Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Webserver - NAT na PPPoE Českého Telecomu

Webserver - NAT na PPPoE Českého Telecomu

Dorfl (6.3.2006 21:34:46)

Mám několik zkušeností s překladem portu, např. vzdálené plochy, veřejné adresy u GTS Novera na PPPoA. Nyní se bezvýsledně snažím na PPPoE Č. Telecomu o překlad portu 80 na webové rozhraní webové kamery popř. dalšího routeru. Modemy Zyxel 660R-63c, Asus TI4631. Webové rozhraní ADSL modemu jsem přestěhoval na jiný port v NAT tabulce jsem u Zyxelu dával 80 u Asusu předdefinovaný WebServer. Laboroval jsem již snad s každým zatrhávadlem, ale stále bezvýsledně. Existuje nějaký rozdíl mezi veřejnými IP ČTc a GTS nebo rozdílný přístup k překladu na PPPoA versus PPPoE? Poraďte prosím nějaké moudro které jsem přehlídl. Webové rozhraní modemu přístupné na veřejné IP je, nikam dál se nedostanu. Popřípadě router který by to dělal za modem (modem je pak na Bridge?)

Nargon (6.3.2006 23:50:29)

Mezi verejnou IP od Telecomu a GTS zadny rozdil neni. Rozdil mezi PPPoA a PPPoE poznate leda v modemu a trosku jinem nastaveni pripojeni, A je videt zmena v komunikaci mezi modemem a vasim ISP. Ale na funkci natu to nema vliv. Ten zyxel a asus mas nejak napojene za sebou? nebo jsi zkousel kazdy zvlast? Moznou zavadu vidim ve spatne nastavenem natu. A je ten webserver vubec na PC spusten a funkcni? Zkus ho primo z toho pc (adresa 127.0.0.1) a pak jestli muzes i z jineho PC v siti, aby nebyl problem ve firewallu na tom PC. Pokud tohle pujde, zkus nelaborovat s portama modemu, ale zalozit ten webserver na nejakem zvlastnim portu (treba 9100) a ten presmerovat. Jestli je to zavada ve smerovani portu 80 nebo ve smerovani samotnem.

Dorfl (7.3.2006 05:47:09)

Zkoušel jsem to na každém zvlášť. Potřebuji to pro IP kameru. Na portu 80 má web rozhraní. Pak jsem si chtěl ověřit zda-li mi vůbec funguje NAT, tak jsem postavil Asus za Zyxel a snažil se dostat na web toho Asuse. Taky nic. Přehodit ten web na jiny port nez 80 jsem zatim nezkusil, pustim se do toho. Zatim diky.

Nargon (7.3.2006 11:22:55)

No, napiste sem jak jste nastavil NAT, uvidim jestli tam je nejaka zavada. Mozna jen spatne nastavene, dost lidi v tom ma zmatek a pise nekam neco, kdyz nema.

Dorfl (8.3.2006 07:51:52)

No právě že NAT mám nastaven tak jak mi to chodí u GTS v poho, akorát že na portu pro ssh. Naposledy jsem to zkoušel pro FTP, na pc jsem nainstaloval Serv-U FTP na portu 990 a z vnitrni sitě jsem ověřil že se na něj dostanu. Takže v Zyxelu mam momentálně start port 990 end port 990 IP 10.0.0.200 - DHCP přidělená adresa momentálně platná a prostě se z venčí neprobiju. Zkoušeno buď přes CDMA nebo připojením na vzdálenou plochu PC mimo síť a zkošení ftp zpět. Jinak je možný že je nějaký problém u ČTc konkrétně v ČB. Díky za návrhy.

Anonym (8.3.2006 08:02:54)

a nebo tayk mezi židlí a klávesnicí :)

Dorfl (8.3.2006 11:07:15)

hloupej návrh