Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Prosim o pomoc s ST 510i

Prosim o pomoc s ST 510i

Maxel (30.3.2006 11:05:14)

Ahoj vsem, jsem uplny zacatecnik v ADSL. Dal jsem na zdejsi rady a koupil si z Telepointu SpeedTouch 510i. Jsem z pripojeni bluetone angel zvykly, ze mam "primo viditelnou " verejnou pevnou IP adresu, tudiz nemusim nic routovat apod. Jak jsem po precteni zdejsich prispevku pochopil, mam dve moznosti: bud pripojit pocitac k ST jako k routerum, tj. s nejakou vnitrni IP adresou a pouzivat NAT a forwardovani portu, nebo udelat cosi, co v podstate prenese pevnou verejnou IP primo na pocitac. Tohle reseni se mi libi vic, je pro me pohodlnejsi. Poradite mi prosim jak na to? Po precteni zdejsich prispevku nejsem o moc moudrejsi a manual od modemu mi take moc nepomohl. Diky vsem za pomoc.

Maxel (30.3.2006 18:42:34)

Jeste bych doplnil pro jistotu: pripojeni pres CTc

Anonym (31.3.2006 00:13:21)

http://www.iol.cz/zakaznicka_podpora/navody_a_ovladace_pro_adsl_sluzby/ethernet_routery_a_modemy.php Tady mas navod na DHCP spoofing

Maxel (31.3.2006 14:09:40)

diky za odkaz, navod tam bohuzel neni, jenom konfiguracni soubor. s jeho pomoci to snad rozbehnu. cetl jsem tady o nejakych resenich jako dhcp spoofing, bridge mod apod. jak jsem snad alespon castecne pochopil, pri dhcp spoofing necham ve windows zapnute DHCP a modem mi prideli verejnou IP adresu na muj pocitac? a co je ten bridge mod?

sisyphos (1.4.2006 00:34:16)

V bridge módu nastavíš veřejnou IP adresu přímo na počítači, a modem všechno pouští skrz, chová se transparentně, jako by nebyl. Řešení je to jednodušší než DHCP spoofing, zato je IMHO trochu větší bezpečnostní riziko, protože počítač je v první linii a veškerý sajrajt z internetu jde rovnou na něj. Takže si dobře nastav osobní firewall.

Anonym (30.3.2006 19:57:13)

použij režim DHCP spofing, řešeno to tady bylo mockrát tak si to najdi