeni k internetu. A cele ulozit... pak by melo vse jet ok....

Anonym (15.3.2006 23:22:08)

Tohle je lek placebo abyss ho uspokojil.Multicast u nas zadnej provider nepodporuje.

Anonym (21.2.2006 20:32:03)

Je to zcela bezna vec, D-Linky totiz ovlada docela malickej delfin. Hod mu jablicko s antenkama a domluv mu.

Bob (21.2.2006 20:57:33)

Můžeš mi věřit, že budu-li ještě chvíli vystaven tomu pískotu, tak zmagořím natolik, že to udělám ;-)))))

LOLek (25.2.2006 16:02:15)

Zvykneš si na to,protože to je vlastnost naprogramovaná přímo v modemu a má za úkol vysílat pozitivní vibrace mimo oblast vědomého vnímání.Takže vy to slyšíte jako pískání,ale přitom je to nepřetržitý proud informací,která tělo vnímá a potom bezděčně na ně reaguje.Například pozvete na 14-ti dení návštěvu vaši tchýni,začnete si každý večer prát ponožky a spodní prádlo atd. :-))

Anonym (21.2.2006 13:26:50)

Ultrazvuk jde slyšet pokud nemáš bubínky vybouchaný teknem a podobnýma věcma. Profi sluchátka ultrazvuk částečně reprodukujou.

Nargon (21.2.2006 16:01:57)

Mno lidske ucho vnima frekvence 16Hz - 20KHz a s pribyvajicim vekem horni hranice se snizuje cca o 1KHz za 10let, a Ultrazvuk zacina na 20KHz. Ono se mu nerika ultrazvuk jen tak pro legraci, ale protoze uz ho clovek neslysi. Je sice pekny ze to sluchatka generujou, ale proc? Kdyz to clovek neslysi.

Anonym (21.2.2006 21:55:31)

Pokud jsi netopýr, tak ho slyšíš :-) Uši vybouchaný technem rozhodně nemám a ultrazvuk neslyším (na druhé straně nejsem nejmladší).

Nargon (21.2.2006 22:30:39)

Staci, kdyz je treba pes, ten taky slysi ultrazvuk.

Anonym (22.2.2006 01:17:24)

Bylo vědecky dokázáno že člověk může opravdu slyšet ultrazvuk a dokonce i lidé s vážnou vadou sluchu kteří mají šnek a sluchové nervy v pořádku. Ke šneku se ale ultrazvuky nedostávají přes bubínek ale přes lebeční kosti. Právě že vnější a střední ucho sluchového ústrojí jsou hlavním limitem. Věkem se toto ústrojí opotřebovává a tak se fekvenční rozsah zužuje. Lidé s atypickým sluchovým ústrojím mohou slyšet ultrazvukové frekvence částečně i přes bubínek. Samotný šnek má přímo velrybí frekvenční rozsah do 100 000Hz. Bylo potvrzeno rovněž vnímání ultrazvuku potápěči okolo 50khz a několik nehod potápěčů způsobených ultrazvukovou komunikací námořnictva poblíž místa potápění. Ultrazvuk se dá tedy vnímat i přes hiendová uzavřená sluchátka která rozezvučují i okolí ucha. Sluchátka jsou i tak konstruována. Vnímání utlrazvuku je buď vědomé nebo nevědomé. Vědomé vnímání ultrazvuku je jako pískot nebo velmi vysoko položený bílý šum. Nevědomé vnímání ultrazvuku je třeba v hudbě když se nám jakoby líbí kvalita zvuku živého vystoupení nebo vysoce kvalitní reprodukce. Nevíme proč se nám líbí, ale v reprodukci jsou vyšší harmonické, infrazvukové a ultrazvukové vjemy které dokreslují.

Anonym (22.2.2006 07:31:27)

Sory omyl. Ten frekvenční rozsah šneku je dokonce 200 000Hz.

Zinek (16.3.2006 16:06:48)

Hezkej příspěvek, dík.

