Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > D-LINK DSL 362T na dvou PC????

D-LINK DSL 362T na dvou PC????

dadgi (13.3.2006 19:33:27)

Může tento modem jet zároveň na dvou PC pokud to udělám okamžitě mi začne kolidovat IP adresa a nejedu ani na jednom help please jinak jeden PC má Win ME a jede přes USB a druhý má XP pro a jede přes gigovou sítovku

Lovok (13.3.2006 22:58:32)

Kdysi se tu o tom vedla vasniva diskuze a kazdy tvrdil neco jineho. Ja myslim ze ne, pripadne ze zalezi na verzi firmware v modemu, s novejsimi by to urcite jit nemelo, tenhle modem je mysleny jen jako modem pro jedno PC, jen D-Link nejak pozapomel v prvnich firmwarech v tom linuxu co to obsahuje vypnout NAT (resp. takto to bylo s verzi 360T, a tohle je v podstate to same jen navic s USB portem).

Anonym (14.3.2006 11:42:55)

Neni ale problem si firmware trochu zmodifikovat nebo nahrat alternativni.

hermes3 (14.3.2006 11:59:17)

Pripoj si ten modem pres sitove rozhrani do pc s WIN XP na nem rozchod pripojeni. Sitova adresa toho pc musi byt ve stejnem segmentu, jako je modem - treba ma modem 10.0.0.138 pak pc by melo byt v rozsahu 10.0.0.1/255.255.255.0(vyjma adresy modemu). potom pres pruvodce v sitovych pripojenich spust pruvodce v levem sloupci - "Nastavit sit pro domacnost nebo malou kancelar". V nem vyber ze je pc pripojeno primo k internetu(ethernet-modem) a nastav "sdilet pripojeni pro ostatni pocitace v siti". Na pc s WIN ME potom ve vlastnostech sitovky TCP/IP protokolu nech ziskavat IP adresu a DNS automaticky. Pc WIN XP prideli adresu a umozni skrz sebe pripojeni. Ma to nevyhodu, ze WIN XP musi bezet aby to druhe pc bylo online. Dalsi moznosti je dokoupit router, nebo alespon switch. good luck .-)

hermes (14.3.2006 12:01:49)

oops - zapomel jsem dodat(jsem tesne po probuzeni) oba compy by mely byt propojeny prave pres ten switch, prime propojeni eth kabelem nelze pouzit, takze ten switch budes min potrebovat - cca 350 Kc :-)

earnil (14.3.2006 19:26:15)

To by mě zajímalo, proč přímé propojení nebude fungovat?