Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ZIPB a Linux - CellPipe 22A-BX

ZIPB a Linux - CellPipe 22A-BX

spaze (18.3.2006 17:31:27)

Ahoj, rád bych dostal veřejnou IP adresu na router, který je za zmíněným modemem. Na woknech XP se mi to podařilo, na modemu jsem nastavil ZIPB, DHCP server s rozsahem 192.168.255.1-200. ipconfig /renew na XP mi přidělí na stroj za modemem veřejnou adresu, nicméně ifdown eth0; ifup eth0 mi přidělí IP 192.168.255.1, čili interní. Zkoušel jsem dhcp-client i dhcpcd, ale pořád to stejný, pořád interní IP. Co jsem hledal, tak nic kloudnýho jsem nenašel, jen otázky (r. 2004), jestli se to někomu povedlo rozjet. Zkusil jsem IP/GW nastavit i ručně, ale to už vůbec nepinglo ani modem. Chtěl bych se tedy zeptat na to stejné, máte někdo modem v ZIPB modu a za ním nějakej linuxovej stroj s IP adresou přidělovanou pomocí DHCP? Díky,

spaze (18.3.2006 20:41:08)

Ještě drobný poznatek, pokud za ten modem připojím jinej stroj, kde mi nabootuje Knoppix, tak ten si vezme i tu veřejnou adresu na svůj interface. Zkusil jsem tedy i DHCP klienta z Knoppixu (pump) na tom "původním" stroji a stále interní adresa (ale DNS servery správně), Knoppix mi na "původním" nenabootuje, možná problém s bootováním z CDRW media, nevím. V každým případě Linux si se ZIPB rozumí, hledal jsem možný rozdíly mezi Knoppixem a Debianem v nastavení všeho možnýho, co se týká sítě, ale nic nenašel a ani mě nenapadá, kde by mohl problém být.

Anonym (18.3.2006 23:48:57)

Bohuzel musim te zklamat. Linux si se ZIPB nerozumi protoze nic takovyho nikdy nepodporoval a nepodporuje. Ma ale DHCP podporuju jak v jadre tak externiho klienta a ma taky PPTP a PPPoE klienta.

spaze (20.3.2006 11:02:09)

Nepodporoval a nepodporuje, to je docela silný ;) zvlášť, když jsem to viděl na vlastní oči fungovat na Knoppixu :) Nicméně dík za odpověď.

Artec (19.3.2006 08:10:32)

Sice nevim, co je to ZIPB, ale co tady popisujes, tak mi to pripada jako nejaka forma DHCP spoofingu. A jestli ti funguje dhcp client na knoppixu, tak bude fungovat i na jinejch unixovejch systemech. Neznam Debian, ale na Slackwaru bys tam zapnul dhcp clienta takhle: ifconfig eth0 down dhcpcd eth0 a melo by to jet.

Karel (21.6.2008 15:07:16)

Ahoj, řeším stejný problém s Debianem a CellPipe 22A-BX. Debian jsem v ZIPB módu zatím nerozchodil. Naopak to funguje velmi dobře s Fedorou 6. Provozuji to takto už rok bez jediného problému. Nejdříve je potřeba nechat naběhnout modem, přidělí IP adresu z vnitřního rozsahu DHCP serveru (10.0.0.1) a asi po 5 minutách restartovat network v FC6 příkazem /sbin/service network restart. Modem přidělí veřejnou IP adresu a vše běží jak má. Hodně stěstí Karel