Anonym (21.2.2006 14:50:08)

Taky mi piští (jen pokud je připojený do adsl, takže routerová část to není, jen modemová). Zatím to ignoruji...

Anonym (21.2.2006 17:34:28)

Je to problém tohoto modemu. Píše se o tom v několika fórech. Dělalo mi to taky a tak musel z baráku ...navíc jsem ho měl v ložnici a nemohl jsem spát. Doporučuji zvolit jiný modem. Dobré jsou prý Zyxely. Já jsem pořídil WELL PTI-845G a zatím plná spokojenost.....a hlavně nepíská !!!! :-))

Bob (21.2.2006 20:54:31)

Dík za info. Toho jsem se obával , že je to vlastnost tohoto typu a nikoliv vada pouze daného kusu. Mám ten modem necelý den a už z toho pískotu začínám slušně magořit. Hned zítra se s Telecomem pokusím domluvit na výměně za jiný typ - menší problém je v tom, že modem je dotovaný a Telecom v dotovaných modelech nedává zrovna široký výběr...... Ale jinak - kdyby ten modem nepískal, tak by byl vynikající.

Anonym (21.2.2006 23:45:07)

To sou mi věci, modemy ám začínaj i hrát...

Bob (22.2.2006 09:10:54)

Jen pro diškutéry o ultrazvuku - Já přece nikde nepsal, že ten modem vyluzuje ultrazvuk! Já psal, že vyluzuje tón, který má, dle mě, k ultrazvuku blízko. - Tím jsem pochopitelně chtěl naznačit, že se jedná o tón hodně vysoký, ale uchem (přinejmenším tím mojím) stále ještě dobře zachytitelný a pro mě vysoce nepříjemný! :-(((

Anonym (22.2.2006 09:37:26)

Our vendor produces those ADSL modem only for normal customers. Mostly consumers between age of 7 to 25. These consumers have damanged auditory system from modern dance music or city living. Consumers over age 25 have damanged auditory system by aging process. So our product is ok. If you are dolphin,whale,alien,vivisected human or supernatural being, we not warranty that this modem be comfortable to use for you. On the other hand. We agree that our modem produces those ultrasound signal(which human cant hear and product is ok). We had lacks of productive developers so we hired some dolphins. They are really highly productive and inteligent. One of your dolphin coworker implemented debugging interface to this type of modem with ultrasound output which is native communication interface for these species. You may be proud that you own such a revolutionary product with implemented ultrasound interface. With your faithfully Flipper Willy Development department D-Link corp.

Bob (22.2.2006 10:33:41)

Móc pěkný! Za tohle dávám palec nahoru ;-)))) A obzvláštní uznání za to, že to zjevně není odnikud zkopírovano! ;-)))) Jenže, co mám já - kříženec delfína s mimozemšťanem - dělat? Nikdo mě předem na ultrazvukový interface neupozornil! A vypnout to nelze! Jedině snad kladivem. Ale nejspíš bude chyba ve mě - to já mám USinterface určitě špatně zapojený v hlavě, takže mě déletrvající vysoký itenzivní tón dohání pouze k zuřivosti, ale žádné info nepředává. ;-)) Myslím, že pro takto nedokonalé jedince, jakým jsem já, by měl D-Link ke svým modemům přibalovat také několik krabiček Aspirínu.

Zajda (22.2.2006 13:10:18)

Opravdu není zas až tak moc nutné povzbuzovat mozkovou aktivitu kávou a cukrem. Pak člověk plodí takovéhle veci. Co se asi smíchá v hlavě když si přečtete scifi povídku, projdete okolo krabic od D-linků(switchů) a na nich je delfín.Pak přes stěnu slyšíte hlasitý hovor anglicky mluvící sousedky. To je už vážně na hlavu. Moje anglická gramatika neni dokonalá-manuálová to přiznávám ale i tak se divím co jsem to napsal. Co dělat? Reklamovat. Já bych řekl že je to vada. Tady je deska modemu: http://op-co.de/openwrt/D-Link-DSL-G664T-board.jpg IMHO pískání vzniká na těch cívkách nebo na nějakém tom quartz krystalu. Kdyby byl modem mimo záruku tak by možná stačilo trochu pohnout se závity na cívce. Jako poslední možnost bych s modemem šetrně třísknul o stůl jestli volný závit nepohne. Pokud píská ale přímo ten quartz tak pomůže leda výměna.

