Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > WELL ASU-8000 vrs CellPipe 22A-BX

WELL ASU-8000 vrs CellPipe 22A-BX

Jana (3.3.2006 12:03:14)

Chceme přejít od Telecomu na Bluetone (2048/512) a máme modem WELL ASU-8000. Bluetone nabízí modem svůj - CellPipe 22A-BX. Předpokládám, že mi jako absolutnímu laikovi budou chtít "nacpat" jejich modem, s tím, že ten Telecomácký z nějakých důvodů nebude vyhovovat. Nechce se mi platit nový modem jen proto že jsem technický antitalent a vůbec tomu nerozumím. Může mi prosím někdo poradit?? Moc děkuji. Jana

Lovok (3.3.2006 19:56:08)

Ten Well je dobry USB modem, proti tomu CellPipe je hrozny Ethernet kram, takze v tomhle pripade bych rozhodne modem nemenil. Proste trvej na tom, ze modem mas a dalsi nepotrebujes a nenechat presvedcovat, ze pouze s jimi nabizenymi modemy to bude fungovat, neni to pravda. A i kdyby se prinejhorsim Well s jejich DSLAMy nejak nedomluvil, vzdycky si lze modem koupit pozdeji ...

Anonym (3.3.2006 23:00:50)

Radiokomunikace nikomu nic necpou, na smlouvě stačí zatrhnout kolonku "modem vlastní" a pak "Typ instalace - samoinstalace" a připojení si nastavit podle zaslaného emailu vlastnoručně. Je to opravdu velmi jednoduché a měl by to zvládnout i laik. Na modem a kabely není potřeba vůbec sahat, všechno může zůstat původní. Nově zřizované přípojky jsou na PPPoE a žádné problémy s kompatibilitou zde nejsou.