Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Rozvetvena linka - prosim radu

Rozvetvena linka - prosim radu

BDs (14.3.2006 19:30:21)

Zdravim vsechny! Potreboval bych rozchodit adsl u znamyho a resim problem. Ma rozvetveny linky (nejspis paralelne za sebou zapojeny - nevim) a z urcitych duvodu proste neni mozny zapojit splitter pred celej ten propletenec a vest samostatny drat k modemu. A tak se ptam: Muze jako alternativni reseni fungovat vice splitteru pripojenych u kazdy telefonni zdirky ke ktery je pripojeny telefon? Mne to logicky pripada ze by to tak fungovat melo protoze telefon zapojeny pres splitter bude vyuzivat jen to frekvencni pasmo ktery by mel bez ohledu na to ze jen na jedne vetvi. Nekdo fundovany prosim poradte. Mam pravdu? Bude to tak fungovat? Diky predem za vase odpovedi! :)

Anonym (14.3.2006 19:45:35)

nebude

earnil (14.3.2006 20:47:33)

A proč by nemělo?

Zinek (16.3.2006 15:47:40)

Jasně že to bude fungovat. Zkus to a uvidíš, tady jenom ztrácíš čas nad teoretizováním. Já jsem se ani neobtěžoval spliter zapojovat a běží mi dva paralelní telefony a s netem nemám problémy už 14 měsíců!

Nargon (16.3.2006 17:42:17)

Ja jen dodam ze jesatli to bude fungovat je rozdilne pripad od pripadu. Nekomu to jde nekomu ne. Zkus to, za to nic nedas a uvidis.

AXEL (18.3.2006 12:14:45)

Budu řešit stejný problém příští týden (3 přípojná místa na jedné lince, nelze dát splitr na začátek) jen ještě chtějí modemy na dvě místa - vždy bude puštěný jeden z nich. Takže celkem 3 splitry a dva modemy. Jsem zvědavý jestli to bude chodit. maximální vzdálenost je tak 15 metrů.

Anonym (18.3.2006 13:19:14)

Obávám se,že tohle chodit nebude,na jedný lince nemůžou být zapojený 2 modemy.

Zinek (18.3.2006 14:19:51)

Jenže AXEL píše, že bude vždy puštěný jen jeden z nich! Proč by to nefungovalo? Je to stejné, jako kdyby měl jen jeden modem a vždycky ho přenesl do jiné místnosti a zapojil do jiné zásuvky. Při těch vzdálenostech (myslím malých) bych to spíš řešil routerem a ethernetem. Ale asi má AXEL důvod to řešit takhle.

AXEL (18.3.2006 18:32:56)

Přesně tak, v žádném případě nechtějí nové kabely, je to opičárna, to souhlasím, ale nic jiného mě nenapadlo. Budou si muset hlídat ty modemy a vypínat je. V každém případě je to řešení né podle mého gusta.

earnil (18.3.2006 18:59:57)

Teda pokud je jediný důvod, že nechtějí natahovat další kabely, tak je to opravdu opičárna:-) Ale náš zákazník, náš pán.

BDs (18.3.2006 14:02:20)

Prozradis nam k cemu potrebujou mit 2 modemy? Pripada mi to jako pekna opicarna ...

Anonym (14.3.2006 21:17:53)

Ale bude

Nargon (14.3.2006 21:25:16)

Mozna bude mozna nebude. Problem je ze se to zjisti az v dobe co to takhle zapojis. Ale pokud je ten znamy blizko ustredny tak by to fungovat melo. pokud je dale, tak nejspise ne.

BDs (14.3.2006 22:15:15)

Nejak nerozumim tomu jaky ma vzdalenost od ustredny vliv na to zapojeni vice splitteru ... jinak mu to funguje slusne, ma BT premium 1Mbit a dneska jsem to byl vyzkouset se svym ST510i a realne 113KB/s, ping do 10ms (ICMP pres prikazovej radek).