Bob (22.2.2006 14:34:35)

Dík za link. Předpokládal jsem, že to zřejmě bude nějakou tlumivkou nebo trafem, či co ten toroid je vlastně zač. Kvůli tomu kvílení jsem volal na poruchy Telecomu, tam mi ale suše řekli, že to dělají úplně všechny modemy tohoto typu a že je to prý vlastnost, nikoliv vada vhodná k reklamaci. - Nádhera! Pěkně mě odbili a naznačili, že se vstřícnou výměnou rozhodně počítat nelze. Jelikož nemám náladu kvůli takové ptákovině dělat dusno a tak modem prostě už v duchu odepíšu a trošku si zaexperimentuji - ty dva toroidy důkladně zaliju silikonem. Impedanci to snad nezmění. A pokud to nepomůže, nebo s vlastností toroidu přece jen něco provede, tak holt jakožto ukázněný soudruh spotřebitel vypláznu dalších pár kaček za nějakou důvěryhodnější značku - třeba Zyxel.

Zajda (22.2.2006 15:20:17)

Zyxel není o moc důvěryhodnější než D-Link. Těžiště zyxelu ale leželo původně v analogových/digitálních modemech/routerech a poté v následných DSL technologiích. Poprvé implementovali protokol PPPoE. Vyrábějí DSLAMy. Takže bych řekl že s modemy mají docela zkušenosti. D-Link je orientován spíše na rezidetní trh síťových prvků. Zyxel a D-Link po nějaké době-tak 2 letech kašlou na vývoj softwaru. Tady se zase více co se týče vývoje softwaru zamlouvají modemy alcatel nebo draytek vigor. Alcately se nějak nedovážejí a u drayteku jsou chyby závažného charakteru. Dalo by se říci školácké chyby za které by se vývojáři měli stydět. Naštěstí vývoj vigorů je celkem rychlý. Zapatlat cívky silikonem mne také napadlo. Snad to pomůže.

Anonym (22.2.2006 16:03:05)

Tak to nejdriv zkus ne - otevri modem, a chyt civku do neceho - prsty, papir, latka, guma - a uvidis jestli to prestane nebo ne - timhle bys to mel trosku utlumit a poznat ktera soucastka do generuje....

Bob (22.2.2006 20:47:29)

Tak jsem to vyzkoušel a dopadlo to tak, že jsem postupně silikonem zapatlal všechny ferity (je tam toho daleko víc než jen ty dva toroidy) - no, a.......... NIC! Píská to pořád stejně. Sice už teď vím, které trafíčko to přesně dělá, ale nevím, jak ho přemluvit, aby to dělat přestalo.... :-((

Zajda (23.2.2006 07:35:24)

Ještě mi napadlo jako poslední možnost místo silikonu zkusit něco s vyšší viskozitou aby to zateklo dobře mezi závity. Co třeba bezbarvý lak?

Bob (23.2.2006 09:48:50)

Nápad je to dobrý, také i mě napadlo použít něco, co má vyšší viskozitu..... leč přišlo to už poněkud pozdě - ten silikon jsem tam už napatlal a obávám se že už to z těch součástek nikdo nikdy nedostane. Nebo, já aspoň neznám žádný způsob, jak to odstranit.

Zajda (23.2.2006 13:32:53)

Napíchnout silikon něčím tenkým z tvrdého plastu nebo opatrně tenkým šroubováčkem(aby jsi neporušil izolační lak na závitech) a tahem odloupat.

