Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Jaký modem

Jaký modem

pc.pavel (16.3.2006 16:59:11)

Řeší se to tady celkem často, forum sleduju dlouhodobě ale přesto nevím, skoro na každej modem někdo napíše že je nekvalitní a že si má koupit lepší. Ale kterej je ten lepší? Nalítnul jsem na sagem a to už nechci opakovat. Určitě už nechci USB modem. Rád už bych v klidu brouzdal a stahoval a nebál se neustálého padání připojení. Díky.

Anonym (17.3.2006 10:26:02)

Univerzalni radu ti asi nikdo neda, kazdy modem ma v urcite kombinaci UZIVATEL - PC - LINKA - DSLAM problemy.

Anonym (17.3.2006 11:17:32)

To nebude jednoduchá odpověď. Ale měl by jsi rozhodování asi rozdělit na několik skupin. např. Způsob připojení, vzdálenost od DSlamu, složitost nastavení, HW vlastního PC, používaný operační systém, informace které jsi získal jinde atd. Pokud mohu poradit tak jsem dříve používal Pentium II/233MHz MMx a standardně na síť dial-up pomocí interního modemu. Asi 4 roky. Účty stále více narůstaly,modem padal, takže rozhodnutí modernizovat připojení a PC spočíval na financích. V současnosti mám PentiumIV, oper.syst. XP, ADSL od Telecomu IEX ideal 2048/256 s agregací 1;50, 8GBa Ethernet kartu. Jsem od Dslamu cca 3-3,5km. Pravidelně měřím parametry u dvou serverů během 1.měsíce a ukládám. Standardně rychlost stahování mám od 800kb/s-1500kb/s. Používám modem D-link 362T a rozbočovač stejné firmy DSL-39 SP. Instalace proběhla intuitivně dle návodu v samoinstalačním balíčku. / doba 30min-45 / Ladění vyžadovalo volat /3-4x/na info a help. když se modem nechtěl připojit na síť. Jak se potom ukázalo informace o jméně a hesle uživatele byly již od ČT telefonicky předány s chybami. / úmysl nepředpokládám/ Po správném zadání jména a hesla jsem na síti bez problémů. Přeji správné rozhodnutí dle svých podmínek a radost z připojení. Jirka