Nargon (14.3.2006 23:24:54)

Splitter neni jen na oddeleni frekvence. Funguje totiz i jako impedancni zakonceni vedeni. Pokud jich date nekolik paralelne, tak se impedance rozhodi a budou vznikat odrazy signalu a signal bude sam sebe rusit a vypadne synchronizace. A urcite kdyz u dlouheho vedeni, kde uz samotny signal nemusi byt nejlepsi se jeste prida nejake to ruseni tak muze byt problem. U kratkeho vedeni ani ne, tam je puvodni signal dost sylny a tohle ruseni muze prebyt.

Anonym (15.3.2006 12:23:05)

Ježišmarjáá Nargone, i silný signál je pouze sIlný a ne sYlný :-))) Omlouvá tě jenom to, žes psal příspěvek pozdě v noci :-) PS: a co to "přebyt" ?

Nargon (15.3.2006 13:04:44)

Mno jo, holt jsem zmacknul to I, ktere mi zrovna vlezlo pod prst a mazat se mi to uz nechtelo. P.S. Mno jo přebít by asi taky melo bejt meky.

Anonym (15.3.2006 23:01:41)

Však jo, si to tak neber, já si občas rád "rýpnu". :-)

y2k (14.3.2006 21:37:53)

Nevím, jaký má spliter útlum, ale domnívám se, že by to fungovat mělo. Každopádně bych to vyzkoušel, protože tím nemůžeš nic poničit, maximálně to nebude fungovat. Takže Enjoy.

y2k (14.3.2006 21:42:54)

PS,- většina lidí má namísto telefoního SU-A natažený již ohebný 4-žilový kabel. Také jsem na jednom místě zápasil z myšlenkou, že na dvou středových vodičích nechám hlas a na krajní dva posadím modem. Spliter by byl pak zapojen úplně na začátku a pouze by z dvojlinky rozděloval pásmo do čtyřech vodičů. Pak by každá zásuvka kdekoliv v bytě byla možno použít jak pro telefonní aparáty, tak pro ADSL. Akorát by musela mít dvě nezávislé zdířky RJ11. Myslím, že by si to nemělo navzájem vadit ani vzhledem k souběhu jednotlivých žil. Ale v praxi to vyzkoušené nemám, neb nakonec jsme vymysleli jiný způsob.

BDs (14.3.2006 22:12:40)

To je chytry reseni co zminujes! Ale myslim ze najit misto odkud se to vubec rozbiha (je to stara vila ve vrsovicich takova ta po panu tovarnikovi:) bude narocnejsi nez vyzkouset jeden splitter navic. Zjistil jsem totiz ze mimo tu jednu zasuvku kde vedle sebe bude muset zit ADSL modem s telefonem uz je potreba jen jeden telefon ... takze to asi vyzkousim 150kc navic proste bude muset zkousnout ... :) Diky za pomoc a az to bude jasny zdali to takhle funguje ci nikoliv (zitra nebo pozitri) urcite to sem napisu aby z toho byl uzitecny precedens. :)

y2k (14.3.2006 22:33:18)

Určitě dej vědět. taková věc se hodí znát, protože těchto případů je více. PS,- takové vily jsou snad jen ve vrchní části Grébovky, kde jsme jako děti tak nějak omylem škrtli u altánu :-)

earnil (14.3.2006 23:12:36)