Michal (5.4.2006 15:14:26)

Taky mi to píská, ale dal jsem to na reklamaci. Uvidíme, ale jak jsem tak četl, tak se zlepšením moc nepočítám.. :( Mohl bys mi říct prosím Tě, které to trafíčko píská? viz obr.:http://op-co.de/openwrt/D-Link-DSL-G664T-board.jpg A jaký lak by jsi použil? Vyzkoušel bych to a dal Ti vědět, jestli to ztichlo, díky. Nicméně po pár hodinách jsem musel přeinstalovat firmware. Ten co tam byl od CT strašně vytuhával a WEB konfigurace měla šílené odezvy. Po instalaci orig. firmware se to rozjelo k mé spokojenosti. Při konfiguraci používejte IE, protože FireFox 1.5 s tím nekomunikuje na 100% (třeba nepřidáte MAC adresy do listu povolených wifi karet) Jinak si myslí, že až na to pískání je to dobrá koupě pro normální smrtelníky (myslím tím do 5 PC, třeba v rod. domě) za velmi hezkou cenu. Pokud by to bylo na víc profi práci, určitě bych šáhnul po něčem lepším.

Anonym (27.2.2006 10:02:03)

Mám Drayteka za 8000, co má prosím Tě za chyby, kdy rok maká k naprosté spokojenosti??

Zajda (27.2.2006 10:46:59)

Zatuhnutí modemu při přeplnění nat tabulky. Nefunkčnost Wifi v jednom fw Nefunkčnost ADSL kvůli specifickému nastavení ČTc. Chyba v připojení k VPN - blíže nespecifikováno najděte si to v buglistu Ale všechny tyto chyby byly již opraveny. Jak říkám support je výborný. Ale tyto chyby nicméně prozrazují že firmware se netestuje příliš důkladně, příp. se testuje jen na uživatelích;) Pokud bych si měl vybírat mezi modemy pak buď nové alcately nebo tyto drayteky vyšší třídy.

Radioamatér (2.3.2006 20:40:47)

Díky za radu,docela jsi mě potěšil, že jsem nešáhl moc vedle.

m (1.3.2006 09:45:21)

willy by se měl pocvičit v angličtině, ale na delfína dobrý

Bob (1.3.2006 10:30:47)

Řekl bych, že to spíš ty by ses měl v té Angličtině pořádně pocvičit, když z Willyho příspěvku usuzuješ, že je delfín. ;-)))) Jinak, napsal to vtipně a hlevně gramaticky dobře, takže to značí o tom, že Angličtinu ovládá nadprůměrně dobře - minimálně vztaženo k české realitě. ;-)))

Zajda (1.3.2006 20:40:31)

Takže od pohledu mi tam chybí over THE age of,So čárka. Apostrofy nepoužívám ze zásady takže to je taky v pořádku.Do očí bijící lack of(s tam nemá být), možná bych použil we are running out of really productive developers.... Flipper Willy je mutant delfína a kosatky a žije jako d-link na taiwanu takže je ta jeho angličtina omluvitelná;) Jinak nechápu čemu se divíte. Je to angličtina manuálů kterou jsem musel louskat už od druhé třídy jinak bych si na C64 ani nevrznul. Tehdy prostě nic česky nebylo. Když sebekriticky zhodnotím, tak na sudety, ruské město, možnost anglické komunikace anglicky max. přes internet a nepříliš velký talent k jazykům to není špatné. Je jasné že v Praze je třeba angličtina někde jinde než v České moskvě s přeučenými ruštinářkami. Důležité je nebát otevřít mluvidla. Ať už mají ultrazvukový interface nebo ne.

