Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > DrayTek Vigor nebo Zyxel

DrayTek Vigor nebo Zyxel

M121H (11.3.2006 20:39:11)

Jasná otázka - jasná odpověď.

rk8 (11.3.2006 20:50:30)

Si tu přečti přízpěvky. Jasnějc to nelze napsat. Já si vybral podle zde psaných přízpěvků.

Anonym (11.3.2006 21:15:28)

DrayTek

Anonym (11.3.2006 22:37:13)

Vigor

Anonym (11.3.2006 23:09:07)

Zyxel taky good :)

Anonym (11.3.2006 23:20:08)

Ani napad, ma potize se na spouste linek sesynchronizovat a neni stabilni. Take nenabizi ani 10% nadstandartnich funkci co Vigor.

Anonym (13.3.2006 12:13:18)

No to je zajimavy. A Alcatel ty potize nema?. Maji totiz stejny ADSL chipset.

Anonym (13.3.2006 15:38:11)

zyxel ma vysoky utlum

y2k (12.3.2006 00:25:54)

Jednoznačně ZyXEL. Ale né levné sociální modely. Drytek je nekompatibilní špatně fungující srač*a, která je srovnatelná s ostatní střední třídou. Funkce navíc, pche, většina nefunguje správně a nebo vůbec.

earnil (12.3.2006 00:55:54)

Nekompatibilní s čím? A jaký model od ZyXELu bys doporučil? Me příjdou všechny jako "levnén sociální modely":-)

y2k (12.3.2006 12:55:01)

O nekompatibitě píšu již výše. Ještě jsem zapomněl zmínit slabotu "procesoru" Dryteka, která se projeví již při zatížení 6Mbits na WANu a 50 aktivních relacích. Je to dýchavičná potvora. Jinak, znám od ZyXELA dobře modely 662HW-63; 661HW-63 a můžu se od ně podepsat, že to jsou kvalitní kousky. Nyní si kolega koupil ZyWALL 5 a vypadá to také velmi dobře. Ovšem znám i 650R-33 a zde je kvalita asi shodná z Drytekem. Také 660H-63 není asi nejlepší, ten je někde uprostřed.

earnil (12.3.2006 15:01:51)

Tak to jsou dost nesocialní modely, to je pravda:-) Já jsem bohužel měl možnost vidět jenom 660ku a ta mi přišla dost nic moc. Zejména, co se týče citlivosti na signál je dost náročná. Ale musím uznat, že Vigor taky není nic moc. Jeho problémy s VPN jsou celkem známá věc. V podstatě si myslím, že na "běžné" použití člověkem, co akorát serfuje, sem tam potřebuje forwardnout nějakej ten port a chce k tomu mít i jakoustakous wifinu je Vigor lepší. Jinak samozřejmě, pokud někdo netrvá na Wifi, tak Alcatel ST510 rulezz:-)

Anonym (12.3.2006 10:59:40)

To bude pis tim ze to neumis nastavit. Zkus si precist priste navod a drz hubu

y2k (12.3.2006 12:41:37)

Ha ha ha ha ha ha ha ha ha. Tak jsem se již dlouho nepobavil, když vemínku dojdou argumenty tak se zmůže jen na tvrzení v obecné rovině a na nadávky. Drytek je modem, který by se dal nazvat user friendly. Je právě dělaný na to, aby se vzhledem ke svému jednoduchému uživatelsky příjemnému nastavení dal ovládat i absolutní lamičkou. Většina jeho funkcí nefunguje správně a nebo vůbec. Nastavení je silně slabé a nedá se rozšířit na obšírnější množinu jedné funkce. Jako příklad hlouposti Dryteku uvedu statické LAN (z DHCP). Chceš-li zafixovat určitou LAN adresu tak musíš do milého hloupého modemu ještě přes konzoli, protože přes webové rozhranní to nelze provést. OK, kdybych ho nastavil celý přes konzoli, tak ani nemrknu, ale ono to jaksi nejde. Takže tento exemplář jde nastavit jedině tak, že kus nastavíš přes WEB a zbytek skrze konzoli. Ovšem pochybuju o tom, žes o této funkci vůbec věděl. Kvalita propojení skrze VPN je kapitola sama pro sebe. Tento nekompatbilní srá* neumí dodržovat zásadní standardy, takže jej spojit úspěšně s Ciscem nebo ZyXELEM je otázka mnoha pokusů při dlouhých zimnich večerech. Kvalita a kompatibilita připojení v "MAIN" modu je nepoužitelná. Modem zdechne již při navazování fáze jedna na local ID a peer ID, protože je nedokáže ověřit, neb to neprovádí (převod DNS na IP). Proto musíš u dynamických IP zvolit "AGRESSIVE" mod, aby se první fáze řádně ověřila. Doufám, že máš v hlavě alespoň tolik pylin, abys pochopil, že je to na úkor bezpečnosti. Samozřejmě, že šifrování "AES" má modem jen jako kolonku, ovšem neumí s ním pracovat. Předesílám, že mám navázáno několik VPN tunelů a jen s Drytekem jsou problémy. Dále ještě musím zmínit, že u Dryteka je problém v počtu aktivních relací, kdy Drytek nezvládne přenést ani polovinu svojich deklarovaných možností. A tak dále, je toho více......... Takže, Drytek je funkční, ale pouze pro lamičky, kteří si chtějí jen stáhnout poštu, podívat se na WEB a občas použít omezeně nějaké P2P. Jináč je nanic.

Anonym (12.3.2006 08:39:21)

Je třeba brát v potaz názory více uživatelů, jelikož Zyxel byl ve své době třída, takže ti někdo může prezentovat že to sou dobrý modemy. Tedy třída je i dneska, ovšem se to netýká už jeho adsl modemů, kde totálně propadá. Já osobně sleduju pouze jednu linku, kde jede bezproblémově, jinak se seká, vypadává, přestává jít http a mnohdy nepomůže ani sw reboot, takže k tomu musíš přijít fyzicky, vypnout na chvíli napájení apod. O podpoře výrobce k některým typů se rači už teda ani nebudu vyjadřovat. Tím nechcu říkat, že draytek je něco světoborného a 100% spolehlivého, nicméně lepší volba než zyxel.

Anonym (12.3.2006 17:12:26)

zyxel ma nejakou podporu ? :-)))

Anonym (12.3.2006 12:55:01)

Jakej Vigor/Zyxel ?

M121H (12.3.2006 14:29:04)

Když někdo napíše že ty a ty modely zná a že se pod ně může podepsat jsou to pro mě cenné informace, obvzlášť když to píše y2k. Díky!

Anonym (12.3.2006 17:00:11)

Jestli se s těma modemema někdo setkal pouze někde blízko ústředny a na kvalitním vedení, tak to ještě nevykazuje, že jsou kvalitní a bezproblémové. Já zyxela nepoužiju už nikdy a nikde, at se kdo podepisuje jak chce.

y2k (12.3.2006 17:11:50)

Dobře Ti tak ! Přeji hodně úspěchů s Drytekem :-D PS; 1,7km, 3,2km a 800m , jinde vzdálenosti neznám. Celkem 8 userů = no-problem.

Anonym (12.3.2006 19:09:53)

Ale já neřek, že bych použil místo toho Zyxelu DrayTek :-D Mě se jenom nelíbila chvála na zyxely. Jinak u těch 3,2 km bych se mrknul do logu a pokud to tam bude čistý, tak štěstíčko přálo, že je tam dobrý vedení.