Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > podivné chování D-Link DSL 362T

podivné chování D-Link DSL 362T

nz (13.3.2006 17:20:11)

zdravím, připojoval jsem tento modem ke komplu s WinME. Po připojení do elektriky (zapnutí psa) a zapnutí komplu se internet nerozjede, komunikace mezi PC a modem však funguje, protože do správy modemu přes webové rozhraní se dostanu. Když v tomto stavu kompl resetnu (modem zustane napajen), po naběhnutí systému už všechno jede vpořádku. Zjistil jsem, že po zapnutí elektriky stačí nechat modem navázat spojení s ústřednou (počkat, až dioda signalizující stav ADSL přestane blikat a zůstane trvale svítit) a teprve pak zapnout počítač, vše se rozjede správně hned napoprvé. Je pro mě nepochopitelné, proč by se měl napřed nechat naběhnout modem. Spíš si myslím, že je to nějaká chyba v shit-winME. Setkal se někdo s podobným chováním?

Anonym (13.3.2006 18:34:45)

Nahoď jiný windows,já s ME taky nemám jiný než špatný zkušenosti...když už tak rači 98...nebo novější...

Lovok (13.3.2006 23:05:57)

Problem bude v DHCP, kdyz nema modem navazane spojeni, posila prez DHPC do PC privatni IP adresu, po pripojeni internetu zacne posilat verejnou IP, kterou ziska od poskytovatele, proc si ji ty Me nevezmou je otaka. Nepouzivas treba nejaky Firewall? Zkus sledovat jakou mas v systemu IP (staci spustit utilitu 'winipcfg' treba prez Start -> Spustit) a pripadne rucne vyvolat pozadavek na jeji obnoveni (da se prez winipcfg rozhrani).

nz (14.3.2006 12:50:14)

navazani spojeni trva cca 10-15 sekund. Takze nez nabootujou windy, tak uz by modem mel mit spojeni navazane, ne?

earnil (17.3.2006 00:40:37)

Tak to asi většina aplikačních firewallů tak trochu nedá, ne? Zablokovat DHCP broadcast...

nz (27.3.2006 14:32:03)

Zjistil jsem, ze kontrolka na modemu signalizujici pripojeni ADSL se natrvalo rozsviti cca po 30 vterinach, coz znamena, ze je navazano spojeni, probehla autentizace, atd. Pote by mel modem obdrzet verejnou IP od poskytovatele. Nekdy to probehne okamzite, nekdy to trva i 4 minuty. Je to chyba modemu, Telecomu nebo je to normalni, ze ziskani IP od poskytovatele trva ruzne dlouho? Pote co ma modem verejnou IP by si ji mel prevzit i kompl, coz nekdy udela a nekdy ne. To je ale asi nejaka chyba ve winME, firewall na to nema vliv.

Anonym (28.3.2006 17:43:38)

prejdi na jiny system. WinME je smejd

Anonym (29.3.2006 22:57:36)

Ve WinMe problém nebude.To samé se mi děje na W2K.I když mám DHCP nastaveno na rozdání adres vnitřní sítě 192.*.*.* modem stejně přepojuje PC venkovní IP.Pokud nastavím na PC IP adresu napevno v rozsahu 192.*, internet nejede.Jednou po startu PC to lízlo skutečně IP z DHCP z rozsahu vnitřní sítě, ale Internet opět nešel.Nainstalovaný Kerio PF po startu hlásí že službu LSASS zablokoval, protože se pokoušela o průnik.Dokonce to došlo i do stavu že autorita NT LSASS-" něco", ať uložím všechnu práci, protože PC se bude restartovat.Stejné chování jako u viru BugBear, nebo který se takto projevoval.Nechápu, je tam ten NAT vůbec k něčemu, pokud modem jen předává venkovní IP, pak asi ta maškaráda nefunguje.

Anonym (30.3.2006 07:09:40)

Ty vole, dalsi lama, jakej NAT???? Dlink 362 je MODEM a ne ROUTER, takze nenatuje a podle toho co popisujes mas Virus Sasser.