Bob (1.3.2006 21:36:23)

Z příspěvku cítím tak trochu snahu o "fishing for compliments"... ale proč ne, že?! Vždyť je to lidský ;-))) Tak tedy - ta tvoje Anglina je vážně dobrá a každá skromnost zde není na místě - kdyby takto "nedokonale" Angličtinu ovládal celý národ, tak dnes svou práci prodáváme v průměru aspoň o 50% dráž než se děje nyní. ;-)) Mimochodem, taky jsem vyrůstal spolu s C64 - stále ho ještě mám někde na půdě - doufám, že milášek je pořád funkční. ;-)) Hrozně rád na tu dobu, kdy jsem odkrýval tajemství 14-ti adresovacích módů 6510, páchal pokusy s registrama geniálních VIC a SID,..... vzpomínám. ;-)) Takže, moc dobře vím o čem mluvíš! ;-)))

Zajda (1.3.2006 22:21:09)

Slzička sentimentu ukápla ;-) Jestli mne něco dokáže opravdu dojmout tak to jsou vzpomínky na C64. Ta krásná léta se už nikdy nevrátí. C64 jsem provozoval opravdu velmi dlouho. Už když ostatní davno vlastnili nějakou tu 286. Nejvíce mne očarovala hudba ze SIDu. Bylo to zcela něco jiného než lacinné squékání spectristů(no flame) a chrchlání z pc speakeru. Kdo nezažil, nepochopí. Mými oblíbenými hudbičkami jsou Last Ninja,Sanxion, Giana Sisters, Tetris, Wizardry, technicky propracovaná Chip Wars, Commando a spousta dalších. Tady jsem vlastně získal vztah k elektronické hudbě(nikoli však repetitivní beat). VIC byl průkopník HW akcelerace-sprity, hw scrolling. PC se mohlo zahrabat 100m pod zem se svými natvrdlými io porty a dementním programováním VGA karty. C64 mám stále plně funkční. Akorát disketová jednotka 1541 by potřebovala zkalibrovat a někde sehnat dd diskety. Po očku neustále sleduji c64 scénu. Jak jsi na tom ty?

Bob (1.3.2006 23:17:32)

Nahlížím na to úplně stejně sentimentálně jako ty. Dokonce mám v práci i doma nainstalovaný VICE (www.viceteam.org) - vynikající emulátor téměř celé 8bit CBM řady. Stále ho grupa nadšenců vyvíjí a dotahuje k limitní bájné a nikdy nedosažitelné hranici 100%ní emulace..... ;-)) Na kódování už bohužel dneska nemám čas, i když, občas mám cukání udělat aspoň nějaké jednodušší demo - jen proto abych zjistil, jestli jsem už všechno v tomto směru nezapomněl. Občas si ale na VICE aspoň zapařím nějakou klasiku. ;-) Fakt je ten, že dnes už z žádné činnosti takovou radost, jakou jsem prožíval při pronikání do tajů C64, neprožívám a sem tam je mi to i celkem líto. ;-)

xxx (2.3.2006 23:00:48)

damanged....damaged zniceny OK??

Enjoy (22.2.2006 17:23:33)

Ten pískavý zvuk je bohužel u všech Dlinků G664T,jinak je to výbornej modem.Je to prostě od výrobce.Ale pozor,pokud ho prodává poskytovatel,není to na reklamaci.Takže zkuste ho někam schovat nebo zabalit :-))

Bob (22.2.2006 20:54:42)

Pokud bylo zboží objednáno na dálku (přes net, telefon, .....) a následně dodáno poštou, tak dle občanského zákoníku existuje lhůta (mám dojem, že týden nebo 14 dní), po kterou je možné zboží vrátit a od smlouvy v plném rozsahu a bez penále odstoupit dokonce i bez udání důvodu. Ovšem, přiznám se, že lidé, kteří využívají takovéto možnosti (aniž by k tomu měli pádný důvod) se mi poněkud eklí, takže do toho teď sám nepůjdu..... Nejspíš to dostanu z doslechu - buď to dle rady zabalím, příp. to šoupnu třeba na záchod. ;-))

Anonym (27.2.2006 20:41:40)

Piskani je sakra padnej duvod.

Anonym (27.2.2006 10:06:14)

Prosím, jaké nedostatky školáckého charakteru mají Drayteky, sám jeden za 8500 Kč používám více než rok a jsem zatím spokojen! Díka za odpověď.

