Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Další nepříjemný problémek s ADSL routerem Zyxel Prestige 661HW-63.

Další nepříjemný problémek s ADSL routerem Zyxel Prestige 661HW-63.

Bob (28.2.2006 23:41:40)

Jak už jsem zmínil, používám připojení od Telecomu - IE Ideal - 2048/256 s ADSL routerem Zyxel Prestige 661HW-63 (teprve zopár hodin ;-)))). Po chvilce, kdy je DSL linka neaktivní (stačí tak 30sec a více) následně modemu trvá velmi dlouho, než se "vzbudí a vzchopí". Např. zadám-li do browseru nějakou URL adresu, tak požadavek musím 2x po sobě po chvilce odklepnout, aby se modem "vzbudil" a začal pracovat..... (Poprvé je požadavek vždy neúspěšný) Jsem přesvědčen, že má modem někde chybu v nastavení, ale netuším kde. Máte někdo nějaké podněty k věci? D-Link, který jsem měl doposud, tímto neduhem netrpěl (No, on tím neduhem netrpí ani tak modem - tomu je to jistě jedno - tím trpím spíš já! ;-)))) Znova dík předem za podněty, čím by to to podivné chování mohlo být způsobené.

Bob (1.3.2006 00:05:45)

Ura Ura Ura! I do guess I already found where the problem is and now it seems like it could be fixed! ;-)))))) Jak se dalo předpokládat - jedná se o to, že v modemu je možné zastavit idle time po kterém vždy dojde k automatickému odpojení od linky. Po tomto odpojení jakýkoliv požadavek na komunikaci s internetem pak musí předcházet opětovné "zmrtvýchvstání" modemu - tedy navázání spojení s ISP a tím znovuoživení linky, což je poněkud zdlouhavé. Existuje tedy možnost nařídit, že chci neustálé, soustavné spojení bez jakéhokoliv odpojování. K dané volbě vede cesta tudy: - hlavní menu "Advanced Setup" - podmenu 1 "WAN Functions" -podmenu 2 "WAN Setup" položka: Connection - Nailed-Up Connection - přišpendlené (tedy, soustavné, ale "přišpendlené" je zní hezčejc ;-)))) spojení - tohle je třeba zvolit - Connect on Demand XX Max Idle Timeout sec - připojit se na požádání. Odpojení nastává po XX sec času v nečinnosti. - tole ne!!!!