Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Xavina a talcitko RESET

Xavina a talcitko RESET

hermes3 (11.3.2006 14:49:54)

Mel bych dotaz/prosbu - funguje Vam, kteri mate XAVI X8122r tlacitko reset na zadni strane? Mne tedy ne. Kdyz zamrzne(uz se mi to 3x stalo) nelze resetovat ani ho jinak rebootovat, dokonce ani pres seriovy port :-(. Vysledkem cehoz je ted v reklamaci(prvni 2 mi vymenili na Telepointu kus za kus). Dle meho to zpusobuje zmena uctu ADMIN(ne hesla) na jakykoli jiny a nasledne smazani uctu ADMIN. Prosil bych vase postrehy. Je take mozne, ze je to "nastaveno" v telekomim firmware, nebo primo hardwarove nezapojeno na desce modemu naschval. Coz by byl podnet k podani stiznosti u Obchodni inspekce(ci komu se to podava). predem thnx

rk8 (11.3.2006 21:06:47)

Jak ,,nelze resetovat,,? Jak dlouho si držel reset? Četl si manuál? Já měl problém u Zyxelu než mě tu někdo poradil, že se reset musí držet 10 vt.. A ne jen zmáčknout (ROLL). Pak vše OK

Nargon (11.3.2006 21:17:15)

Co jsem tu cetl v diskuzi, tak treba u ST510i se jeste musi mackat ve spravnou dobu pri zapinani modemu. Takze to urcite chce precist si manual aby jsi zjistil jak to mas resetnout. Nestaci to proste jen zmacknout.

herme3 (11.3.2006 22:17:23)

Diky za reakci. Bohuzel musimkonstatovat, ze jsem si vyhledal vsechny dostupne informace na netu, navic jsem ajtak, bakze jsem zkousel vsechny mozne kombinace(krome otevreni modemu a promereni azkontrolovani na desce)! Bohuzel musim konstatovat - vse jek h...u. Problem asi bude jinde. Presto diky za navrhy.

Anonym (9.7.2006 13:02:54)

neikde k resetovani neni nic ,ale ja vam poradim mam teda xavi x7722r+(firmware blutone nova verze z jejich stranek naky to ..14v2..),ale bude to snad stejne! meljsem stejny problem -tlacitko vzadu na modemu tak nejak nereaguje,prej se to ma 3x posobe zmacknout,nekde sem zase cetl ze 1x ale drzet 1sec. tak nevim.Ale ja sem nasel kde je ten restart v menu! je to ve slozce TOOLS/SYSTEM/RESTORE TO FACTORY DEFAULT SETTINGS - a tlacitko restore! me to az po tomhle nahodilo tu puvodni basic stranku kde je nastaveni loginu a passu po zadani techto se to asi 2x samovolne refreshlo a samo se to sprovoznilo (zrejme probehla komunikace mezi modemem a ustrednou-do tyhle chvile me to neslo nastavit)! a jede to. .-)

Anonym (9.7.2006 13:04:02)

oprava drzet 10 sec. ne 1sec.! sorry preklep .-)

hermes3 (19.3.2006 12:56:08)

Ta Xavina je asi zacarovana :-( tyden drzela nonstop a ted se zase sekla anejde resetovat :-( vecne navstevy telepointu, kde uz na mne koukaji, jako na magora mne prestavaji bavit uz bje to 3 kus!

hermes3 (19.3.2006 13:08:25)

Zaplatil jsem 3MINUTY kecani na "super podpore" a rekli mi jedine - reklamovat na telepointu!! KuA

Anonym (19.3.2006 13:33:36)

Problém bude asi v tobě protože to tlačítko samozřejmě funguje

hermes3 (19.3.2006 14:22:27)

Coz o to, ono funguje v normalnim stavu modemu - overeno. Bohuzel, kdyz sviti trvale led ALARM nelze s nim nic delat. Nejde reset tlacitko a ani prez serial port nelze obnovit nastaveni :-( Takze s tou chybou ve mne bych trochu vahal IT mne zivi -> zkousel jsem ledacos

hermes3 (19.3.2006 16:05:47)

HurrA Po dlouhem laborovani se mi podarilo nastartovat defaultni configuraci. Pro ty, kdoz se dostanou do stejne situace: idealni je mit xavinu propojenou pres serial port a mit spusten terminal - to kvuli kntrole nabihani configurace, ale neni to nutnosti, pote vypnout a zapnout tim blbym cudlem vzadu a pri nabihani(asi tak 10sekund po staru) zmacknout a drzet RESET tlacitko, modem se zastavi v rezimu nacitani firmware a zablokuje, to je v poradku, znovu vypnout a asi po 5-10 sekundach ho zapnout tim cudlem vzadu, nyni by mela nabehnout v defaultni configuraci - tedy vetsinou v te, co nastavil provider. a to je vse - nezapominejte si ukladat vlastni configuraci, je pak rychlejsi ji obnovit :-) ADSL rulezZz

Lore (29.7.2007 17:28:09)

Přes jaký software mohu přistupovat k tomutu modemu přes sériový port a co tam mohu dělat ? Děkuji předem, ocenil bych i pouze odkazy na tuto záležitost.

Duran (30.7.2007 08:54:21)

Hele ja mam (teda jsem spiše měl) 8122r, a pomoci nargona jsme ho tak dobře nadstavil, že router šlapal jako hodinky na torrentech a všech jinym P2P, taktež hry jeli perfektně a prostě uplně všechno,.. Chce si h ofakt jenom seřidit, pak jede ! Za to teď mam slavny D-link 584t a to je teprve router na hovno ! Vim že D-link he dobra firma na soťove prvky, ale ty routery jim fakt moc nejdou.