Anonym (27.2.2006 21:13:12)

LOL, tak to ses dobrej magor, koupit si modem za 8 a pul tacu... Jinak nektery DrayTeky maj problem s WiFi ale to je tak vsechno - jinak jsou supr...

Anonym (1.3.2006 08:50:47)

Hm, no nevím, on mi měsíčně vydělá 2.500 kč, takžě zatím nevidím problém, a to i s tou Wifinou, kryptování WPA, radius server, rychlosti maximální, fakticky by mě zajímaly ty školácké chyby od Drayteků. :)

Zajda (1.3.2006 13:04:45)

Stačí zajet níže... na můj příspěvek z 27.února.

Anonym (2.3.2006 10:25:21)

Radioamatér - hm, asi víš očem mluvíš, co si dát schůzku u horké vody, poznávací znamení papírová taška od drayteků. :):):) Ps, také nemám rád rusáky!!

Radioamatér (2.3.2006 10:31:46)

I kdych si koupil modem za stovku, anebo za milion, Tobě to může bejt úplně jedno, zapšklej čecháčku, Každý podle svéchuti a možností, už si na to zvykni, nebo se nám tady z toho utrápíš, CHUDINKO, a nenadávej lidem, které neznáš.

Radioamatér (27.2.2006 16:29:05)

Hej hola, hoši, na pískání je nelepší pravý včelí vosk, nad něj není!!!- samozřejmě horký- zakapat!!!. ČAU :)

Anonym (27.2.2006 17:50:22)

Mno to slyšim poprvý. Ale nestuhne to na tý studený cívce ještě než to proteče závitama?

Radioamatér (1.3.2006 09:04:33)

Na to je takový fígl, zabalíš modem do 3 vrstev alobalu, vložíš do studené trouby, zapneš troubu na 60 stupňů C, modem 2 hoďky pogriluješ, vyndáš, zakapeš, opět vložíš do již Vyplé trouby, necháš vychladnouti. Prosím, jenom nepřesolit a nepodlévat. A pak že trouba je na troubu. Jestli ani toto nepomůže, nějak se tohoto kousku zbav, velice dobré jsou věci od Drayteků, oni mají totiž 8x větší buffer, než ostatní výrobky v cenové kategorii kolem 4000 Kč, za kvalitu se platí, z čisté vody polévku neuvaříš, věc za 2000 nemůže být stejně kvalitní, jako věc za 8000 Kč. Ať se Váš Kamarád Dolphin moc nezlobí, na oplátku si s ním povídejte a dejte mu dobrou rybišku!! :):)

Delfín (16.3.2006 11:58:02)

Sbohem a dík za ryby!

Jirka Bártl (18.8.2008 22:03:27)

Ty kokote ,tak sem to udělal a mám po pici.dik moc

Petr, Liberec (28.2.2006 08:37:34)

Me to dela taky, zkusim to reklamovat, jsem rad, ze jsem nasel tohle forum, skoda, ze sem o nem nevedel pred 3 tydny, nez jsem ho kupoval, je to shit, hlavne vecer, kdyz ztichnou vsechny sumy v pozadi, dneska beru domu merak hluku s frekvencim analyzatorem, a pri reklamaci jim na telecomu zkusim vysvetlit, ze to neni a nemuze byt v poradku, uvidime.

Lukáš (28.2.2006 22:16:30)

Nemáte ho všichni na stojánku? Už mi to kvílení přestalo bavit, zkusil jsem ho položit (čárovým kódem dolu) a kvílení je mnohem slabší...

PedroKV (5.9.2006 10:11:23)

Taková kravina... taky mě to mohlo napadnout..

Anonym (28.2.2006 22:35:26)

Nevím co tu všichni řešíte: Nesplňje ergonomii, tak vrátit dodavateli! A chtít jiný nebo prachy zpět! :o)))

Zajda (1.3.2006 07:51:38)

Je ergonomie nějak exaktně specifikována?

pietroterzo (2.3.2006 12:20:18)

Správně :-))). Koupil jsem ho, ale po hodině fungování jsem ho zase zabalil a šel vrátit. Vzal jsem si jiný a nyní bez problémů.

