Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Nastavení Modemu zyxel pro vytvoření herního serveru

Nastavení Modemu zyxel pro vytvoření herního serveru

Robert (26.2.2006 19:02:41)

Dobrý den, chtěl jsem vás požádat o radu. Vytvořím herní server (např. Lineage 2), ale bohužel kamarádi se nemohou připojit (z internetu). Jsem v této oblasti amatér, ale stačí když mě navedete někam kde o tom můžu získat více info. Myslím si že je to kvůli routeru, kterým jsem připojen na net konkrétně firewallem, který je v něm. Mám modem Zyxel 650 R-33. Chtěl bych vědět co všechno je třeba nastavit abych mohl provozovat herní server. Popřípadě mi prosím dejte nějaký link nebo doporučte nějakou literaturu... Díky moc za každou radu. Robert

Nargon (26.2.2006 19:44:18)

1] Prihlas se na web menu modemu (v internetovem prohlizeci zadas adresu 192.168.1.1 nebo jakou ip ma ten modem) 2] zadej jmeno a heslo 3] advanced -> nat 4] zapuntikovat SUA ONLY 5] Edit Details (vedle sua only) 6] Co jsem vycetl v manualu, tak prvni radek by mel byt: 1 All ports All ports 0.0.0.0 Pokud je, tak 0.0.0.0 prepiste na IP adresu vaseho PC v siti (192.168.1.2 asi) 7] ulozit. Tohle by melo presmerovat vsechny porty az na PC. Takze kdyz se nekdo bude chtit pripojit na vasi verejnou IP, tak by se mel pripojit az na vas server. Teda v pripade, ze tomu firewall na PC nebrani. Dalsi moznost je v 6 presmerovat jen urcite porty na kterych ten server jede.

freddy (15.7.2006 22:12:36)

mam ten stejny problem akorat mam broadband router model rt31p2 mohli by jste mi poradit dekuji

Nargon (15.7.2006 22:44:37)

Linksys?? Doufam ze ano, jeste kdyby to v manualu bylo trosku lepe popsano, nebo byly citelne obrazky, takhle nevim kde konci jeden postup a zacina druhy :D 1] prihlasit se na webconfig modemu 2] Applications & Gaming tab 3] Port Range Forwarding 4] Port Range 5] Aplication: Cokoli, jen nazev. Start and End: Rozsah portu pro forwardovani (to uz necham na vas, jake ta aplikace vyuziva, kdyz chcete forwardnout jen jeden port, tak do obou stejne cislo) Protocol: TCP, UDP nebo oba (BOTH) opet na vas, jake ta aplikace vyuziva protocoly na tech portech. IP Address: IP adresa pc v siti, na ktery ten port ma byt presmerovan Enable: zaskrtnout, aby to pravidlo se pouzivalo. 6] Save Settings To by melo byt vse. Snad jsem to z toho manualu dobre opsal, kdyz nemam ten modem po ruce je to tezsi.

freddy (16.7.2006 08:46:29)

dekuji moc pomohlo mi to ;-)

vytvoreni servru lineage (22.2.2007 08:40:18)

Zdravim, prosim vas vsechny co vite neco o vytvoreni servru pro hru lineage ....snazim se vytvorit servr pro lineage ale sem v teto kategorii zacatecnik .....byl bych moc rad kdybystemi poslali nejaky navod na vytvoreni toho servru nebo nejakou www adresu mooc diky "na internetu nejde nic najit ohledne lineage servru :("

Nargon (22.2.2007 09:03:14)

No nejdriv musis stahnout nejakej emulator serveru, nevim odkud o lineage jsem se nezajimal. Ale google by mohl pomoci neco najit. pripadne se zeptat na forech jiz existujicich neoficialnich server, jakej soft pouzivaj. A podle jmena to uz google najde bez problemu. No a po zapnuti to pravdepodobne bude consolova apliace, a bude tam napsano na jakem portu ten server jede. Tak takovy port forwardnout v modemu aby se na vas pripojili lide z internetu. Ale osobne vam spise radim pripojit se na nejaky lineage server jako hrac a minimalne rok tam hrat. Je dobre vedet jak co funguje pred tim nez se budete snazit o vlastni server.

Butterfly effect (1.3.2010 16:51:36)

Čafko máš dobrej návod ale neumel by si aj na huawei echo life? :) jestli jo tak bys mi mohl napsal na ciq 461 966 686 nebo na skype m79online1 nebo aspon sem :D