Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > WI-FI ADSL Modem do 8 patroveho paneloveho domu

WI-FI ADSL Modem do 8 patroveho paneloveho domu

Martin (21.2.2006 21:02:58)

Ahoj, prosim o radu, nejsem vubec zbehly ve wi-fi. Bydlim ve ctvrtem patre a delime si adsl s dalsimi kamarady. Ale kabely nejak nedrzi to co driv. Radi bychom do wi-fi adsl modemu. Jen si njesem jisty, jestli zakladni antena na modemu bude stacit, popr. co by mi nekdo poradil... Asi budete potrebovat tohle info: Poctivy panelovy dum (nikoliv cihlovy) Bydlim ve 4. patre, jeden soused v prizemi, druhy v sedmem patre. Pocitace mame v ruznych mistnostech na ruznych stranach domu. Ja jej nemam u okna ale u centra bytu, ostatni u okna. Prima vzdalenost vzdusnou carou je do 15 metru ke kazdemu, ale JE TO skrz panely samozrejme! Neprima vzdalenost po kabelech - nejdelsi 30 metru. Zvladne to wi-fi s obyc adsl modemem bez nejake extra anteny a obyc. wi-fi karta v PC? Diky komukoliv za nejake konstruktivni info. M.

Anonym (21.2.2006 21:05:09)

V panelovem dome "prosetem" zelezy armatury...sanci s WIFI a jeste pres x pater je skoro nulova...

Nargon (21.2.2006 22:32:31)

V tomhle pripade radim spise rekonstrukci kabelu.

Anonym (21.2.2006 23:24:26)

Kdybyste byli aspoň na stejné straně, mohl bys dát anténku z okna, totéž kamarádi. Ale stejně bych se přikláněl k rekonstrukci kabelu (a nekupovat nejlevnější šmejd, nepoškodit při montáži, pořádně nakrimpovat konektory, na kritických místech schovat do lišt ). 30 metrů kabelem nemůže dělat problém. PS: nějak nerozumím: "Ale kabely nejak nedrzi to co driv" - nejsou třeba problémy způsobeny nepřejícným sousedem?

Martin (23.2.2006 17:38:32)

Diky za odpoved, kabely nedrzi mysleno, ze jsem to odflakl a tak se sem tam nekde do neceho privrou (treba do dveri kdyz vypadnou ze skuliny mezi prahy) :o)

Anonym (23.2.2006 20:50:06)

Tak to se potom nediv, třeba jsou dávno polámené :-) Chce to nové kabely a pečlivou instalaci. Co třeba raději provrtat panel (s kvalitním nářadím to není až takový problém), místo cpaní se do skuliny kolem prahu? Nebo práh oddělat, seříznout, položit kabel, opět přidělat...

Martin (23.2.2006 22:43:53)

Především jsem trochu trouba, všechno tohle vim, ale dycky to nekde ojebu a pak to tak dopada, ja proste na prakticke veci nejsem, ale budu to tak proste muset udelat. To vrtani panelu taky vidim asi jako nejrealnejsi... Kazdopadne dik za radu :-) Budu tak muset do toho

Anonym (24.2.2006 10:23:38)

Dobré rozhodnutí, držím palce :-)

Anonym (21.2.2006 23:42:44)

Kupte so kazdej ADSl a máte to vyřešený troubové!!!

Anonym (23.2.2006 17:57:19)

Trouba seš ty. Tak čtyřem lidem to zříděj. Pátej utře hubu. Stejnej kabelovej svazek a přeslechy hochu. Přeslechýýý

Ja (22.2.2006 09:03:20)

Kabelum se asi nebude mozne vyhnout, prijem signalu by byl zasumely a na spodni hranici unosnosti. Mozna by nebylo spatne pouvazovat o prenosu pres elektricke rozvody, nevim vsak jak to vyresit na 3 mista, mozna vsak reseni je ...

Anonym (22.2.2006 10:36:35)

Ve většině "poctivých" paneláků jsou pořád "poctivé" nekvalitní hliníkové rozvody - přes tuto hrůzu zkoušet přenášet data - nevím, nevím...

Martin (23.2.2006 17:40:00)

Ano, uvazoval jsem takhle, ale nejsem si jisty, jestli mame v tom jednom vchodu nalozeno na stejnych dratech. Mam pocit, ze kazda strana schodiste jede zvlast. Ale asi yb to chtelo promerit. Dum postaveny v roce 1972 myslim.

Martin (23.2.2006 17:42:31)

Toho jsem se bal :-( No asi tedy zustaneme u kabelu, na jare poopravime a lepe prichytime.