Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > S ADSL routerem Zyxel Prestige 661HW-63 dosahuji pomalejšího připojení než s D-Linkem DSL-G664T

S ADSL routerem Zyxel Prestige 661HW-63 dosahuji pomalejšího připojení než s D-Linkem DSL-G664T

Bob (28.2.2006 21:58:59)

Používám připojení od Telecomu - IE Ideal - 2048/256. Přešel jsem z D-Linku DSL-G664T na router Zyxel Prestige 661HW-63. Dle měření rychlosti připojení (testoval jsem to na serverech rychlost.cz a také http://nastroje.lupa.cz/mereni-rychlosti/) vykazuje D-Link stabilně download kolem 1900 kbps, zatímco Zyxel jen 1600! Obdobně má Zyxel horší i výsledky uploadu a pingu!! Nemáte někdo nápad, čím by tyto horší výsledky Zyxelu mohly být způsobené? Přece jen, ten rozdíl je celkem značný! Nastavení obou routerů mám shodné (aspoň dle toho, co mohu posoudit). Oba routery vykazují tento rozdíl v rychlosti připojení stabilně - tzn. nejedná se o náhodně rozdílné zatížení sítě v době testů. Fakt netuším čím je toto způsobené! Nemáte někdo nějaký nápad, jaký parametr by toto mohl u Zyxelu ovlivňovat? Předem všem dík za odpovědi.

y2k (28.2.2006 22:04:17)

Myslím, že to není tím HW. Spíše si prohlédni nastavení bandwitch manageru, jestli si nenastavil nebo jestli v defaultu není nastaveno maximální využití šíře pásma.