To bych řekl, že to funguje. Skoro 7km od rozvodu, první zásuvka telefon za splitterem, druhá zásuvka modem napřímo. PS: V Grébovce si už dlouho nehrajou děti se sirkama:-)

y2k (14.3.2006 23:29:20)

twe, taky to už bude 20 let :-)))))))) Ještě si pamatuju na pozdější časy, kdy jsem z půjčeného Sinclara (nebo Attari ???, už nevím, možná i Commodore) dostával audiokazetou (byla levnější než DATAkazeta) plošinovku 40 minut. Jedna chyba a začalo se znovu :-) Pak přišla první 286ka, to byl kauf, ale soused, ten měl dělo, 386ku na 20MHz s VGA monitorem, ná jako já z monochroma :-) Btw takovej Prince of Persia a Wolf3D a Spear se sice škubal, ale bylo to něco........... Jj, to byla doba..., později první 33kbps ISA modem a placená linka od Volného, tenkrát ještě mbox.vol.cz :-)))))))))) To ale většina pubescentních adolescentů nemůže pamatovat :-) Ale jedno bylo pozitivum, nainstalovat PC uměl jen ten, kdo znal DOSové příkazy, uměl napsat Baťák, pochopit proměnné v configu a vyplnit autoexec. Né jako teď, že si PC nainstaluje včetně hardware vzhledem k plakej a blej i moje babička :-)))))) To byly časy ...............................

earnil (15.3.2006 00:09:27)

nj. Dneska může mít internet opravdu každý. Musím uznat, že tenkrát to byla jiná divočina. Když se clověk bál půjčit si od kamaráda disketu, aby se mu náhodou neobjevilo na monitoru "Dis is OneHalf, Press any key to continue. Wolf3D a Prince of Persia... Kdo nepoznal, neuvěří. Když se dneska občas podívám a vidím tam ty zrůdy, zubící se přes celý monitor... No a přitom stačila kupa bílo-moderejch pixelů a člověk si to užil úplně stejne. btw - ve spojitosti mě napadá IDDQD a IDAFK ale zaboha si nevzpomenu proč:-(

Miloš (16.3.2006 22:40:35)

IDDQD byl kód pro nesmrtelnost ve hře DOOM :-)

Anonym (17.3.2006 11:00:05)

a IDAFK pro všechny zbraně a klíče :)

Anonym (17.3.2006 21:57:55)

Spis IDKFA aspon si to myslim.

Anonym (15.3.2006 20:05:22)

na tu cestinu tady uz se vazne neda koukat ... pubescentni adolescenti? to je neco, jako gradace smerem vzhuru? ... hlavne, ze je tu kua kazdej genius pres IT .-(

y2k (15.3.2006 20:32:18)

hm, hlavně že kua a dopr**le je dle pravidel českého pravopisu. twe, když kritizuješ češtinu, tak ji kritizuj alespoň s diakritikou ;-)

Šturmik (16.3.2006 14:13:23)

To tam opravdu nemá žádnou "rozvodnou" skříňku pro datový linky? Určitě tam někde něco takovýho bude............

BDs (16.3.2006 18:34:57)

Tak hlasim ze to funguje se tremi splittery od SMC za 160Kc. U jedny zasuvky je jen splitter a modem (mimochodem SMC 7904WBRB je docela sympaticky zarizeni) u dalsich dvou po jednom splitteru a telefonu. Prichozi i odchozi hovory nijak neovlivnuji funkcnost ADSL coz mi dela opravdu radost! :D

Anonym (17.3.2006 10:54:08)

Mrkni jeste na error rate jestli se ti nezvysuje. Ted ti to problem delat nemusi ale az budes prechazet na vyssi rychlosti tak problemy muzou bejt . Mrkni na errory a jestli budou nulovy tak congratulations!

BDs (17.3.2006 16:07:01)

Znamej ale asi nebude potrebovat vyssi rychlost. Uz ten 1Mbit co ma je pro nej vesmirna rychlost.

earnil (18.3.2006 15:59:58)

Škoda, že ISP si to nemyslí, protože všechny přípojky u nás budou navýšený.

BDs (18.3.2006 16:44:13)

O tom ze by mel byt v dohledny dobe navysenej 1Mbit od CRa pres LLU nic nevim.

earnil (18.3.2006 16:58:27)

Aha. Pokud je to přes LLU, tak to bude asi jiná situace.