Bob (2.3.2006 16:26:21)

Dnes jsem byl modem z důvodu pískání vyměnit. Hoši v i-pointu (v Brně) byli velmi vstřícní a s výměnou nedělali žádné problémy - ty nastaly v něčem zcela jiném. Nechal jsem si nový modem pro jistotu zapojit - a...pískal také, tak jsem požádal o předvedení ještě dalšího - a....také pískot. Vzhledem k poměrně značnému hluku, který v i-pointu panoval, bylo dost těžké určit, zda ty dva nově předváděné kusy pískaly intenzivněji nebo o něco méně než ten můj stávající modem. Řekl bych ale, že intenzita byla +- stejná. Bylo mi řečeno, že se o tomto problému ví a prý více nebo méně pískají úplně všechny modely DSL-G664T. Tak jsem se rozhodl rezignovat a nechat si ten stávající kus, u kterého mám aspoň jistotu, že jinak funguje bezvadně. Doufám, že Telecom aspoň ocení, kterak tolerantního a vstřícného zákazníka má ;-)))))

Lukáš (3.3.2006 12:34:24)

Mě ten modem píská jen když je připojen k ADSL. To jste taky zkoušeli?

Anonym (16.3.2006 11:54:44)

Ty jsi teda chytrak, tak proc kdyz ti to tak vadi sis ho nenechal vymenit za modem od jineho vyrobce, prip. jiny typ? A pokud to az zas tak hrozny neni, tak s tou blbosti nezasirej tohle forum!

fero (15.3.2006 18:12:51)

popkorn (15.3.2006 18:30:22)

To piskani neni v modemu, ale v kabelu(modem-pocitac). Je to prebuzeny (spatny kontakt zastrcky se zasuvkou). A nebo je pocitac pripojen k jinemu elekrickemu zasuvkovemu okruhu(nebo zasuvce) nez modem. !!!!! ZASADA : VSECHNY PRISTROJE PRIPOJENE K POCITACI NEJAKYM KABELEM MUSI BYT ZAPOJENE V JEDNE ZASUVCE ELEKRICKEHO OBVODU (nejlepe pouzit prodluzovacku s ochranou proti pretizeni - asi 500 az 1200 kc a zapojit vsechno do ni).

Bob (17.3.2006 08:50:39)

To pískání vychází samozřejmě z modemu. Z jednoho feritového trafíčka, které je součástí vstupních obvodů ADSL části.

Lukáš (18.3.2006 00:23:41)

Zkoušel z Vás někdo na tu součástku zatlačit nebo ji o něco zapřít, jestli se to nezlepší?

Anonym (16.3.2006 16:15:48)

Ten modem ma homologaci ? Co na to EZU ?

Bob (17.3.2006 08:48:40)

Určitě má homologaci, když ho Telecom nabízí jako jeden ze svých dotovaných modemů.

Pavel (1.4.2006 18:41:31)

Tak jsem ho take poridil a samozrejme i s ultrazvukem. Trochu pomuze natoceni priblizne cca 15 stupnu od osy. To se zvuk stava skoro nepostrehnutelny. Asi ho necham bezet na WIFI a dam do nejake mistnosti, kde nikdo dlouho nepobude (chodba etc.). Muze mi nekdo, prosim, poradit, jak nejjednoduseji nastavit zabezpeceni WIFI? Mam CISCO AIRONET 350 a chodi s D-Link DSL-G664T skvele, ale neumim ji zabezpecit resp. z tech rad v navodu nejsem moc moudry a nejak jsem vydedukoval, ze bez zabezpeceni je to o hubu. Pak konecne zavru generator ultrazvuku, ale skvely modem nekam, kde nebude skodit:-). Diky moc predem.