Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Cisco 837 ADSL router

Cisco 837 ADSL router

Freezy (28.3.2006 17:01:50)

Zdravim , ma prosim nekdo zkusenosti stimto routerem...pokud ano byl bych rad za nejake info .. mam doma 3kousky a nevim jestli mam aspon jeden zapojit pac nejsou me ale prodejce mi ho nabizi za cenu pod 10000k takze diky za radu diky vsem za info

Mephisto (29.3.2006 07:45:22)

Ahoj no zkušenosti ne přímo s tímto modelem nemám ale s joinýmy ano ona konfigurace je možná přez telnet ale spíšbych doporučil hyperterminál ale není žádná sranda na cisca se dělají školení protože to umí hafo věcí pokud najdeš známého který to umí nastavit jdi do toho je to výborna věcička.. :-)

Zajda (29.3.2006 08:29:06)

Pokud uživatel není hloupý, tak se to naučí sám. Já si také pamatuji jen základní věci a na ostatní věci mám tahák, nebo mi stačí nápověda. CLI disponuje nápovědou(přikaz a za ním ? nebo jen ?) a na webu Cisca jsou referenční příručky i konkrétní postupy. Na těch školeních se také neproberou všechny možnosti;) To hloupěji rozmělňujete až na CCNP a CCIE kde se specializujete. Není to o tom umět všechno. Je to o tom vědět co chci a dostat se k cíli.

Mephisto (29.3.2006 11:59:06)

No to určitě ano ale pokud chceš použít zakladní konfiguraci + dejme tomu nějaké ty NATY tak ti stačí klasický modem za 1500.- Beru to pohledem že pokud chceš mít profesionální router tak at profesionálně jede :-)

Zajda (29.3.2006 15:31:29)

Jenomže už tady může člověk narazit na počet spojení a problémy se stabilitou. No obecně tedy spíše relací protože u UDP se moc o spojení mluvit nedá. Porovnávat nějaký BazmekOS od Edimaxe s IOSem je docela mimo. Pokud by se jednalo i o připojení třeba nějaké pobočky přes ipsec k centrále a nebo má doma rozsáhlejší síť, tak ať si to Cisco koupí. Je to také o tom zda-li člověk má na to ty znalosti aby si rozchodil třeba nějaké OSS řešení a nebo jestli si použije tuto hotovou věc vč podpory a blbítkových nástrojů.

PeterPan (30.3.2006 15:03:21)

Jestli neni vyhodnejsi koupe drayteku 2600G. ,) ADSL směrovač, 1x ADSL + WLAN 802.11g + 4x LAN 10/100BaseTX Switch + 1x USB tisk.port + 16x VPN/ IPSec + NAT + IPF + VLAN + QoS

Pavel (29.3.2006 12:31:31)

Za ty prachy bych ho každopádně bral. Sám používám Cisco 836, což je varianta na ISDN, jinak je 836 a 837 identické. Nic lepšiho se asi pořídit nedá (proto taky ta cena) - žádné problémy s velikostí tabulky NAT, kvalitní zabezpečení, atd.... Konfigurace přes telnet je sice přehledná, ale chce to už něco vědět (dokumentace je ke stažení z webu Cisco, ale pro začátečníka to není úplně easy). Kromě toho se dá konfigurovat pomocí webového rozhraní (ona je to tedy spíš samostatná javová aplikace), které je buď nainstalované již od dodavatele, nebo se velmi snado dá do routeru doinstalovat z instalaček stažených z webu Cisco. S tímhle rozhraním to musí zvládnout nakonfigurovat opravdu každý (k dispozici jsou wizardi...). Router mám vyzkoušený v síti Telecomu i Bluetone a nejsou s ním sebemenší potíže.

Zajda (30.3.2006 11:45:46)

Je to zkrátka o tom jestli si člověk něco takového chce postavit na OSS bázi a má na to ty znalosti(může si i dělat sám sobě podporu:) a nebo se spokojí s holt s hotovým produktem, ale s tím, že za to zaplatí poněkud více. Stabilita a funkčnost je při výběru dobrého hw(neplatí drahý=dobrý) v obou případech stejná.