Anonym (30.3.2006 22:32:44)

Je to tak, je to modem, takze hlavni, co se po nem chce, je aby predal verejnou IP do tveho komplu. Takze ti modem nejspis pracuje spravne. Co se tyka toho viru - neznam, nevim, nemohu slouzit

Anonym (19.12.2006 11:17:05)

pak tedy nechapu kdyz mam verejnou ip, proc na u torrent rika, ze mam problem s NATem

Anonym (31.7.2007 10:26:48)

Valmor (31.7.2007 10:30:24)

Tak proč píší v popisu produktu, že podporuje překlad adres = NAT !? NAT se nerovná router!

Šturmik (16.3.2006 14:00:01)

Řekl bych, že čekáš proto, protože si modem musí sesynchronizovat signál z DSLAMU. Máš ho zapojený napevno do el. sítě nebo přez USB?

nz (16.3.2006 16:53:39)

Ke komplu je modem pripojen pres ethernet. Pokud jde o elektriku, je adapter zapojen do stejneho psa jako kompl.

nz (16.3.2006 16:56:16)

upresnuji - modem tedy neni trvale v elektrice a po zapojeni se tedy navazuje spojeni s DSLAMem.

Anonym (29.3.2006 14:32:51)

problem je, ze tenhle modem je zabrzdeny, sice kontrolka pripojeni se rozsviti tak po cca 20-30 s, ale k pripojeni dojde az nekdy po 10 min, dela to jak s win98, win2k, winxp. Proto kdyz na nem se neco nastavi, tak se clovek desi proc to nejede, nez mu dojde ze musi pockat, je to proste modem na ...

nz (29.3.2006 15:51:02)

Takze to neni zavada, ale "normalni" chovani tohoto modemu?

Anonym (25.5.2006 21:35:42)

:) Nepotřebujete techniky vy si to vyřešíte sami ... Jinak Dlink je kvalita sama , ano je to "běžné" chování ...

jen chlap (29.3.2006 18:59:45)

To teda nevim.. Me se ten modem spoji maximalne do minuty.. Nikdy jsem to teda nemeril, ale dele nez nabehnou XP to netrva..

nz (30.3.2006 22:43:10)

Zkusil jsem ten modem i na komplu s WinXP. Kdyz zapnu kompl i modem zaroven, po nabehnuti systemu jede internet vpodstate okamzite. Zkus pak ale nahle vytahnout modem z elektriky a po chvilce ho znovu zastrcit. Pak sleduj v Connection Status nebo v logu, kdy dostane verejnou IP. Jestli to vzdycky stihne do minuty, tak to mas asi fakt stesti.

Anonym (1.4.2006 00:15:55)

Ono je to celkem pochopitelný. Sám sem to pozoroval, že když se to spojení rozpadne, tz. nekorektne ukončí bez odlogování, nemůžeš se potom připojit. Řekl bych, že je to nějaký ochraný opatření pro případ, že by se něco snažilo mnohokrát za sebou logovat s následnym rozpadem. Ono by se potom mohlo klidne stat, že par ethernetovejch modemů takhle slušně DoSne radius server.

Anonym (31.3.2006 23:11:37)

asi by se tomu modemu nejvic libilo, aby byl porad vrazeny v elektrice

Anonym (26.5.2006 15:25:13)

Ani bych neřekl. Zkusil jsem obojí a stálo to obje za...

Slávek (24.5.2006 13:54:50)

Mám taky D-Link DSL 362T a jsem připojen od Telecomu. Jakou součást balíčku jsem si objednal ještě antivir "PCStrážce". Můj problém se týká toho, že mi nejdou odesílat přílohy k e-mailům (jde mi odeslat pouze text, ale jakmile chci k tomuto textu přiložit přílohu a dám odeslat, tak se odesílání dlouho načítá a neodešle se to). Také pokud aktualizuji svůj web přes ftp server a nahrávám tam data, tak mi to trvá otřesně dlouho (např 1MB nahrávám i hodinu!). Nevítě někdo, v čem by mohl být zakopaný pes? Ty šmejdi z Telecomu mi nejsou schopní pomoci (takže uvažuji o změně providera). Díky!

dzik (22.1.2007 17:35:07)

me to dela i pod linuxem Ubuntu 64b 6.10, takze to spise vidim na chybu HW, mozna pomuze upgrade firmware... jen co ho nekde najdu, vyzkousim

pchb (24.1.2007 14:26:43)

jo stalo o2 dostalo výpověd na střechu šla antena a modem letel do popelnice!!!

pchb (24.1.2007 14:27:27)

ba ne kecam střelil jsem ho do bazaru...hih