Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Co se dvema pripojenimi? Jak na to?

Co se dvema pripojenimi? Jak na to?

maxel (7.3.2006 08:09:02)

Ahoj, rizenim osudu se stalo, ze budu mit dva mesice dve pripojeni, BT Angel (bezici vypoved) a ADSL od CTc. Jde jednoduse zaridit to, abych mohl pripojit do jednoho compu obe pripojeni? Diky.

Nargon (7.3.2006 11:14:35)

Jednoduse hmm, mno jak se to vezme, celkem i jo. Pokud mas oba modemy na Ethernet tak asi budes potrebovat router s 2xWAN, kam obe pripojeni zapojis a z jeho lan vystupu to pichnes na PC. Jestli to jde bez routeru jen pomoci nejakeho programu, ze mas dve sitovky a do kazde kabel z jednoho modemu a to "vyuzivani" pripojeni regulujes nejakym programem nevim jestli jde. Windows je mrcha, a automaticky kdyz ma vice pripojeni, tak vyuziva to co bylo naposledy pripojeno.

Nargon (7.3.2006 11:15:54)

P.S. router s 2xWan je treba tady: http://www.xcomputer.cz/DetailPage.asp?DPG=48457&CatId=460 bohuzel neni na sklade, ale je celkem levny. A prvni, ktery jsem googlem nasel :)

maxel (7.3.2006 11:41:55)

aha, takze je to v pytli :( kvuli dvema mesicum provozu kupovat router nebudu. dve sitovky sice v kompu mam, ale mel jsem intuitivne strach z toho, co jsi mi potvrdil: ze windows si to preberou po svem a povoli jenom jedno pripojeni.

Nargon (7.3.2006 14:29:30)

No, teoreticky sice se v linuxu vubec nevyznam, ale ten by to mohl umet spojit. Problem ze linux urcite nemas. A do windows, no muzes zkusit Kerio WinRoute. jestli nebude schopnej to spojit.

Anonym (7.3.2006 18:34:21)

Ono se kdysa neco psalo o tom, ze Windows umi spojit vicero pripojeni. Alespon jsem to nekde zahledl, vic nevim. Problem by stejne byl v internetu. Celkove to sice kapacitu navysi, ale download nezrychli. Ledazeby dotazovany servery umely nejak ty data fragmentovat a posilat na vicero adres. (Do TCP/IP nevidim, takze je mozny, ze to ten protokol umi nativne. Pokud ma v hlavicce "chci stahnout z tohodle souboru bajty v rozmezi odsud sem")

Anonym (7.3.2006 18:50:18)

Mělo by jít udělat balancování provozu na obou síťových kartách,přesněji,třeba http posílat přes kartu 1 a třeba ftp posílat přes kartu 2 apod. .Je to jen otázka nastavení routování v PC,aby PC věděl,přes kterou kartu má poslat žádost a odkud má očekávat odpověď.

Nargon (7.3.2006 21:26:48)

No nejaka fragmentace stahovanych dat asi sotva. takze kdyby tahal jeden soubor tak to pojede stejne jako drive. Ale kdyz by stahoval dva, tak by kazdy jel na jinem pripojeni a rychlost by byla vyssi.

maxel (7.3.2006 22:12:19)

no presne o to mi jde, kdyz dam priklad: treba na jednom pripojeni pojede torrentovy klient, druhe pripojeni bych treba nejak chtel vyhradit na htttp protokol nebo ftp. kdyby se dalo udelat to "routovani protokolu", tak by to bylo idealni, lec obavam se, ze ani to nepujde. toz asi budu odsouzen platit dve pripojeni a vyuzivat jedno.

Zajda (8.3.2006 08:03:01)

No v linuxu je takova opsna pri konfiguraci jadra a ta se zove config ip route multipath. zada se: ip route add default equalize nexthop via ip_gw_prvniho_isp dev eth0 ip route add default equalize nexthop via ip_gw_druheho_isp dev eth1 a loadbalancing na dva isp je hotov Ve windows nevim jestli je nejaka sance.