Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Po nasilne migraci 192->512 mi nejde pripojeni na firemni VPN

Po nasilne migraci 192->512 mi nejde pripojeni na firemni VPN

jedi (27.1.2004 09:57:19)

Kdyz neberu vcerejsi celodenni problemy s padem spojeni po par minutach (jsem zvedavej, kdo mi proplati ten provolanej dial-up), tak mi po migraci 192->512, ktera probehla prave vcera, nejde pripojeni na nasi firemni VPN. Klient VPN se pripoji, ale pak nedostane DNS a WINS config a hlasi, ze mu v tom brani firewall. Jelikoz se u mne nic nezmenilo, predpokladam, ze je to v nastaveni routeru u IOL. Mate nekdo radu? Moc dik.

Miroslav Šilhavý (27.1.2004 10:09:21)

Zkuste prověřit vše, co máte pod kontrolou a potom se pokuste zjistit, kde dochází k filtrování. Co to je za typ VPN?

jedi (27.1.2004 10:15:27)

Je to IPSec. Pouzivam klienta od Nortelu, Contivity VPN Client.

Miroslav Šilhavý (27.1.2004 10:18:47)

Není jen něco jinak v nastavení na modemu? NAT? firewall? Dřív jste používal modem nebo router a nyní modem nebo router?

jedi (27.1.2004 10:26:19)

U mne se vubec nic nezmenilo. Pouzivam pronajaty modem AST Home primo propojeny s PC. Pred migraci mi slo pripojeni krasne, po migraci jak jsem popisoval. Jeste jsem zkousel variantu pripojeni pres druhe PC, kde mam WinRoute, ale tim se nemuze nic zlepsit. Presto to zkusim. Museli neco zmenit u IOL.

Miroslav Šilhavý (27.1.2004 10:42:28)

Hm, možná to mají na základních variantách filtrované. Nevím jestli si tohle právo ve smlouvách vymiňují, ale bylo by pochopitelné, kdyby to filtrovali, přecijen VPN mají většinou docela velkou zátěž (stejně tak by bylo logické, kdyby se snažili filtrovat i P2P). Zkuste tam zavolat a reklamovat.

jedi (27.1.2004 11:35:18)

Jeste mne napadla jedna vec. Kdyz jsem konfiguroval WinRoute na druhem PC, tak mi to davalo stejnou hlasku "Can't get DNS / WINS config... maybe firewall is preventing..." To se mi ale podarilo vyresit namapovanim portu 50 pro ESP. Pak mi VPN chodila. To by mohlo znamenat, ze IOL nejak opomeli "povolit" VPN na svych routerech.?

Miroslav Šilhavý (27.1.2004 15:34:27)

Spíš nezapomněli zakázat :(

ikaruus (27.1.2004 15:59:42)

ja se take pripojuji do prace pres VPN a taktez pouzivam klienta od Nortelu, Contivity VPN Client a zadne problemy jsem nemel ani po migraci ....je sice pravda ze jsem pres ISP Volny ale to by podle me nemel byt problem.

Miroslav Šilhavý (27.1.2004 16:19:24)

Ještě jednou: je podle mě pravděpodobné, že na Basic linkách to filtrují, neboť možná VPN berou za profi řešení, které na nejlevnějších linkách nemá co dělat. Ale to je jen moje hypotéza, taky to tak být nemusí. Bylo by však prospěšné to zjistit a závěr sem publikovat.

jedi (28.1.2004 00:26:01)

Takze nakonec mi to chodi!!! Nevim kde je chyba, ale po prehozeni na propojeni pres druhe PC s WinRoute se na firemni VPN dostanu. Za boha se mi zatim nedari rozchodit prime propojeni s puvodniho pocitace (nastaveni pripojeni mam identicke), ale alespon mam potvrzene, ze to neni u IOL, ale u mne. IOL se tedy dodatecne omlouvam (nicmene slibili, ze zavolaj, a nikdo se tradicne neozval :). Alespon tedy muzeme konstatovat, ze Basic neblokuji pro VPN. Hura do prace!!!