Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Přenos SMTP max. 40KB/s > I po LAN !!!

Přenos SMTP max. 40KB/s > I po LAN !!!

y2k (22.2.2006 20:30:34)

Dotaz : Od včera pozoruji na svém PC jeden problém. Zpomalil se mi přenos SMTP protokolem (Outlook express) na 40KB/s i po LAN. Z jiného PC pod mojim účtem je vše OK. Z mého PC je problém i pod jinou vnitřní IP. Rychlost je konstantní a není ani krátkodobě převýšena. Nemění se ani se změnou PC, na kterém jede server, nemění se ani při odesílání z mého PC na různé servery do internetu. Z jiných PC na LAN je vše OK. Nesetkal jste se někdo s tímto podivným chováním Outlooku ??? Havěť v PC dle antiviru ani antispywaru není, ani EtherDetect nezjistil žádnou nenormální konexi ven. Složka Outlook Express je neporušena a soubory uvnitř mají původní obsah. POP3 jde normálně, jak z internetu tak po LAN. Máte-li někdo nějaký nápad vyjma reinstalace OS, tak ho prosím předneste. Dík, y2k.

Anonym (23.2.2006 00:16:51)

Zajímavé, proč nevím, ale zkus třeba vytvořit na svém PC další uživatelský účet a pod ním OE s tvým účtem. Havěť zrovna u tebe téměř (no na 99,99999% :-)) vylučuji, stejně tak nějakou chybku v nastavení. A co zkusit jiný klient (dočasně - třeba Thunderbird) a tvůj emailový účet. - nastavení antiviru (kontrola odchozí pošty)?? - co takhle smazat soubor Pošta k odeslání.dbx - ?????

y2k (23.2.2006 12:59:10)

Jj, fakt zajímavé..... Další účet mi zatím nenapadl, ale vyzkouším. Zrovna teď instaluju nějaký šrot, abych vyzkoušel ještě jiný PC v LANu coby server. Tu Mozillu jsem vyzkoušel včera, společně s Microsoftím shitem z office. Outlook 2003 se chová stejně, ale Mozilla má limit posazený výše, cca 420KB/s v LANu !! Fakt divný, nechápu..... Ale naplno to stejně nejede (1BG/s s reálnou propustností 150MB/s). Dokonce jsem zkoušel navrátit "neupravenou" knihovnu "TCPIP.SYS" , ale problém přetrvává...............

y2k (23.2.2006 13:00:57)

- antivir a antispyware byl při testech neaktivní - složku outlook v DoCsettings mažu po každém startu dávkovým souborem...... jen doplnění ......